Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Hogy "dolgozzam...

Mit csináljak? Hogy "dolgozzam" fel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom nem egy nagy eget rengető problémát írok le, de amióta megtörtént az eset egyszerűen nem tudok megnyugodni. Szóval, egy kis faluból költöztem át egy nagyobb városba albérletbe, egyedül. Korán járok dolgozni (5 körül indulok) és mivel ezen a héten nem volt bérletem, gyalog kellett mennem egy darabig. A héten egyik reggel egy cigány férfi követett egy darabig, próbáltam gyorsan menni, de nem tudtam gyorsabban ezért úgy döntöttem, hogy inkább megvárom míg kielőz. Majd ahogy közelebb ért láttam, hogy felém veszi az irányt és nem előzött ki, hanem alámnyúlt, megfogta a seggem, nagyon megijdetem és ellöktem magamtól, majd ő is gyorsan átment a másik oldalra és elsietett. Én utána elfutottam, de a sírás kerülgetett egész nap és azóta mintha megutáltam volna magam, egyszerűen mindenhol ez jut eszembe, ahogy kilépek az utcára azt érzem, hogy valaki folyton követ és mindig az eszembe van az egész. Tudom, hogy túlreagálom az egész dolgot, de nem tudom elnyomni magamban, elég visszafogott, csendes, zárkózott lány vagyok, valószínűleg ez is rátesz még egy lapáttal, de nem tudok mit csinálni. Valaki nem tud valami tanácsot adni, hogy felejtsem el, vagy mit csináljak hogy ne féljek ennyire?

Légyszíves értelmes válaszokat!

Előre is köszönöm!


2013. febr. 9. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Fordulj pszichológushoz, nem ciki az...
2013. febr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nos velem is ugyan ez történt 4 éve sajnos 14 évesen csak én sírva el rohantam nagyon megijedtem és sikítottam folyamatosan és egy civil rendőr félreált a kocsival mert hallotta sikítást és odajött nem tettem feljelentést ... a történetet azért írtam le mert engem nagy.nagyon megrázott folyamatosan álltam az ablakban és néztem, hogy mikor jön vissza.A szüleim nem küldtek pszichológushoz pedig kellett volta.. neked azt tudom így sajnos tapasztaltan tanácsolni, hogy igyál citromfű teát az stressz oldó, továbbá ha tudsz keress fel egy pszichológust... ha szeretnél kérdezni valamit írj privátot. Remélem helyrejössz!
2013. febr. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Velem is történt már ez ... épp a párommal telefonáltam amikor egy 18 év körüli ciigány gyerek alámnyúlt, de nem a seggem fogta meg. Sötét volt és az utca elég kihalt volt, és később egy bokorból leskelődött , szerintem, hogy mit tudna velem csinálni. Na de én letettem a telefont, és ráordítottam, hogy takarodj a k.rva anyádba, de amúgy nem is szoktam így beszélni, de akkor olyan ideges lettem, hogy mit meg nem engednek maguknak. És kiabáltam, kb elhordtam mindennek, és ő fogta magát, elszaladt. Jó talán szerencsém volt, de szerintem erőszakosan kell fellépni ezekkel szemben, nem meghunyászkodni, mert ha látja rajtad, hogy félsz annál bátrabb. Azt nem mondom, hogy én belül nem voltam beszarva , de nem mutattam :)
2013. febr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs a környékeden valami önvédelmi tanfolyam? Oda kellene eljárnod. Amit még mindenképp tegyél meg: vegyél egy paprikaspray-t, mindig legyen nálad. Zárt térben nem tudod használni, de ilyen esetekben a legjobb amivel védekezni tudsz. A félelem pedig sajnos benned marad, ez ebben a legborzasztóbb.
2013. febr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Paprikaspray jó ötlet, de ne a táskádban tartsd, hanem a kabátzsebedben, hogy rögtön elő tudd kapni. DE reméljük, soha nem lesz rá szükség.
2013. febr. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!