Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám meghalt 1,5 hónapja,...

Édesanyám meghalt 1,5 hónapja, azóta a húgom egyfolytába sír bezárkozik a szobájába. Tudom hogy nehéz neki feldolgozni ahogy nekem de hogyan tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés
És amióta anyu meghalt azóta apa elkezdet inni, soha nem ivott.. munka után részegen jön haza.. megígérte hogy nem fog inni. de eddig nem tartotta be neki hogyan tudnék segíteni? 17L
2009. nov. 14. 13:50
 1/8 anonim válasza:
100%

Szia!

sajnálom nagyon ami történt:( nekem 13 évesen halt meg anyukám tragikus hirtelenséggel. Nektek mi történt? (ha nem túl sértő megkérdeznem.) A húgoddal nagyon nem tudsz mit csinálni szerintem. Amúgy ő hány éves? Kell idő ahhoz, hogy az ember feldolgozza ezt. Nem mindenki olyan erős, hogy 1 hónap után már visszatér a normál kerékvágásba úgymond. Amíg nem nyúl drogokhoz, nem tesz magába kárt, addig szerintem hagyjad, DE TÁMOGASD! Ha igényli, beszélgessetek sokat anyukátokról, éreztesd hogy mellette állsz, és hogy rád támaszkodhat (ha már apukátokra nem is)! Sajnos neked kell erősnek lenned! Szerintem ami apukádat illeti, keresd meg egy rokonát, akire apukád hallgat. (ez nálam pl. apukám nővére), és beszéld meg vele ezt az ivás-gondot, mert ez nem maradhat így. Nem hiszem hogy te tudnál hatni rá sajnos, ha eddig nem sikerült... Ehhez egy kívülebb álló ember kell, olyan, akibe apukád megbízik.

Remélem tudtam segíteni!

2009. nov. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. anyu méhnyakrákba halt meg későn vették észre. Húgom pedig 14 éves.
2009. nov. 14. 14:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom! részvétem!

Az én édesanyám 40 évesen halt meg, én akkor voltam 18 éves. Borzasztó nehéz időszak volt és talán a mai napig nem dolgoztam fel - ennek 22 éve. Az édesapám nem ivott, de teljesen magába zárta a fájdalmát. Azt hiszem teljesen eltávolodtunk. Senki sem akarta megbántani a másikat, mindenki toleráns volt mindenkivel (egy bátyám is van) és így szép lassan felemésztettük egymást. Beszélgessetek, nagyon - nagyon sokat beszélgessetek. Mondd meg édesapádnak, hogy most nektek sokkal, de sokkal nagyobb szükségetek van rá, mint eddig. Muszáj, hogy egy család maradjatok, mert másra nem számíthattok. Nagyon sajnállak, mert ezt így - hogy neked kell erősnek lenned - nem lehet sokáig bírni. Nálunk is én próbáltam mindenkiben tartani a lelket, de annyira szerettem volna néha én is elgyengülni. Nagyon sok kitartást kívánok mindnyájatoknak. És nagyon szeressétek egymást.

2009. nov. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

az nagyon rossz:( nekem agyvérzésben, és senki se tudta előre. ráadásul külföldön történt, a kórházba nem lehettem mellette. utoljára mielőtt elment az útra, akkor láttam...

A húgodnak nagyon erős lelki támasz kell, biztosítsd arról hogy ugyanúgy szar helyzetbe vagy te mint ő, tehát együtt érzel vele! Nekem tesóm nincsen, emiatt nagyon rossz volt. Nem tudtam kivel megbeszélni, mert más emberek akikkel ez nem történik meg, nem tudják átérezni. Ez nagy gondot jelentett számomra... Sajnos egy anyát nem lehet pótolni...és ez beárnyékolja mindannyiunk életét akik elvesztették ilyen korán.:( Remélem szerencsésen túljuttok ezen, bár igazán soha nem lehet túllépni egy ilyen nagy tragédián...:(

Amúgy ha valakivel akarsz beszélgetni erről vagy valami, akkor nyugodtan írj nekem!!!

2009. nov. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, annyira sajnallak benneteket! Nagymamak vannak, elnek meg? Anyukad, apukad testverei kozeletekben laknak? Kihez tudtok atmenni beszelgetni, ki figyel ratok apukadon kivul? Kerjetek meg egyutt a testvereddel apukadat, hogy legyen ffi, viselkedjen felelosen, es ne igyon! Nektek most ossze kell fognotok, erosnek kell lennetek! Kerjetek meg aputokat, ne igyon, mert majd a munkajat is elveszti, es penzetek is kevesebb lesz, es ti sem nezhetitek, hogy mindennap reszegen van otthon. Apukad az, akinek nagyon-nagyon erosnek kell lennie, es meg most, az elejen leallni az italrol.

Ha van olyan jo ismerosotok, szomszedotok vagy nagyneni, nagybacsi, kerjetek meg, beszeljen apukatokkal.

A testvered persze hogy sir, hiszen rettento szomoru, es most egy nagyon erzekeny eletkorban van. Es persze te is. Segiteni csak egymason tudtok apukatokkal egyutt!

2009. nov. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagymamák már nem élnek, talán a nagynénémhez tudnék fordulni de ő az ország másik felében lakik.
2009. nov. 14. 18:36
 7/8 anonim válasza:

Ti merre laktok ? Nyolcadikos a hugod ?

Szerintem ha nincs a közelben rokon, barát, a hugodnak a gyermekorvosával vagy az ofőjével kéne konzultálnod, ők valószínűleg tudnak egy kicsit segíteni...

2009. nov. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Pécsen lakunk.. beszéltem a nagynénémel jönni fog hozzánk..
2009. nov. 15. 15:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!