Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » El tudnád viselni, hogy más...

El tudnád viselni, hogy más takarítsa az otthonod?

Figyelt kérdés
Eddig mindent megcsináltam, mert otthon voltam, a párom dolgozott, nekem csak a sulim volt. Most viszont kaptam egy jó állást, ami sok munkával jár, de jól fizet, és itt van mellette az esti suli. Csak hétvégén vagyok otthon, egyébként csak aludni járok haza. Általában lefekvés előtt még elmosogatok, de főzni, mosni, porszívózni stb. csak hétvégén van időm. Így nem tudok a párommal lenni. Eddig nem kellett besegítenie, így most sem nagyon van kedve (ő is sokat dolgozik). Azt mondta, hogy szerinte kellene valaki, aki hetente 1-2 nap megcsinálja a dolgokat, és így hétvégén lenne időnk egymásra. Őszintén szólva nem tudom, hogy döntsek. Egyrészt tényleg nem normális, hogy nem vagyunk együtt, másrészt nekem olyan furcsa lenne, hogy más takarít utánam. Utálnám, hogy valaki látja a rumlim. Ráadásul nem így neveltek. Te el tudnád fogadni?

2013. márc. 16. 15:02
1 2
 1/13 tetro ***** válasza:
Én évek óta filózok ezen. Baromi egyszerű érv szól mellette, hogy órabérben többet keresek, mint amit egy bejárónő egy napra kérne. Akkor egy napi házimunka helyett inkább dolgozom egy órát. De valahogy nem sikerül megbarátkozni a gondolattal, hogy valaki helyettem takarítson. És még csak nem is azért, hogy belelát az életterembe, hanem valahogy megalázónak érzem. Nem tudom...
2013. márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, ráadásul szégyenelném elmondani anyukámnak, vagy anyósomnak, mert úgy érezném, hogy rosszat teszek, pedig nem biztos, hogy zavarná őket, de engem igen:(
2013. márc. 16. 15:10
 3/13 tetro ***** válasza:
Igen, én se tudom mit mondanék anyámnak. Egy 80nmes lakában élünk, és ezt sem tudjuk hárman sem rendbe tartani? Pedig valójában ez lenne a legésszerűbb. 5e Ft körül lehet egy bejárónő egy napra. Hetente elég lenne ha egyszer jönne. Valójában ha négyszer fél napot megspórol nekem, akkor nem tétel. De azt hiszem ehhez nem elég jól keresni, ehhez gazdagnak kell eleve születni :D
2013. márc. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Rá vagyok kényszerülve. Nagy a ház, beteg vagyok, képtelen lennék egyedül megbirkózni a teendőkkel. Szerencsére itthon vagyok, ha jön a segítség. Magam is megcsinálok dolgokat. Tehát nem dirigálok neki egy fotelből.
2013. márc. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én évek óta mellékkeresetként dolgozom házaknál.

Megfordultam már egyszerű, idős emberek házában, tanárok, orvosok, vállalkozók házában.

De soha, egy percig sem gondoltam arra, hogy amit én ott az emberek magánszférájában látok és tapasztalok, azt másnak is tudnia kell.

Aki egy ilyen munkát elvállal és tényleg becsülettel akarja elvégezni, tudomásul kell vennie, hogy belép egy másik ember intim szférájába, megbíznak benne, neki ezt a bizalmat nem szabad eljátszania.

Az ismerőseim, körülöttem lévők még azt sem tudják, pontosan hová járok takarítani, kihez.

Az meg, hogy ott mit találok, egyedül rám tartozik. Pontosan azért megyek, mert meg akarom szüntetni a rendetlenséget.

Tehát ezt nem kell szégyellni, és megalázónak tartani.

Én csak ahhoz nyúlok hozzá, amihez a takarítás közben kell.

Sem fiókokban, sem szekrényekben nem turkálok, hűtőszekrényt csak akkor nyitom ki, ha megkérnek rá, hogy takarítsam ki.

Nekünk is vannak íratlan törvényeink, amit a becsület diktál. Én ezeket mindig betartottam.

Ennek a munkának is megvan a szépsége, csak meg kell találni.

2013. márc. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen leírta az 5-ös válaszoló a lényeget. Én el tudnám viselni, h egy ilyen ember (mint az 5-ös) besegítsen a házimunkában otthon, akár úgy hogy otthon vagyunk, akár úgy, hogy kulcsot adunk neki, és megy amikor mi nem vagyunk otthon. Szóval engem nem zavarna, de nagyban függ attól, találunk-e ilyen személyt.


