Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá, hogy takarít...

Hogyan vegyem rá, hogy takarítsa ki a szobájába?

Figyelt kérdés

A fiam 16 éves és nem képes kitakarítani a szobájába. Tavaly bementem, hogy akkor majd én el sem hiszitek mi volt abba a szobába...ott azóta nem volt takarítás. Egyszerűen nem lehet rávenni. Nem tanul, nem takarít nem is csinál semmit. Megütni meg felesleges mert egyszer az apjától kapott, de arra is csak azt mondta, hogy csak addig fáj ameddig ütnek. Én már nem tudok vele mit csinálni. Ha kedvesen mondom akkor se, ha durvábban mondom akkor se. Nem hallgat ránk.

Biztos fogjátok írni, hogy veletek nem csinálná ezt..de mi sem tudunk semmit csinálni. Van egy másik fiam és egy lányom, ők megcsinálják amit kérek. A másik fiam 14 de ő is kezd olyan lenni mint a bátya. Hogyan vegyem rá?


2010. jún. 19. 09:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

hát nálunk ez úgy volt,mikor kamaszodtunk,hogy anyum azt mondta : "addig nem mentek sehova, míg ki nincs takarítva"

úgyhogy ha akartunk menni bulizni,barátnőkhöz v akárhova, muszáj volt kitakarítani,mert addig tényleg nem engedtek el.

2010. jún. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem sehogy:( viszont hagyd úgy az ö szobáját, csak a többi helyiséget takarítsd ki, egy idö után úgyis megunja hogy micsoda kosz és rendetlenség van körülötte! Én lány vagyok de nálam ugyanez volt a helyzet, amíg anyám be nem vezette ezt. És hidd el, egy idö után megcsináltam, mert a padlótól koszos lett a zoknim, már semmit nem tudtam letenni sehova mert nem volt hely, stb aztán megcsináltam. Igazán igényes viszont most, felnött fejjel lettem miután terhes lettem, 3 naponta takarítok.

Mondom, próbáld meg, hogy nála nem takarítasz, úgyis megunja. Ezen kívül nincs ötletem. Akkor max ha felnö megtanulja mert így egy nö sem fog megmaradni mellette.

Kitartást kívánok, tudom, hogy nem könnyü!:(

2010. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy a zsebpénz, nem alanyi jogon jár. (Ez nem segély :D) Ha nincs takarítás, nincs zsebpénz. :D
2010. jún. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
kedves második....a kérdező azt írta, hogy már vár egy ideje...."tavaly óta" azóta nem volt kitakarítva a fiú szobája. Szerited meddig kéne még várnia?
2010. jún. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
nincs zsebpénz, ilyen egyszerű...
2010. jún. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
Nálunk az működött, hogy addig nem megy sehová, amíg nincs rend, és ezt már reggel tudatosítsd benne, hogy ne akkor kezdjetek el veszekedni, amikor cipőben áll az ajtóban, hogy "majd jövök", hanem már reggel szólj neki, kisfiam, úgy terved a napodat, hogy addig sehova nem mész, amíg fel nem számoltd a kuplerájt!
2010. jún. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Mintha csak rólam lenne szó. Mea maxima culpa, én is ilyen voltam.

Amíg fiatalabb voltam, bejött anyám, és lesöpörte az asztalt, polcot, játékokat, mindent a szoba közepére, akkor kénytelen voltam megcsinálni, de később (18-19 éves koromban) ez már inkább volt nevetséges, mint hatékony.

A miérteken nyilván gondolkozott ő is, de ezt még én sem tudtam megválaszolni :)

Őszintén szólva félelmetesen utáltam és utálok a mai napig takarítani, pedig azóta eltelt 10 év. Rengeteg időt elvesz más tevékenységektől, mint pl. a pihenés.

2010. jún. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
Ha van számítógépe,vedd el tőle.a TV-t is.Engem is azzal fenyegettek a szüleim :D
2010. jún. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem is az a leghatásosabb, ha addig nem mehet sehova. Kivéve, ha amúgy is otthon ülő, netező típus. Akkor számítógépezés/tv-zés nincs addig.

Nálam is mindig kupi volt és kosz, mindig megcsinálták helyettem, és kb 3 mondat magyarázással megúsztam, ennyit megért:) Azóta se lettem valami rendtartó, pedig már egy kisfiam is van. Jó, be lehet lépni a szobákba, van tiszta ruha és nem áll halomba a mosogatnivaló, de csak azt csinálom meg, amit kell, azt is minél gyorsabban.

2010. jún. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Hát velem addig ordibál anyám amig ki nem takaritottam a szobámat, szóval én inkább megtettem, mert nem volt jó az orditozásait hallgatni!

Most már megtanultam, hogyha nem takaritom ki a szobámat és ugy nyit be, akkor jó nagy veszekedés lesz belőle, ugyh inkább kikerülöm ezt a helyzetet és kitakaritom!

Ja és addig én se mehettem sehova amig nem volt rend a szobámban!

ma 20 éves fejjel én takaritom ki az egész lakásunkat mivel a szüleim megállás nélkül dolgoznak, és ha valaki feljön a lakásunkba és rendetlenség van az az én szégyenem is!

Kérdezd meg a fiadtól, hogyha lesz egy barátnője ebbe a szobába fogja felhozni? :)

2010. jún. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!