Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az öregek miért hiszik azt,...

Az öregek miért hiszik azt, hogy a kor feljogosítja őket arra, hogy beleszóljanak más életébe? (tiszt. Kiv. )

Figyelt kérdés

Egy kisebb tömbházba lakunk. 25/L vagyok, nemrég végeztem az egyetemen, éppen gőzerővel állást keresek, eddig semmi.

(természetesen otthon mindenbe besegítek)


De a lépcsőházban (a szomszédosban is) sok öreg lakik, és már nagyon kezd elegem lenni, hogy állandóan beszólogatnak.

Ilyeneket szoktam kapni:


"Mikor mész dogozni?"

"Mikor találsz már munkát?"

"Ejj miért nem dolgozol?"

"Lopjuk a napot mi?"


stb. De nem csak velem van ez így, hanem aki itt lakik még, és nem öreg azoknál is.

Már annyira unom, hogy nem lehet mellettük úgy elmenni, hogy ne szólnának be valamiért. De mondom, nem csak velem csinálják, hanem több emberrel is, hiába fiatal, vagy felnőtt az illető.

A múltkor meguntam, és visszaszóltam az egyik öreg bácsinak, hogy törődjön a saját dolgával, mert én sem ugatok (elnézést) bele az ő életébe.

Erre megkaptam (nem csak tőle, hanem más öregektől is), hogy micsoda pofátlan vagyok, biztos a szüleimen élősködök, még soha nem láttak engem dolgozni, biztos ingyenélő vagyok aki segélyből él.



Miért ilyen rengeteg öreg? Nem csak a lépcsőházban, hanem úgy általában. (tiszt. kiv.) Miért hiszik azt, hogy csak azért, mert öregek, joguk van belefolyni más ember életébe?

Miért ők vannak felháborodva, ha valaki ezt szóvá teszi nekik?



Lehet, hogy bunkó voltam, de már elegem volt. Hogyan lehet az ilyeneket "lekapcsolni" úgymond?



Vagy csak velem fordul elő ilyesmi?



Veletek fordult már elő ilyen? Hogyan szereltétek le az illetőt?



2013. ápr. 14. 16:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
77%

Sok öreg hiszi ezt, állandóan csak a fiatalokat szidják, és mivel ők mind nyugdíjasok, talán föl sem fogják, mit jelent az 2013-ban, hogy munkanélküliség.

Egyébként gondolom csak unalmas az életük...

Lehetnek agyi (leépülési) betegségek is, de akkor meg már kezeltetni kéne és nem a fiatalok között élnie.

Ezek közül valamelyik biztos igaz, de igazából ne törődj velük, haladj tovább, úgyse megy utánad.

2013. ápr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Utánam nem jön, hanem utánam kiabálja, h "most már nem csak dolgozni, de válaszolni is lusta valaki?"


Komolyan néha kedvem lenne azt mondani, hogy "maga itt van még, a temető meg üres?"


Egyébként tapasztaltam én is, főleg buszon, hogy mindig a fiatalokat szidják.

2013. ápr. 14. 16:37
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Velem még nem fordult elő, talán azért nem mert abszolút nem érdekel ki mit mond. Én is olyan helyen élek ahol sok idős van.. Régen voltak beszólások, akkor reagáltam is rá..

A "hova mész? Munkát keresni??" kérdésre a végén már csak annyit mondtam hogy "megyek bankot rabolni" volt a válasz.. De rájöttem felesleges. Így ma már csak annyit mondok hogy "Magának is jó reggelt Béla bácsi"..

2013. ápr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

iszonyú bunkók, mi közük hozzá?

Ezért nem kell beavatni őket semmibe. Felnőtt ember vagy, azt csinálsz, amit akarsz, mégis mi jogon tesznek rád megjegyzést? Ha ingyenélő lennél, ahhoz sincs közük.

Közölném, hogy a saját életemmel azt csinálok, amit akarok, nézzenek tévét, ha az ő életük nem elég érdekes, de ne a tiéddel foglalkozzanak. Értsék meg, hogy nem vagytok családtagok, nem tartoztok elszámolással egymásnak.

