Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem vagyok közeli hozzátart...

Ha nem vagyok közeli hozzátartozó, akkor mennyire kell "gyászosan" öltözni egy temetésre?

Figyelt kérdés

a barátom nagymamája halt meg, és bár én nem ismertem, ő szeretné ha elmennék vele, mellette lennék. Anyukám szerint nekem nem kell talpig feketébe mennem mert nem vagyok közeli hozzá tartozó, csak öltözzek fel csinosan, ne rikító színekbe, de nem kell nagyon feketébe. Én elég kevés temetésen voltam eddig, nem tudom mi illik. köszönöm a segítséget

19L


2011. júl. 9. 13:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ha nincs fekete ruhád, akkor elég a sötét szoknya vagy nadrág, és fehér blúz (felső).


Üdv!

2011. júl. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Megerősítem az illemkönyves hozzászólót, én is ugyanezt olvastam. Jól meglepődtem, de tényleg nem illik talpig feketében menni, ha távoli ismerőst temetnek. Sötét ruha legyen, de ne talpig fekete.
2011. júl. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hát gondolom van egy fekete blúzod meg szoknyád, vedd fel azt. Hacsak nem élet-halál kérdés, hogy nehogy feketébe menj, akkor nyugodtan felveheted, nem lesz semmi bajod tőle.
2011. júl. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!