Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kedves dolgozo emberek! Ti...

Kedves dolgozo emberek! Ti vissza sirjatok az iskolat?

Figyelt kérdés

Nekem mindig szoktak jonni azzal, hogy majd mennyire visszasirom ezt, meg azt. Gimnaziumba jarok es mar 11 eve azt hallgatom, hogy az iskola mennyire egy klassz dolog es ne sirjon a szam, majd ha dolgozni kell, na akkor mi lesz hu ha... ezt a szoveget fokent tanaroktol hallom. De nem csak toluk.

Altalanos iskolaban is jottek ezzel, hogy ne aggodjak, majd visszasirom... Dehogy sirom vissza! En meg evek multan is ugy latom, hogy az also tagozatban es a felso tagozatban is rengeteg hulyeseg volt es semmit nem sirok vissza. Pedig nem voltam kikozositve, jo tanulo voltam, stb, de annyi minden hulyeseg volt ott, hogy nem akarom ujra atelni. Orulok, hogy megszabadultam onnan.

Most is gimiben folyton megkapom, hogy ha ezt meg ezt lusta vagyok megtanulni b*szhatom majd a nagybetus eletben. Es ha ennyire nem vagyok kepes en egy munkakeptelen senki vagyok.

Az a meglatasom, hogy ha elmegyek dolgozni, akkor minden bizonnyal nekem nem kell jol teljesitenem egyszerre az elet 10 kulonbozo teruleten. Nem kell a napomat azzal toltenem, hogy human (mire gondol a kolto, nyelvtan szabalyok, filozofia, mitortent 1524-ben stb.) es real (egyenletek, logaritmus, sinuscosinus, kemiai kepletek, fizikai szamitasok, stb.) dolgokhoz tokeletesen ertsek. Szoval nem kell ennyire komplexen ertenem mindenhez, hanem egy adott teruleten kell jol teljesitenem. Most hiaba vagyok otos (az en esetemben foldrajzbol), ha pl irodalombol meg kinszenvedes az egesz.

A legtobb munkanal (persze elismerem itt van azert kivetel) nincs "hazi feladat". Szoval ha vege a muszaknak, akkor a szabadidodet arra forditod, amire szeretned. De a suliban annyi lecket feladnak, hogy mire az irasbelit megirod leszakad a kezed plusz meg tanuljal is, de ha masnap meg komas vagy suliba akkor teged b*sznak le. A munkahelyeden nem erdekli a fonokodet, hogy a szabadidodben mitcsinalsz, kikkel baratkozol...

A munkaert penzt kapsz. Ez azt hiszem a legfobb pont az iromanyomban, ezen nincs mit magyarazni. Jo persze a suliert is jar a csaladi potlek, de egy csaladrol sem tudok, ahol a gyerek kezhesz kapja a csaladipotlekot, szoval ertitek...

Ha a munkahelyeden nem csinalsz meg valamit, akkor kirugnak. Ha a suliba rosszul csinalsz valamit akkor lelkileg terrorizalnak, (es nem a tobbi gyerekre ertem, hogy kikozositenek) es a kepedbe mondjak, hogy mekkora sz*r vagy, de szabadulni csak ugy tudsz, ha sulit valtasz. Akar nyilvanosan is megalazhatnak, mert tudjak amig ok a tanarok te nem tudsz csinalni semmit.

Gyerekkent kezelnek. Jo persze a szulo tudja, hogy hogyan all a gyerek a jegyekkel, de eleg nevetseges ez az osztalyfonokosdi, meg igazgatosdi minden hulyesegert. A kepedbe mondjak, hogy ahh te hulye vagy, mert fiatal vagy es tapasztalatlan, de meg is sok esetben olyan donteseket varnak el, amit egy felnott ember is nehezen hoz meg. Elvarjak, hogy felnottkent viselkedjunk legtobb esetben meg sem mutatnak ra peldat, csak ellenpeldakat.


Szoval az a kerdesem, hogy akik ezeket a mondatokat hallottak, hogy jaj de visszasirod majd a sulit es dolgoznak. Ok visszasirjak?


2013. ápr. 16. 22:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Alapvetően az a probléma a legtöbb emberrel, hogy a munkát úgy fogják fel, mint kötezelő szenvedés. Lehet, hogy sok helyen így van, de alapvetően a munka "csak" erőfeszítés kell, hogy legyen, remélem érezhető a különbség. Azonban aki tényleg gyári munkásként, takarítóként tengeti az életét, magának köszönheti. Valakinek a (kevés) normális állást is be kell töltenie, ha annyira akarta, miért nem dolgozott érte többet? Ha mások megtudták oldani, akkor ők miért nem?
2013. ápr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!