Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell inni a mai fiatalok...

Miért kell inni a mai fiataloknak? Már engem zavar.16/L

Figyelt kérdés

Tegnap volt az unokatesóm szülinapi bulija, most lett 18 éves. A facebookos bulis csoportban olvastam, hogy piát hozzatok, majd berúgunk jól stb.

És nem is lepődtem meg, csak durva látni hogy mennyire isznak. Mikor kicsik voltunk,akkor állandóan vele voltam. Azt mondta sose fog inni meg cigizni. Erre.. úgy iszik mint egy alkoholista férfi. Rászokott a cigire is. A testvérei is isznak/cigiznek. A másik unokatesóm családjában is iszik mindenki. Ráadásul az osztálya unokatesómnak is olyan,hogy szinte alkoholista meg cigis. Lány akiről beszélek, szóval mégcsúnyább a dolog. Amikor nekem is mondják h igyak már meg cigizzek, mit csinálom a fejem annyira fel b@sznak... Jó kipróbáltam a cigit, meg egyszer berúgtam.. de az a múlté, pont hülye voltam...

Nem értem mi jó van benne, nagyon csalódtam. Ráadásul ha lehívom magamhoz rokonom akkor is erőszakos, meg "nincs itthon papónak egy kis pálinka"?



2013. márc. 30. 15:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy szerintetek hogy beszéljem meg vele, hogy ennyire megváltozott? És jó lenne ha nem lenne ilyen erőszakos..
2013. márc. 30. 15:27
 2/12 anonim ***** válasza:
Talán majd kinövi. Nekem sem volt túl rég, hogy abban a korban voltam, ittam és olyankor cigiztem is. Voltak dolgok, amikre nem vagyok büszke, de ez egy olyan dolog, amin a legtöbbünk átesik. Ez így normális. Nem csak most, és nem a "mai fiatalokkal", hanem mindig így volt. Én magamtól nőttem ki ebből a dologból, most már alig iszom és akkor sem többet az indokoltnál. Lebeszélni nem fogod tudni, baj meg csak akkor lesz, ha nem fogja kinőni.
2013. márc. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor kérdezhetném azt is,hogy hova járjon az ember szórakozni,ha mindenhol csak a piárol szól a "buli" ? Én sem iszom egyébként.
2013. márc. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az előzőnek igaza van. Egy idő után valószínűleg megunják az ivászatot. Első gimis koromban szinte minden péntek este leitta magát a fél osztályunk, aztán közben megjött az emberek esze, és a korábban nagy ivók is úgy vannak vele, mint én, hogy ahhoz, hogy jól érezd magad, elég annyit inni, amitől kicsit spicces leszel és ellazulsz, nem kell berúgni. Viszont régen a cigivel kapcsolatban az volt a véleményem, hogy "na én aztán sohasem fogok", ez sajnos változott. Nem szoktam rá, de bulikon/ivászaton el szoktam szívni pár szálat. De mostanában egyre inkább úgy gondolom, hogy nem kellene. 17/f
2013. márc. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Szerintem ne foglalkozz vele, lépj túl rajta, és legyél ennyivel több náluk. Én is kipróbáltam a cigit, és be is rúgtam néhányszor 17-18 éves koromig, de azóta gyakorlatilag nem iszom, és sosem cigiztem. Nem hiányzik, és még ha kicsit ki is lógtam anno a "csapatból" szerintem nekem volt igazam. Mivel nem iszom és nem cigizem Én sem értem mi jó benne, de nem is akarom megérteni, hisz nincs mit.
2013. márc. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Annyira utálom, mikor mindig csak a "mai fiatalok" a gonosz alkoholista generáció, mintha szüleink, nagyszüleink szentek lettek volna. B@sszus hiszen fiatal, mit csináljon? Jó persze én sem iszom, vagyis nagyon ritkán és én sem értek egyet azzal, aki mindennap ok nélkül piál, meg minden héten részegen fekszik valamelyik árokparton, ugyanakkor inkább most csinálja, mint majd felnőtt, felelős emberként, családanyaként adott esetben. Majd kinövi. Minden fiatal ilyen. Én is 16 éves koromban csináltam olyan dolgokat, amiket most 20 éves fejjel soha nem csinálnék, pedig azért 20 évesen sem vagyok igazán felnőtt. Te meg foglalkozz a saját dolgoddal, nem kötelező neki hozzád igazodni.
2013. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Oké, hogy miért érdekel és miért mai fiatalok??? Mert az osztályom fele, és a felsőbb tagozatosok is ilyenek!!!!

És féltem az unokatesóm. Az egész rokonságom alkoholista, szülőkkel együtt!!! Ezért!

És hogy hova járnak bulizni? Egymáshoz! Pince, meg garázs. Egy este alatt megisznak vagy 10 üveg bort.

2013. márc. 30. 16:33
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha erőszakoskodik, vágd pofán, egyébként meg ne érintkezz vele, vagy csak minimálisan.
2013. márc. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne hallgass arra, aki azzal jött, hogy mi mást csináljon egy fiatal. Én 23 vagyok, sosem cigiztem, és sose voltam berúgva. Ugyanakkor ünnepekkor megiszom max 1 pohár bort és annyi. Ne érezd magad rosszul, hogy emiatt most kilógsz tőlük, pár év múlva nagyon meg fogod köszönni, hogy így tettél. Tanulj, sportolj. Aztán pár év múlva, mikor diplomázol, majd megmosolygod a detoxban ücsörgő osztálytársaidat, akik remegnek az elvonási tünetektől, és hullik a foguk. Nem az a kunszt, hogy valaki meg bír inni 10 üveg bort, hanem az, aki meg tudja állni, hogy nem iszik, ezt sose feledd! Kitartást!
2013. márc. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi, nem az bánt hogy más vagyok mint ők, mert én így érzem jól magam. Én csak az unokatesóm akarom visszakapni... :(

Nagyon nehéz időket élek most át, és hiányzik az hogy jól érezzem magam egy közeli ismerősömmel. Hiányzik hogy együtt legyünk és nevessünk egész nap.

2013. márc. 31. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!