Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg nagyon önzőség, hogy...

Tényleg nagyon önzőség, hogy betegen is be akarok menni a suliba?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, elég kemény szakra, legalábbis nekem nem egyszerű. Most beteg vagyok, lehet influenza, mert volt egy kis lázam, fáj a fejem, a torkom és köhögök is elég csúnyán. Szüleim azt akarják, hogy pár napig ne menjek be a suliba, mert egyrészt, hogy meggyógyuljak, másrészt pedig, hogy a többieket se fertőzzem meg.

Én viszont (ha nem lesz lázam) mindenképp be akarok menni, mert nem szeretnék lemaradni az anyaggal. Nyilván el tudom kérni lemásolni más jegyzetét, de az nem ugyanolyan. Főleg a gyakorlati órák anyagát nem fogom tudni így bepótolni.

Mások lehetséges megfertőzése miatt van egy kis lelkiismeretfurdalásom, de őszinte leszek, engem igazból a saját életem és jövőm érdekel. Egy kis torokfájást és köhögést simán el tudok viselni, és ha mások megfertőzök, az sajnos benne van a pakliba. Gondolom engem is megfertőzött valahol valaki, azért vagyok beteg.

Most emiatt nagyon rossz ember lennék?



2013. márc. 2. 22:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
4%
Menj be, én is bemegyek, ha laborom van, nem hagyhatom ki, ez van.. Előadásra mondjuk nem mennék be, de azoknál nem kell győzködni.. :D
2013. márc. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%
Nem vagy rossz. Ember????
2013. márc. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%

nekem olyan rossz volt a közérzetem, hogy nem is mentem volna. mondjuk ez meló, és elég rossz szemmel nézi a főnökség, ha valaki végigfertőzi a dolgozó népet. igaz én szívok, mert a fizumon meglátszik, de teljesíteni sem tudtam volna az elvárható szinten.


sok alvás, tea, c vitamin, és szerdán már mehetsz is. a lényeg, h feküdd ki, és akkor nem lesz gond.

2013. márc. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
20%

Influenza szezonban tőled függetlenül is elkaphatja, aki érzékeny rá.

Ennyi erővel a családod is szobafogságra mehetne, hiszen velük érintkezel.


Szerintem csak megfáztál. Az influenza magas lázzal jár.

Ha nem vagy lázas nyugodtan menj be.

2013. márc. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer én is a munka hőse akartam lenni, ugyan már, egy kis megfázás nem nagy cucc.

3 hétre sikerült magam kiütni egy jó kis mellhártyagyulladással.

2013. márc. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
86%
Igen, onzoseg, ne menj be! Kibirod, ha 3 napot hianyzol, nem fog osszedolni a vilag. En nagyon utalom, ha valaki igy jon be, multkor pl. mellettem ult az egyik beteg lany, folyton kohogott, fujta az orrat stb. Amellett, hogy a felet nem hallottam az oranak miatta, utana valami kulonos veletlen folytan en is beteg lettem. Tiszteld meg ennyivel embertarsaidat.
2013. márc. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
18%
Ti komolyan mind otthon fetrengtek egy kis megfázással? Jó nektek, hogy megtehetitek, de nem tudom, hogy engem pl az egyetemről vagy a munkahelyemről tennének ki előbb..
2013. márc. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
44%
lehet influenza!=kis megfázás
2013. márc. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Egy kis láz és köhögés NEM influenza.
2013. márc. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
17: Az elég baj, nálunk a főnök maga zavarja haza betegszabira azt, aki taknyosan köhögve megy be.
2013. márc. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!