Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a hozzááll...

Mit gondoltok erről a hozzáállás-ról? Bőv lent

Figyelt kérdés

Alkalmi munkám van már 1hónapja, az átlag fizetésem 15napra 65ezer ft-ra jön ki, itthon nem kell letennem belőle semennyit mert nincs rá szükség, viszont ma Apu-val kicsit szóváltásba kerültünk, Ő azt mondja rakjam félre az egész pénzt, és csak akkor vegyek belőle le ha ruhát vagy mondjuk mást akarok venni

Én szeretném meg csinálni nyáron a jogosítványt addigra összejön egy szép összeg, erre lekezelően hozzám vágta hogy nem kell az nekem még, először lakásom legyen, és itt jön az Ő "elképzelése" hogyha félreteszek 10ezret minden hónapban, akkor kamatozik majd és könnyebb lesz lakáshoz jutni

Erre nem mondtam neki semmit, mert egy jófajta panellakás itt a városunkban 6millió forinttól kezdődik, és Anyu is megmondta nem ez a 10ezer ft-os "félretétel" fog engem lakáshoz juttatni, sőt 20 évesen úgy gondolom korai ilyeneken gondolkodni, most azért ne legyen semmi életem meg vágyam, hogy inkább a lakás-ra tegyek félre?

20/F

Ti hogy vagytok ezzel?


2013. febr. 9. 19:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
65 ezer egy kicsit sok eltapsolni szórakozásra.Ha jogsira vágysz,tegyél félre rá,és csináld meg,utána is elkezdhetsz lakásra spórolni.10 év alatt tízezrével is szép összeg összegyűlhet,ha jó helyre teszed.Apukád nem mond hülyeséget.Kössetek megállapodást.
2013. febr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért írtad kötőjellel a toldalékokat?


Egyébként fateroddal értek egyet, de csak akkor tégy így, ha ők nem kérnek sokat el tőled, pl. rezsire. Ja és válassz bankot a pénzednek, ahol jól kamatozhat az.

2013. febr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem akarnám én elverni minden hónapban a pénzt, csak a jogsi a tervem egyenlőre
2013. febr. 9. 20:08
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Semmit keressél normális munkát mert 65k nagyon kevés mindenhez, mert majd ha lesz jogsid akkor kocsit akarsz és így tovább.
2013. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Simán tehetsz el a jogsira is, és hallgass apukádra, 10 ezer nem sok, hogy elteszed havonta. Szerintem mind2 megoldható.
2013. febr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tényleg tegyél félre, én anno nem hallgattam szüleimre, most meg 26 évesen szinte semmim nincsen.
2013. febr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Az jó, ha félre tudsz tenni, így fogod tudni elérni céljaid - pl a jogosítványt :) Apukád örülhetne szerintem, hogy terved van a kereseteddel, nem pedig szórod drogokra, miegyébre. Önálló keresetnél szerencsés, ha nem kell rezsire, kajára leadnod a szüleidnek X összeget, de apukád ha nem kéri, akkor meg miért szól bele, mit kezdj a saját kereseteddel? Ha lenne még 2-3 nulla fizetésed mögött, akkor megérné félrerakni tényleg, de ő kiszámolta hogy a 10e forintokból mikorra jönne össze egy lakás? Ha egyébként se vagy az a költekező fajta, akkor nem kéne apádnak aggódnia. Valósítsd meg az álmaid, szerezz jogsit! :)
2013. febr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

én ennyi idősen 5 ezreket tettem félre, igaz az már 5 éve volt. nos, jól gondolja apukád, egy minimális megtakarítás a mai világban elengedhetetlen, mert ki tudja, mikor lesz rá szükséged.


ha 20at beteszel fundamentába, arra jár évente 72e ft állami támogatás, és szülői segítséggel 30 éves korodra lesz egy frankó kis pecód. míg mások a hitelt nyögik, nyakukon a családdal.


így is marad havi 45 ezred, amiből futja majd jogsira, haverozásra, barátnővel fagyizásra. ha lesz állandó melód, akkor még több fizud lesz, amiből még ennél is többet félretehetsz.


a mai világban egyedül saját magadra számíthatsz, ha szerencséd van, akkor a szüleidre is. takarékoskodni a lehető legésszerűbb út. a hitel nagyon nagy csapda, tartsd magad távol tőle amennyire tudod.

az én szűkebb családomnak soha semmilyen hiteltartozása nem volt, mert először a takarékba tettük a pénzt, aztán ami maradt, abból költöttünk. akik fordítva csinálják, azok nem jutnak előre.

2013. febr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Mivel a szüleid nem kérnek tőled pénzt szerintem az a legkevesebb,hogy spórolsz.Én a helyedben 50.000ft-ot tennék félre az 5év alatt 3.000.000ft,mert ha kiszámolod 10.000ft/hó semmire se lesz elég.Ami ezen felül marad azt tenném félre jogsira,kocsira,szórakozásra.Ha jobb állást találsz,akkor több pénzt tegyél félre.Mondjuk nem ismerem a lehetőségeidet.Örökség,szüleid támogatása egy lakással stb.Viszont ha többen örököltök oda is kell majd a pénz,vagy felújításra.Sajnos nem egyszerű.33éves nő.
2013. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Anyukám is úgy gondolkozik, mint a tiéd, és neki sincs igaza.

Én is 10 ezret teszek csak félre havonta. Ez pont arra jó, hogy most, amikor abbahagytam az egyetemet és kezdhetek dolgozni, van fél millám. A jelenlegi munkám mellett havi 50 ezret tudok félretenni. Ennyit már ugye érdemes lenne anyukád szerint is.

Ezzel a fél millával, amit a havi tízezrekből tettem félre több év alatt, egy évvel minimum előrébb hoztam a lakásvásárlás időpontját. Plusz ha valami gáz lenne, tudok ehhez nyúlni.


Megtakarítani sosem butaság, de a mostani bizonytalan időkben meg pláne. Apukádnak igaza van.

2013. febr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!