Nálam Anyu szokott néha ilyet csinálni, de nem szeretem, mert utána mindig a szememre hányja, hogy miért nincs kiporszívózva, stb.. De hogy? Reggel fél 8-kor indulunk, leadom a gyereket az oviba, az apja hozza el, én fél 6 körül érek haza... és nem az az első dolgom hogy megragadom a porszívót ...

2013. márc. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi megalázó nincs ebben, sem a munkaadó, sem a takarító szemszögéből.


Nekem segítségre van szükségem, a másiknak pedig egy kis extra pénzre, és találkoznak az igények, ebben tényleg semmi szégyellnivaló nincs!

2013. márc. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekünk évek óta takarítónőnk van. Nem a rumlit látja utánunk, mert szeretjük a rendet, mindig rendben tartjuk a lakást, de ettől még beporosodnak a polcok, a szőnyegek, vízkövesek lesznek a csapok, stb. Nem rendet rakni kell utánunk, hanem takarítani. A gyerekek szobáiban szokott kupi lenni, de megmondtam, hogy ott ne rakjon rendet, mert akkor soha nem tanulják meg a gyerekek, hogy ez az ő dolguk. Mi is sokat dolgozunk és hétvégén inkább a gyerekekkel és egymással szeretnénk lenni, és nem a 250 nm-es házat végigtakarítani, majd hullafáradtan ágyba esni. Ráadásul mindig is gyűlöltem takarítani, hiába neveltek így. Megcsináltam, kitakarítottam, de soha nem örömmel álltam neki, sírni tudtam volna, mikor el kellett kezdeni. Szerintem egyáltalán nem megalázó ha valaki takarítónőt fogad. Másnak ez a munkája, ezért fizetik, ebből tartja el a családját. Főzni én sem szoktam hétköznap, mosogatni nem kell, csak bepakolni a mosogatógépbe. Szóval szerintem ne félj tőle, nagyon jó dolog, teljesen megkönnyíti az életed. Örülj, hogy megengedhetitek magatoknak a takarítónőt, és élvezhetitek az egymással töltött időt.
2013. márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha tényleg rá lennék szorulva és egyáltalán nem lenne lehetőségem arra, hogy megcsináljam én. Még csak nem is azért, mert esetleg félteném a személyes holmijaimat. De egyrészt jobban élvezem azt a rendet, ami az én munkám eredménye, másrészt nem sok értelmét látnám, mert ha tudnám, hogy valaki más takarít utánam, még kínosabban ügyelnék a rendre.

Főzni tudok, szeretek, meg van a saját ízlésvilágunk, más ne főzzön helyettem. A mosogatást főzés közben megcsinálom, tehát nem plusz idő, az a pár tányér, kanál, villa meg, ami evés után marad, maximum öt perc.

Mosni kimos a mosógép, az sem plusz idő (másodpercek belerakni, másodpercek kivenni, két-három perc kiteregetni) arra minek ember, hogy belerakja a ruhákat?

Alapból rendet hagyunk magunk után, nem szeretek magam után rumlit hagyni, hogy majd valaki megcsinálja, mert rossz ránézni egy kupis lakásra, tehát pakolnia sem kéne a feltételezett bejárónőnek.

A konyhát, (fürdőszobát, stb.) is felsöpröm, felmosom rögtön főzés után, vagy ha valamiért koszos lesz, ha ezzel várnék valamire, széttapicsgálnánk a padlón mindent.

Szóval mire ide érne a bejárónő, valószínűleg maximum csak a portörlés és a porszívózás maradna rá (amiket mondjuk utálok is), ez meg túl kevés ahhoz, hogy ezért alkalmazzak valakit.

2013. márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább vegyél fel egy takarítónőt, minthogy anyukád vagy anyósod elkezdjen takarítani, téged alázva. Ő legalább azért van ott, mert alkalmazzák. Nem fog egy kis kupin kiakadni, látott ő már cifrább dolgokat is. Engem speciel borzasztóan zavar, ha a sógornőm ebéd után elpakolászik nálunk, vagy összesöpri a lehullott morzsát, többször kértem, hogy ne tegye, mire kiböktem, hogy nem illik -> volt sértődés, de addig legalább nyugalom volt.
2013. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!