Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Optimizmus - hogy lehet, hogy...

Optimizmus - hogy lehet, hogy még egy ilyen világban is (vagy pont ebben) ennyire elterjedt az optimizmus?

Figyelt kérdés

Bevallom, kissé zavar, hogy manapság minden embert egyformán idiótának látok, és ezt még tetézik a közhelyeikkel, hogy ez az én hibám, a látásmódomon kell változtatni, stb.


Mert mondjuk pár éve még nem volt mindenki ennyire egyforma meg önámító. Kezdem úgy látni, hogy az emberiség nagy része alapvetően annyira gyenge és érdektelen, hogy semmit sem akar tenni a saját jövőjéért, csak mindössze tagadni tudja a valóságot. Főképp egy gazdasági és szellemi válság idején. Ezt a kultúra hiánya okozza? Vagy pont a sokszínűség?


Nem értem, egy optimista miért mondja, hogy ő menyire pozitív, miközben csak reménykedik, hogy majd valami jobb lesz, vallásos lesz, újabb ígérgető pártra szavaz, másokba belerúg, ha az nem talál munkát, de amikor meg ő kerül oda, akkor kifogásokat keres, neki miért nem megy, és semmit sem akar tenni a változásért, önmagának és másoknak hazudik, stb.


Miért jó ezt a bohóc életet élni?

Miért hiszik azt emberek, hogy ők mindenre képesek, és akik ezt nem hiszik, azok rosszabbak náluk?


Szerintem pont az lenne a jó döntés, hogy egy krízishelyzetben legalább elismerjük a helyzetet, és valamit tenni kezdünk ellene. Meg nem ártana mondjuk néhány önhitt embernek kipróbálni azt, hogy másoknak milyen a hétköznapi életük. (mondjuk aki szerint 47ezerből meg lehet élni, mutassa be 1 éven át)


Sajnálom, hogy politikát is keverek bele, de ez is szerves része, hisz erősen meghatározza az életünk. Tudom, sok optimsita szerint nem, mert havi 47 ezerből lehet vállalkozást indítani...



2013. ápr. 16. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ellentétesen látom a dolgokat. A pesszimista ember az akinek nincs ereje, kitartása változtatni az életén. Ezért inkább abban a hitben él, hogy bármit tenne úgysem lenne jobb.

Én optimista ember vagyok, nem tartom rosszabb embernek azt aki nem az, de a siránkozást, rinyálást nagyon nem szeretem. Az önsajnálatba süllyedő, pesszimista emberek soha nem vitték előre a világot.

A 47 ezres dologhoz pedig nem tudom mi köze van az optimizmusnak. Az tájékozatlanság. Ne keverjük össze a kettőt.

2013. ápr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen embert, aki nem veszi figyelembe a problémákat, nem optimistának nevezzük, hanem hülyének :) Az optimista emberben meg lehetnek azok a tulajdonságok, hogy cselekszik, nem csak remél, hogy felismeri a rosszat is, stb...
2013. ápr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem is akkor idegesítettek az optimista emberek, amikor rosszul mentek a dolgaim. Mindenki a saját szerencséjének a kovácsa. Miért sopánkodjunk más baján, ha a saját portánk előtt is van mit söprögetni? A pesszimizmussal leginkább saját magát fosztja meg az ember egy jobb közérzettől. Mégha ezt nem is látja. A kutyát nem érdekli, ha valaki sötéten látja a világot, ez neki rossz
2013. ápr. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A borúlátással csak a saját életedet keseríted meg. Megyek az utcán, és csupa morcos képű, életunt ember jön velem szemben, akiknek csak a kis fekete viharfelhő hiányzik a fejük fölül, ami a rajzfilmekben lenni szokott. Jajveszékelnek, ha be kell fizetni a számlákat, jajveszékelnek fizetéskor a közértben, jajveszékelnek, ha hideg van, jajveszékelnek, ha meleg van. Jajveszékelnek, ha kapcsolatban vannak, és akkor is, ha nincsenek. Bármi a szitu, mindig csak jajveszékelnek és siránkoznak.

Pedig egy személetváltással minden megoldódna. Én örülök, ha süt a nap, mert jó a veteménynek. Örülök, ha esik az eső, mert az is jó a veteménynek. Örülök annak is, ha nem esik az eső, mert az eső csak mértékkel jó a veteménynek. Örülök fizetéskor a boltban, hogy tudtam venni mindenféle fontos dolgot. Örülök, ha dolgozom, mert van munkám, és örülök, ha nem dolgozom, mert van szabadidőm. Bármi a szitu, minden körülmények között az adott helyzet jó oldalát nézem, és ezért mindig boldog és kiegyensúlyozott vagyok.


Az optimizmus nem önhitegetés, csodálkoztam is a kérdéseden. Nem is abból áll, hogy fűben-fában megbízunk és reméljük, hogy majd csak jobb lesz. Ilyesmiről szó sincs. A lényeg az, hogy minden helyzetnek a pozitív oldalát lásd meg, ne pedig a negatívat.


