Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » El tudnád viselni, hogy más...

El tudnád viselni, hogy más takarítsa az otthonod?

Figyelt kérdés
Eddig mindent megcsináltam, mert otthon voltam, a párom dolgozott, nekem csak a sulim volt. Most viszont kaptam egy jó állást, ami sok munkával jár, de jól fizet, és itt van mellette az esti suli. Csak hétvégén vagyok otthon, egyébként csak aludni járok haza. Általában lefekvés előtt még elmosogatok, de főzni, mosni, porszívózni stb. csak hétvégén van időm. Így nem tudok a párommal lenni. Eddig nem kellett besegítenie, így most sem nagyon van kedve (ő is sokat dolgozik). Azt mondta, hogy szerinte kellene valaki, aki hetente 1-2 nap megcsinálja a dolgokat, és így hétvégén lenne időnk egymásra. Őszintén szólva nem tudom, hogy döntsek. Egyrészt tényleg nem normális, hogy nem vagyunk együtt, másrészt nekem olyan furcsa lenne, hogy más takarít utánam. Utálnám, hogy valaki látja a rumlim. Ráadásul nem így neveltek. Te el tudnád fogadni?

2013. márc. 16. 15:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekem anyukám háztartásbeli volt, velünk élt a nyugdíjas nagymama, így mindig csillogott a lakás és még házisüti is volt. A 115 nm-es lakást volt ideje rendben tartani.


Engem sem úgy neveltek, hogy takarítónőnek kellene a rumlimat feltakarítani, de nekem meg nem sikerült egy fele akkora panelt rendben tartani. 6-7-re hazaértünk, gyerekeknek 9-re ágyban a helye, tehát abban a 2-3 órában vacsoráztunk, leckét átnéztünk, tanultunk, akkor kell beindítani a mosógépet és porszívózni, mert panelban nem lehet éjfélkor centrifugázni. A hétvégén meg kétségbeesetten próbáltuk magunkat utolérni, nagybevásárlás, cipekedés, stb..


Nem ciki segítséget kérni, képtelenség, hogy egy nő 100% teljesítsen a munka világában, mellette ő végezze a házimunkát, ha meg van gyerek, akkor nevelje azokat, persze finom házikoszttal etesse ne gyorskajával, foglalkozzon vele, stb, emellett persze a nő még adjon magára, tornázzon, legyen ápolt, stb...

Ez mind lehetetlen. Ha meg tudod oldani, akkor keressetek egy takarítónőt, aki időnként a nagytakarítás részét elvégzi.

2013. márc. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha anyagilag megengedhetitek magatoknak, miért ne alkalmaznátok bejárónőt? Persze, körültekintőnek kell lenni, ez abszolút bizalom kérdése, mert vadidegent nehezen enged be a magánszférájába az ember, és jogos a félsz a lopás miatt.

De szerintem nincs benne semmi rossz, nagyon sokan élnek ezzel a lehetőséggel, mindkét részről. Te munkát adsz valakinek, ő meg kitakarítja az otthonod.

Ha nekem jó keresetem lenne, én is fogadnék egy takarítónőt, hetente egyszer. Igaz, anyám takarít, szívesen megcsinálja, ugyanakkor szokott morogni is érte, hogy én mennyire kupis vagyok,, nem sepregetek, pucoválok naponta...De könyörgöm: ő nyugdíjas, én viszont vásárolok, főzök és dolgozok. Szabadidőmben meg szeretek kikapcsolódni. Egyébként mosni, vasalni, rendet rakni, főzni és mosogatni szeretek, de takarítani, suvickolni, nagyon, nagyon utálok! de, gondolom, ezzel vagyunk egypáran, nem?:-)

2013. márc. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy aki megteheti, bízza másra az otthona takarítását. Azzal, hogy időt nyer, sok más hasznos dolgot elvégezhet; tanulhat, szórakoztat. A nekem segitőt egyenrangú emberként kezelem, nem pedig cselédként. Az órabéren kívül együtt ebédelünk, kávézunk és minden órában tíz perc pihenőre szólítom fel. Szükségem van rá, tehát megbecsülöm.
2013. márc. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!