Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Törvénybe kéne iktatni hogy...

Törvénybe kéne iktatni hogy egy szülő ne tehesse ki az utcára a kiskorú gyermekét, még akkor se ha az problémás, hanem kötelessége legyen több időt fordítani rá, megoldást keresni?

Figyelt kérdés
Az formálta meg bennem a kérdést, hogy egyre több olyat hallok hogy a szülők utcára teszik elzavarják a 16-17 éves gyereküket, gondolok itt a problémás tinikre vagy a terhes kamaszokra. Persze hogy egy egy ilyen helyzet senkinek se könnyű, de azért ahhoz is lelketlenség kell hogy valaki csak úgy kidobja a saját gyerekét. Holott az lenne a kötelessége a dolga hogy óvja vigyázzon rá és segítsen neki. Ha pedig ez egyedül nem megy akkor segítséget kérjen arra alkalmas szervektől. Szerintem jó lenne ha ezt szabályoznák, és ha valaki kiteszi a gyerekét az minimum gyermek veszélyeztetés legyen. Elvégre a gyerek 18 éves koráig a szülő felelőssége. Ha valakinek ez nem tetszik egyszerűen ne vállaljon gyereket. Nem kötelező.
2013. márc. 22. 20:34
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindegyikben van igazság.
2013. márc. 23. 13:26
 12/14 anonim ***** válasza:

Az én anyám 19 éves koromban tett ki az utcára, miközben okj-s tanulmányokat folytattam egy másik városban, bejárósan.

Kitett és az OKJ-s megszerzése után még azt mondta hogy menjek főiskolára, amit nem tudtam befejezni 2 év után.

Most mivan???? Én beperelhettem volna??


Előttem kitette a nővéremet is-ő 16 volt, ahol pedig hamisan tanuzott az egész perben.(felbujtotta nővéremet hogy költözzön el +lelki+fizikai bántalmazás), majd a családra zúdított egy gyerekelhelyezési pert, amiben vissza akarta perleni a gyerekét. )


valaki írjon légyszi privit vagy valamit...

2013. okt. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 annamari69 válasza:

Eddig még nem történt olyan, hogy ki akarnám tenni a gyerekeimet az utcára, 3 is van, egyszerre kamaszodnak (18, 16 és 14 évesek), nem mondom, hogy súrlódásmentes lenne az életünk. Igyekszem megérteni őket, ápolni a lelküket, és a lehetőségeimhez mérten megadni nekik, amit szeretnének (pl. egy koncert, stb.)

Viszont van olyan ismerősöm, ahol 4 gyerek van, az apuka meghalt, a legnagyobb meg üti-veri az anyukát, ha nem ad neki pénzt piára meg cigire. Szerencsétlen mit csináljon, jelentse fel a saját gyerekét? Én nem mondom, hogy a szülők szentek, de egy kötelességeit ismerő, képességeihez mérten tanuló (akár közepes), segítőkész gyereket miért raknának az utcára? (Lehet, csak az én ismerőseim között nincsenek ilyen lelketlen felnőttek).

2014. jan. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
" Szerencsétlen mit csináljon, jelentse fel a saját gyerekét?" igen
2014. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!