Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem érzem hogy a szerete...

Miért nem érzem hogy a szeretetnek ma már bármi ereje lenne? Miért nincs ereje? és ha van hol van? Ha van mondjatok megtapasztalást vagy példát! Ha nincs akkor miért nincs vagy hová lett?

Figyelt kérdés
köszi a válaszokat!

2013. máj. 6. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pontosan mi a kérdésed? Mert ennek így nem sok értelme van.
2013. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
szia szerintem egyértelmű a kérdés nem értem mit nem értesz?A szeretet erejére pl. egy beteg gyereknél az anyagi és fizikai lelki sérülés helyett mások a saját életüket féltik jobban vagy a törődés,megbecsülés helyett mindenki önmagára figyel nincs egy kedves szavuk egymáshoz vagy ha van az ritka vagy érdekből fakad a puszta önzetlen feltétel nélküli,érdek nélküli szeretet hol mutatkozik meg?
2013. máj. 6. 13:34
 3/11 A kérdező kommentje:
ja igen és mindent a jog és törvény kezében van az irányít már nincs tisztesség,emberség,jó akarat,testvériesség,csak a kapzsiság,és az igazságtalanság
2013. máj. 6. 13:39
 4/11 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves kérdező!


Amire te kíváncsi vagy, az a szeretet hiánya, nem a szeretet erejének a hiánya. A jog és az igazsgán nem járnak kézenfogva. Abban igazad van, hogy elsősorban a jog irányít, anélkül nem lehet társadalmat fenntartani.

2013. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a szeretet önmagunknál kezdődik, és nagyon sok embernél még ez sincs meg.


Ha mindenki csak önmagára figyelne (tudatosan, és nem csak az érzelmei alapján), akkor már békében lehetne élni. Ugyanis ebben benne van, hogy a saját érdekeimet nem mások rovására érvényesítem, mert akkor szükségem van áldozatokra. Akkor kiktől függ az életem? Tőlük. Van-e belőlük elég, és ha igen, elég balekok ahhoz, hogy ami az övék (legyen az anyagi, szellemi, akármi), azt meg tudjam szerezni tőlük.

Vajon miért hülyítik a médiában az embereket? Miért nyirbálják a jogainkat, miért rónak ki ekkora adóterheket?

Tehet az, hogy önmagamra figyelek, az magában foglalja, hogy a környezetemben lévőkkel is összhangban vagyok, nem taposok rájuk, és nem hajtom a fejemet az ő lábuk alá sem.


Aki önmagával nincs békében, és azzal akarja ezt kompenzálni, hogy mások segítésére teszi fel az életét, annak betegekre van szüksége, akiken segíthet, és ha ne adjisten az illető kilábal a gödörből, akkor jön a sértődés, hogy mennyit megtett érte, és az a hála, hogy otthagyja. Holott a gyógyultak nem járnak orvoshoz, egy révész utasa egyedül megy tovább, ha már átkelt a folyón, nem viszi magával a révészt, onnantól már teher lenne számára. Ezek az emberek akaratlanul azt kívánják, hogy a világuk beteg legyen, mert nincs önbecsülésük, így csak akkor érezhetik magukat erényesnek, ha már minden más romlott körülöttük.


Aki saját magát szereti, saját magával ki van békülve, az már nem jelent veszélyt másokra. Szintje következésképpen jön, hogy másokat is szeret, egyszerűen elfogadja az embereket olyannak, amilyenek, ha segíteni akar rajtuk, nem azzal a szándékkal teszi, hogy megváltoztassa őket, nem vár el tőlük semmit. Csak azért segít, mert szeretné ha a másik is békében élne önmagával, de ha a másik ezt nem fogadja el, akkor nem erőlteti, mivel hiábavaló.

2013. máj. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5

köszönöm a gondolataidat,nagyon sok mindenben egyetértek és van benne igazság ,de van amiben nem..nekem nincs bajom azzal hogy szeressem magam békében vagyok magammal...


"Aki önmagával nincs békében, és azzal akarja ezt kompenzálni, hogy mások segítésére teszi fel az életét"

ez sok mindenkire igaz lehet,de én mivel békében vagyok magammal és nincs önbizalmi gondom nem azért segítek másoknak ,hogy kompenzáljak,pusztán ahogy itt is kérdeztem... szeretetből, önzetlenségből ,és ezért hiányolom!!


"Aki önmagával nincs békében, és azzal akarja ezt kompenzálni, hogy mások segítésére teszi fel az életét, annak betegekre van szüksége, akiken segíthet, és ha ne adjisten az illető kilábal a gödörből, akkor jön a sértődés, hogy mennyit megtett érte, és az a hála, hogy otthagyja. Holott a gyógyultak nem járnak orvoshoz, egy révész utasa egyedül megy tovább, ha már átkelt a folyón, nem viszi magával a révészt, onnantól már teher lenne számára. Ezek az emberek akaratlanul azt kívánják, hogy a világuk beteg legyen, mert nincs önbecsülésük, így csak akkor érezhetik magukat erényesnek, ha már minden más romlott körülöttük. "


ez a rész a segítségnyújtásról szól és arról hogy időnként rövid távra kellenek segítségek nekünk én viszont a szeretetről kérdeztem a hosszútávú,önzetlen szeretetről és arról hogy miért rövid életű és feltételhez,érdekhez kötik?


