Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg nagyon önzőség, hogy...

Tényleg nagyon önzőség, hogy betegen is be akarok menni a suliba?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, elég kemény szakra, legalábbis nekem nem egyszerű. Most beteg vagyok, lehet influenza, mert volt egy kis lázam, fáj a fejem, a torkom és köhögök is elég csúnyán. Szüleim azt akarják, hogy pár napig ne menjek be a suliba, mert egyrészt, hogy meggyógyuljak, másrészt pedig, hogy a többieket se fertőzzem meg.

Én viszont (ha nem lesz lázam) mindenképp be akarok menni, mert nem szeretnék lemaradni az anyaggal. Nyilván el tudom kérni lemásolni más jegyzetét, de az nem ugyanolyan. Főleg a gyakorlati órák anyagát nem fogom tudni így bepótolni.

Mások lehetséges megfertőzése miatt van egy kis lelkiismeretfurdalásom, de őszinte leszek, engem igazból a saját életem és jövőm érdekel. Egy kis torokfájást és köhögést simán el tudok viselni, és ha mások megfertőzök, az sajnos benne van a pakliba. Gondolom engem is megfertőzött valahol valaki, azért vagyok beteg.

Most emiatt nagyon rossz ember lennék?



2013. márc. 2. 22:02
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
31%
Ne idegesítsetek már, betegszabira mert valaki taknyos meg köhög? Azért nem mentek betegszabira mert megvágjátok az ujjatokat? Normális immunrendszerrel rendelkező felnőttnek semmi baja nem lesz, ha pár órát egy taknyos ember mellett ül. Ez csak hiszti.
2013. márc. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!