Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá, hogy takarít...

Hogyan vegyem rá, hogy takarítsa ki a szobájába?

Figyelt kérdés

A fiam 16 éves és nem képes kitakarítani a szobájába. Tavaly bementem, hogy akkor majd én el sem hiszitek mi volt abba a szobába...ott azóta nem volt takarítás. Egyszerűen nem lehet rávenni. Nem tanul, nem takarít nem is csinál semmit. Megütni meg felesleges mert egyszer az apjától kapott, de arra is csak azt mondta, hogy csak addig fáj ameddig ütnek. Én már nem tudok vele mit csinálni. Ha kedvesen mondom akkor se, ha durvábban mondom akkor se. Nem hallgat ránk.

Biztos fogjátok írni, hogy veletek nem csinálná ezt..de mi sem tudunk semmit csinálni. Van egy másik fiam és egy lányom, ők megcsinálják amit kérek. A másik fiam 14 de ő is kezd olyan lenni mint a bátya. Hogyan vegyem rá?


2010. jún. 19. 09:35
1 2
 11/19 anonim válasza:
18%
Annyira hülye vagy. Mit izgat az téged hogy mi van a fiad szobájába ? Az ő dolga, neki nem lesz csaja nem neked. szard le az egészet! Amúgy szerintem valami lelki probléma.
2010. jún. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
én is nagyon rendetlen voltam régebben :D aztán egy napon amikor hazamentem, a szobámat szinte teljesen kiürítették.. : ágy, szekrény(benne a ruháim), íróasztal(rajta a tankönyveim meg íróeszközök).. az összes dolgomat kidobták, hiába mérgelődtem.. mindennap bejöttek ellenőrizni, és ha egy kis rendetlenség volt, akkor aznap nem mehettem sehova, és -1000 forint a zsebpénzemből.. még a szobámat is kulcsra zárták :S kiugrani az ablakon meg hülye lettem volna :D kétszintes házban lakunk, az én szobám meg az emeleten van :) egyébként fél évvel később visszakaptam a dolgaimat, mert kiderült hogy a nagymamámékhoz dugták.. örültem, hogy visszakaphattam a dolgaimat :) de a szelektáltam, és ami tényleg felesleges volt, kidobtam/elajándékoztam.. nagyon utáltam érte a szüleimet, de már örülök, hogy így tettek.. :)
2010. jún. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én sem szeretek takarítani, nálam is állandó volt a kosz, a kupi. Nekem akkor jött meg az eszem, amikor barátok, barátnők, pasik feljöttek hozzám, és szabályosan elszégyelltem magam a kupi miatt. Azóta, ha tudtam, hogy vendégek jöttek mindig kitakarítottam.


Szóval szerintem ha a fiadnak lesz barátnője és nálatok lesz a lány, akkor ki fog takarítani, mert nem akar rossz benyomást kelteni.

2010. jún. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

10:29!

Igazi bunkó vagy, látszik, hogy még éretlen kisgyerek vagy még!! Ne beszélj így egy felnőtt emberrel, mert ezzel csak a bunkóságodat, az éretlenségedet és a műveletlenségedet bizonyítod...

Ha nem tudsz normális választ adni, akkor jobb lenne, ha meg se szólalnál...

2010. jún. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Keresztanyám módszere: konyhai szemeteszsákot ráborította a gyereke ágyára. Azt mondta, ha így szereted a koszt, aludj is benne. Fél óra múlva ki volt takarítva :)
2010. jún. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Se zsebpénz, se elmenetel, se tévé, se számítógép.


Már bevált a gyakorlatban.

2010. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Eygik módszer, hogy hagyod a rendetlenséget, de mást sem teszel meg neki.

Másik: a szanaszét lévö dolgokat válogatás nélkül bevágod egy nagy szemeteszsákva és eltünteted (padlás, kamra, stb). Ha keresi, akkor megemlited, hogy a SZEMETET, ami ott hevert, kidobtad, és ezt igy fogod a továbbiakban is csinálni. Két-három alkalom után el fogja rakni a cuccait.

2010. jún. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

dobálj ki mindent a szoba közepére a szekrényekből.. megmondod neki h nem megy innen sehova amíg rendet nem rak, netet tv-t kihúzni.

Mond el neki h te vagy az anyja kötelessége megcsinálni azt amire kéred, te vagy a főnök nem ő

2010. jún. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én akkor kezdtem rendszeresen takarítani a szobámat, amikor anya egyszer azt mondta, hogy nem csodálkozna, ha itt már egerek, patkányok is laknának. Éjszaka valami motozást hallottam, úgy beszartam, hogy patkányom van, hogy onnantól kezdve bizony rend és tisztaság volt a szobámban.

Csempéssz egy patkányt a szobájába, szerintem őt is elrettentené :D

22/l

2010. jún. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!