"Aki saját magát szereti, saját magával ki van békülve, az már nem jelent veszélyt másokra. Szintje következésképpen jön, hogy másokat is szeret, egyszerűen elfogadja az embereket olyannak, amilyenek, ha segíteni akar rajtuk, nem azzal a szándékkal teszi, hogy megváltoztassa őket, nem vár el tőlük semmit. Csak azért segít, mert szeretné ha a másik is békében élne önmagával, de ha a másik ezt nem fogadja el, akkor nem erőlteti, mivel hiábavaló."


Itt megint azt ecseteled hogy aki önmagát szereti és mások elfogadásáról írsz ,de én nem erre vagyok kíváncsi ,hanem a mások viszonyára szeretetére,még mindig...az érdek nélküli,önzetlen szeretetükre...nem önmagam elfogadására ezzel nincs baj...


"egyszerűen elfogadja az embereket olyannak, amilyenek"

alapjába véve elfogadom az embereket,de mivel nagyon sokan önzőek,maguk hasznát keresők,szeretetlenek,igazságtalanok lettek így ebben a formában nem tudom elfogadni ,mert a rosszat nem tudom elfogadni ,és nem is szabad!!és a kérdés ezért lett feltéve mert változtatni kellene ezen sokaknak!! Amúgy köszi a választ!

2013. máj. 6. 15:45
 7/11 A kérdező kommentje:

4

"A jog és az igazsgán nem járnak kézenfogva. Abban igazad van, hogy elsősorban a jog irányít, anélkül nem lehet társadalmat fenntartani."

A jog és az igazság miért nem járhatnak kézen fogva?Esetleg példát mondva ,ha tudsz!Szerintem nem üti egymást a kettő!

A jog irányít pont ezért kérdezem hogy a szeret hol van?

2013. máj. 6. 15:48
 8/11 Andizsuzsi ***** válasza:

Például amikor a közös mérőórán lévő lakások átalány feletti fogyasztását egy lakásra számlázza ki a szolgáltató, és fizetteti meg annak tulajdonosával a többiek fogyasztását, az nyilván nem igazságos, de a bírósági ítélet szerint jogszerű.

A szeretetnek meg ezekhez semmi közük.

2013. máj. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8

"Például amikor a közös mérőórán lévő lakások átalány feletti fogyasztását egy lakásra számlázza ki a szolgáltató, és fizetteti meg annak tulajdonosával a többiek fogyasztását, az nyilván nem igazságos, de a bírósági ítélet szerint jogszerű.

A szeretetnek meg ezekhez semmi közük."


Ebben pont azt bizonyítottad hogy NEM jár kézen fogva a jog és igazság sőt egymás ellen van...és a kérdésem még mindig a szeretetre irányuló volt, amúgy neked is köszi a választ!:)

2013. máj. 6. 20:50
 10/11 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok.

Én is köszönöm a viszont választ! Nem baj, ha nem értünk egyet mindenben, úgy unalmas is lenne a világ. :)


"ez sok mindenkire igaz lehet,de én mivel békében vagyok magammal és nincs önbizalmi gondom nem azért segítek másoknak ,hogy kompenzáljak,pusztán ahogy itt is kérdeztem..."


Nem is feltételeztem, ez csak egy általános következtetés volt, amit az elmúlt években a tapasztalataim és ismereteim alapján leszűrtem. Amúgy miben segítesz másoknak? Hátha ennek ismerete segít közelebb vinni a válaszhoz, amit keresel, mert pontosan én sem értem, mire gondolsz, lehetőségeket írok, elvégre konkrétnak tűnik a kérdés, mégis nagyon tág területet ölel fel, amit verbálisan nem is lehet röviden megválaszolni.


"alapjába véve elfogadom az embereket,de mivel nagyon sokan önzőek,maguk hasznát keresők,szeretetlenek,igazságtalanok lettek így ebben a formában nem tudom elfogadni ,mert a rosszat nem tudom elfogadni ,és nem is szabad!!"


:)

Ebben a formában nem? Ha önzetlenek, igazságosak, egymást feltétel nélkül szeretők, akkor nem nehéz elfogadni őket, pont itt válik érdekessé a dolog. Egyet értek abban, hogy a rosszat nem szabad elfogadni, tenni kell ellene. Viszont különbséget teszek a cselekvés és a cselekvő között. Nehéz dolog, de el lehet fogadni egy igazságtalan, önző, sőt álnok, gonosz embert is. Amit ellened tesz, azt nem szabad tétlenül tűrni, fel kell lépni ellene a lehetőségek felmérésével, ezt nem vitatom el.


"...és a kérdés ezért lett feltéve mert változtatni kellene ezen sokaknak!!"


Ebben is egyet értek, csak sajnos attól, hogy ezt leszögezzük, még nem jutunk az egyről a kettőre, mert nem tudjuk őket megváltoztatni. Magunkat meg tudjuk, hogy megtalálhassuk azokat, akikkel jól érezzük magunkat rövid- vagy akár hosszú távon, illetve el tudjuk viselni, és szembe tudjunk szállni azokkal, akik akadályozni akarnak.


Egy példával megvilágítva miképpen értelmezed a hosszútávú önzetlen szeretet? Látom, hogy erre szeretnél választ kapni.

2013. máj. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!