Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Törvénybe kéne iktatni hogy...

Törvénybe kéne iktatni hogy egy szülő ne tehesse ki az utcára a kiskorú gyermekét, még akkor se ha az problémás, hanem kötelessége legyen több időt fordítani rá, megoldást keresni?

Figyelt kérdés
Az formálta meg bennem a kérdést, hogy egyre több olyat hallok hogy a szülők utcára teszik elzavarják a 16-17 éves gyereküket, gondolok itt a problémás tinikre vagy a terhes kamaszokra. Persze hogy egy egy ilyen helyzet senkinek se könnyű, de azért ahhoz is lelketlenség kell hogy valaki csak úgy kidobja a saját gyerekét. Holott az lenne a kötelessége a dolga hogy óvja vigyázzon rá és segítsen neki. Ha pedig ez egyedül nem megy akkor segítséget kérjen arra alkalmas szervektől. Szerintem jó lenne ha ezt szabályoznák, és ha valaki kiteszi a gyerekét az minimum gyermek veszélyeztetés legyen. Elvégre a gyerek 18 éves koráig a szülő felelőssége. Ha valakinek ez nem tetszik egyszerűen ne vállaljon gyereket. Nem kötelező.
2013. márc. 22. 20:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
szabályozva van, családjogi törvénynek hívják...épp nyitott kapukat döngetsz...
2013. márc. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A torveny szerint 18 eves koraig, illetve addig, amig az elso szakkepesitest nappali tagozaton megszerzi, a szulo koteles eltartani a gyereket.

Mas kerdes, hogy ha a gyerekem teherbe esne tizenevesen, a semmire, az en nyakamra gyereket vallalva en sem ugralnek oromomben. Errol az a velemenyem, hogy ha annyira felnottnek erzi magat valaki, hogy gyerekt vallaljon, akkor legyen ahhoz is felnott, hogy eltartsa magukat.

2013. márc. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Törvénybe van iktatva...
2013. márc. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, picit le vagy maradva, olyan 1952-ben ezt már törvénybe iktatták.
2013. márc. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Na ezt tényleg nem tudtam, sejtettem persze de tényleg nem tudtam. Elég butának érzem most magam, de legalább megnyugodtam hogy van ilyen. Persze nem vagyok jogász és nem ismerem a törvényeket. Híradót is ritkán nézek és a neten se ezeket az oldalakat böngészem. Bocs a hülye és értelmetlen kérdésért. Ez eléggé kínos. Csak még azt nem értem, hogy akkor miért van a sok kamasz úgy megijedve hogy a szülei azzal fenyegetik kirakják, és miért kapnak olyan válaszokat hogy igen ki rakhat. Akkor ezek szerint nem csak én nem tudtam hogy van ilyen törvény?
2013. márc. 22. 20:44
 6/14 anonim ***** válasza:
92%

[link]


Ott van....

Szerintem az éremnek két oldala van, a normális, átlagos tizenéveseket nem nagyon vagdossák ki otthonról a szülők/nagyszülők, szóval kérdés az is, hogy a gyerek mivel járult hozzá.

2013. márc. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Kitenni kiteheti, csak éppen törvénybe ütköző. Szerintem azért alakult ki ez a probléma mert nincs semmi tisztelet a gyerekeken a szülők felé. Ez meg sajnos a szülők és a társadalom hibája. Túlságosan szabadosak lettünk, pénzcentrikusak és anyagiasak.
2013. márc. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
A szülők ha a gyerek betöltötte a 18 évét akár ki is rakhatja az utcára. A legtöbb fiatal ezért ír ki kérdést hogy aggódik hogy kirúgják a házból, mert elmúlt 18 éves, és nincs hova menni mondjuk terhesen. De ilyen esetben bizony előre kell gondolkodni. Ha már elég felnőtt ahhoz hogy szexeljen, és elég felnőttnek érzi magát hogy megtartsa a gyereket akkor elég felnőtt legyen ahhoz is hogy nem a szülei nyakára viszi a babát. Ebben az esetben kell lennie egy "B" tervnek is hogy van hova menni..
2013. márc. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket. El fogom olvasni, hogy a későbbiekben ne írjak ki fölösleges kérdéseket. De én se tudhatok minden jogi dolgot mint írtam nem vagyok jogász nem értek hozzá, csak a kiírt kérdésekből indultam ki. Egyébként nem tudom elképzelni hogy a gyerekem bármi olyat is tudna tenni amiért ki akarnám tenni otthonról. Az meg ha egy kamasz felnőttnek hiszi magát azért van mert valószínüleg nem foglalkoznak eleget vele mert nincs idejük, vagy mert úgy is kezelik.
2013. márc. 22. 20:52
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem kell hamut szórni a fejedre, nem tudtad, ennyi.


Amúgy én sem akarnám kirakni soha a gyerekemet, de sajnos tényleg vannak olyan tinik, akik lelkesen hangoztatják a jogaikat, de arra nem képesek, hogy a szüleikkel normális hangon beszéljenek (de okostelefon, pénz a bulira kell), nem kell házitündért játszani, de a kuplerájukat ne a szülőnek kelljen felganajozni, stb..


Láttam már itt kérdést, hogy az anyja nem képes figyelni hogy ne fogyjon ki az Ő betéte, mert az anya dolga lenne vigyázni. Erre meg van sértődve, hogy olyan válaszokat kap, hogy ha menstruál akkor elég nagylány, hogy ő figyeljen rá, ha fogyóban van, akkor szóljon az anyjának.

Szóval néhány tini is el van tévedve a jogok/kötelességek/hogyan viselkedjünk egy családban/kinek mi a szerepe tekintetében...

2013. márc. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!