Műszaki hiba miatt nem jár a villamos. Oltári, végre bringázhatok! :D

2013. ápr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindig is úgy gondoltam, hogy az optimizmus egy olyan ember menedéke, aki valaha nagyra vágyott, aztán rájött, hogy sosem érheti el. Most őszintén, komolyan annak kellene örülnöm, hogy húdejó biciklizhetek? Húdejó esik az eső? Húdejó süt a nap? Vannak sokkal számottevőbb dolgok az ember életében, kevesebbel beérni boldog dolog, de ezzel a szemlélettél elég sok mindenről lemondanak, még ha nem is tudnak róla.
2013. ápr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, félreértesz. Szándékosan írtam ilyen apró-cseprő példákat, azt szemléltetendő, hogy az optimista ember a legkisebb dolgoknak is tud örülni. Amit más észre sem vesz, az az optimistának örömet szerez.
2013. ápr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Értem mit mondassz, de én attól tartok, hogy amíg valaki a kis boldogságaiban fürdik, egy sokkal nagyobb horderejű dologtól vonja el az energiáit, ami sokkal boldogabbá tehetné az embert. Igazából bennem ez így fogalmazódik meg: sok alkalommal egy kicsi, vagy ritkán egy nagy.
2013. ápr. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

1.:

Nálam az optimizmus nagyon is összefügg a tájékozatlansággal. Attól, hogy valaki nem "rinyál", még nem jelenti azt, hogy automatikusan tesz is a jövőjéért, hisz elég elhitetni magunkkal, hogy majdminden jó lesz.

De eddig 1 olyan emberrel nem találkoztam, aki optimsitának vallja magát, és került már igazán nehéz helyzetbe az életben, vagy összetett világképe lenne és bonyolult személyisége.

Ez most burkolt szidalmazásnak hangzik ,de tényleg így van.


És természetesen gondolom nem értetted úgy, hogy minden pesszimista tétlen és hitetlen a jövőt illetően.


"Engem is akkor idegesítettek az optimista emberek, amikor rosszul mentek a dolgaim. Mindenki a saját szerencséjének a kovácsa"


Szerintem már a nyitást értelmetlenül kezdted, ráadásul még önellentmondásos is. Így a többit inkább nem olvasom el.


"A borúlátással csak a saját életedet keseríted meg."


Azért én sem teszek egyenlőségjelet az optimizmus meg az idiotizmus közé, ez a borúlátásos összemosás eleve téves elképzelés.


"Pedig egy személetváltással minden megoldódna. "


Innen nem is olvasom tovább. :)


"Mindig is úgy gondoltam, hogy az optimizmus egy olyan ember menedéke, aki valaha nagyra vágyott, aztán rájött, hogy sosem érheti el."


Ezzel részben egyetértek, gyakorlatilag ugyanarra épít az optimizmus is mint a vallások: reménykedésre. Ez természetesen nem feltétlenül minden embernél igaz, amíg puszta motivációhiány a helyzet megoldása. De aki tényleg elhiszi, hogy az éeltben bármire képesek vagyunk, csak vigyorogni kell, az nem lehet ép eszű ember, eddig ahány optimistát megismertem, valójában csak saját kudarcukat tagadó embereknek láttam őket. Ezért egy életen át tartó görcsben és hazugságban élnek. És a "vicces" része, hogy hiába hazudnak maguknak, a tudatalattijuk úgyis megkeseríti az életüket. Gyakorlatilag ebből látszik, hogy az optimizmus általában csak egy közhelyes vagy köznyelvi motiváció, ami nem valós eszköz a világ megértésére, vagy problémák megoldására.


"Utolsó, félreértesz. Szándékosan írtam ilyen apró-cseprő példákat, azt szemléltetendő, hogy az optimista ember a legkisebb dolgoknak is tud örülni. Amit más észre sem vesz, az az optimistának örömet szerez."


Ez sem igaz, ráadásul ha csak a motivációt nézzük, akkor eléggé morbid lehet, amikor szüleid halálos ágya felett vigyorogsz, hogy de szépen süt a nap, lehet biciklizni...


"Igazából bennem ez így fogalmazódik meg: sok alkalommal egy kicsi, vagy ritkán egy nagy."


Részben ez is igaz, de a kettő nem zárja ki egymást. Meg hozzá kell számítani, mi részben ebben is közrejátszik, hogy az ember megszokja a dolgokat. De szerintem a legnyomósabb ok még mindig csak a szerencsés élet. Nem véletlen, hogy pl nyomorúságban az emberek többsége a hithez fordul ("zuhanó repülőn nincsenek ateisták"), de amikor nagy csapás éri az illetőt az életben, pl elveszti egy szerettét, akkor elég sokan kiábárndulnak az istenükből. Az optimizmus csupán egy személyazonos istenkép ("mindenre képes vagyok" - gyakorlatilag gőg, vagy ismerethiány).

2013. ápr. 17. 08:59
 9/10 anonim ***** válasza:
kérdező mindent elmondtál ugyanígy érzem én is,ahogy te ha van valakinek valami válasza ezekre kérem írjon mert engem is érdekel !!
2013. máj. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nincs válaszuk rá, mert a legtöbb optimista csak közhelyeket hajtogat. Általában az egész elképzelésnek az az alapja, hogy mindent csak akarni kell és bármire képesek vagyunk (...mikor másokat kell kritizálni. amikor mi vagyunk sikertelenek, annak mindig valaki más az oka).

Csak ugye valahogy egy optimista sem akar örökké élni, vagy milliomos lenni...

2013. máj. 6. 19:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!