Persze lehetsz bunkó is, hogy ugye, rossz napja van, ha nem szólhat be valakinek?

2013. ápr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Honnan tudják, hogy nincs munkád?
2013. ápr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

Én a helyedben megmondanám neki ,hogy xy néni/bácsi TUDJA EZ MÁR NEM A KOMMUNIZMUS! Itt az emberek nem találnak rögtön munkát!És tudja miért?Mert a sok vén szemétláda nyugdíj mellett is dolgozik! Ezután tuti ,hogy a falfele fordulva fog melletted totyogni..


Durva ,de sajnos nem lehet ezeket a beteg embereket lekoptatni. Nekik könnyű volt ,ha loptak ,ha nem dolgoztak akkor is nyereséges volt a cég 100 évig. Ma mi van? Hogyha nem foglalkoztatsz rokkant embert kapod a büntetést ,ha próbálsz boldogulni büntetnek. Hogy legyen nyereséges így egy cég???

Szánalmas amit sok idős ember gondol.


Természetesen vannak nagyon modern felfogású emberek akik sokszor segítenek akár ismeretlenül is ,de sajnos ritkán merészkednek ki..

2013. ápr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem azért csinálják mert öregek, és feljogosítva érzik magukat, hanem mert ők egy teljesen más világban nőttek fel, és nem haladnak a korhoz, nem alkalmazkodnak az "új játékszabályokhoz". Egyrészt régen nem klikkesedtek ennyire az emberek, nem húzódtak el egymástól, nem volt ennyire ez a "törődjön mindenki a maga dolgával" felfogás. Akkoriban az ilyen dolgok nyílt megkérdezése nem számítottt egy ilyen nyersnek tűnő, durva, tolakodó dolognak, és bennük ez megmaradt. Pont mint a "mikor házasodtok, mikor lesz gyerek" jellegű kérdések a párok esetében. Régen senki nem vette zokon, ma meg mindenki a pofátlan és tolakodó kérdések táborába sorolja.

Plusz azt is nehezen értik meg, hogy ma már semmi sem úgy megy, mint régen. Az ő idejükben több voltna munkahely, mint a dolgozó, kedvükre válogathattak. Annyira, hogy a munkakerülőket még büntették is. Aki egy ilyen világhoz szokott, annak elhiszem, hogy nehéz elhinni hogy ma egyszerűen nincs munka, nem lehet elhelyezkedni.

Ezek a dolgok csupán generációs különbségek, nem érdemes felhúznod magad rajta :) Nincs is értelme belemenni velük egy hosszan tartó háborúba (fiatalabb koromban én követtem már el ezt a hibát egy-két idős szomszéddal...) a legjobb ha rájuk hagyod, gondoljanak amit akarnak.

2013. ápr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Honnan tudják, hogy nincs munkád?"


Ők mindent tudnak, és tudni akarnak. Anyumat apumat ismerik, gondolom valahogy tőlük.

2013. ápr. 14. 17:57
 9/11 A kérdező kommentje:

Én ezt megértem, hogy náluk még más volt, de ha az ember már 20adszorra kéri, hogy hagyják ezzel békén, és 21edszerre is megkérdezik az már bunkóság.

Hiába mondtam szép szóval, h ugyan már foglalkozzon magával, nem érti/nem értik meg. Pedig egyik se elme-problémás.

(ismerjük őket)


Nem csak velem csinálják. Múltkor alsó szomszédunk, egy 36 éves nő mosott éppen fel a lépcsőházban, és akkor is elkezdték osztani az észt, hogy azt nem úgy kell, micsoda háziasszony maga, pocsék, stb.


A nő visszaválaszolt, hogy "megcsinálhatja maga is, ha ennyire jobban tudja", arra meg felháborodás jött, majd "én már öreg vagyok, ledolgoztam az életem".

2013. ápr. 14. 18:51
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

"Ők mindent tudnak, és tudni akarnak. Anyumat apumat ismerik, gondolom valahogy tőlük."


Akkor a szüleidet kellene leállítani.

2013. ápr. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!