Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most járok 9. osztályba és...

Most járok 9. osztályba és még nem töltöttem be a 16. életévemet, de abba szeretném hagyni az iskolát! Mi lehet ennek a következménye? NORMÁLIS válaszokat szeretnék!

Figyelt kérdés

#15évesen abba szeretném hagyni a sulit #következménye mi lehet
2012. dec. 11. 08:37
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem hagyhatod abba. Tanköteles vagy, muszáj járnod, akkor is, ha nem tetszik. Ez egyszerűen egy olyan jogszabály, ami mindenkire nézve kötelező és be kell tartani. Mivel érted a szüleid a felelősek, az ő kötelezettségük, hogy te iskolába járjál. Ha ezt nem teljesíted, komoly pénzbüntetéseket kapnak, a gyámhivatal védelem alá vonhat és egyéb eljárások indulnak. + megvonják a családi pótlék folyósítását
2012. dec. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem az, hogy a szüleidet keményen megbüntetik, pénzbüntetést kapnak, esetleg megvonnak néhány szociális támogatást is
2012. dec. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én is abbahagytam amikor 16 voltam:D

aztán 18 évesen átmentem estire.


Először is ha nem jársz be levelet küld az iskola a szüleidnek és a jegyzőnek hogy igazolatlanul hiányzol..(az ofő nálam fel is hívta anyámat)


Aztán ha nem változik semmi, az iskola értesíti a jegyzőt a szüleid meg kapnak egy szép ajánlott levelet hogy hány igazolatlan hiányzásod van és mik lehetnek a következményei.


Ha továbbra is így marad akkor már a családsegítő szolgálat fog kiszállni hozzátok hogy megvizsgálják milyen körülmények között élsz.Veled meg szépen elbeszélnek hogy miért nem jársz és próbálnak rábeszélni hogy járjál iskolába mert komoly következményei lehetnek.


Na ha ezután se jársz akkor kezdődnek a komolyabb bajok.

Először is szüleidet beidézik(lehet hogy téged is) a polgármesteri hivatalba egy elbeszélésre és valószínűleg védelembe vesznek.ez azt jelenti hogy a családsegítő szolgálat elég gyakran a vendégetek lesz.


Pénzbüntetésről nem tudok nyilatkozni:D

2012. dec. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ja természetesen megvonnák a családi pótlékot de ha utána elkezdesz megint tanulni visszakapod mert félreteszik neked.
2012. dec. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De én azt mondom ne hagyd abba ha nem tetszik a suli keressetek másikat.Már bánom hogy én nem ezt tettem mert akkor 20 évesen nem az érettségire készülnék:DD
2012. dec. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hagyjuk most a formalitásokat és a hatóságokat.

Ha abbahagyod az iskolát, igen szűkösek lesznek az ismereteid. Nem fogod érteni a körülötted zajló dolgokat. Messzebbre végképp nem látsz. Kevés munkád lesz, ha lesz, mert jó munkát csak sok ismerettel rendelkezőknek adnak. Magad nem tudsz vállalkozni semmire, mert nem értesz semmihez, különben is át tudnak verni.

Szóval végső soron éhezés, pia, hajléktalanság, betegségek, korai halál a következménye. A többi úgy se számít.

Ja, és minél több évet hagysz ki tanulás nélkül, annál reménytelenebb ismét belevágni. És annál reménytelenebb, hogy valaha is viszed valamire. Példát láthatsz ezerszámra, alig kell megmozdítani a fejed.

2012. dec. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!