Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Anya kényszerít, hogy érettség...

Anya kényszerít, hogy érettségizzek májusban, de én még nem akarok?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok, és előrehozott érettségit akartam tenni földrajzból. De csak akartam, már úgy érzem, nincs bennem annyi energia, hogy fel tudjak rá készülni, már csak 3 hónapom van, és még bele sem kezdtem a tanulásba, és nem is tervezem, mert még az órákra sem tudok sokszor felkészülni, úgy érzem, egy ideje már teljesen le vagyok merülve, nincs semmi energiám. Ez gyakorlatilag a 8.-os felvételi után következett be, általános iskolában még taroltam, mindenki irigyelt, milyen jó vagyok mindenben, de mára ez már csak a múlt. Teljesen magamba fordultam, és nem tudom, hogyan lehetnék újra olyan, mint régen. Akkor volt bennem versenyszellem, most úgy érzem, nem sikerülne az érettségi. Anya viszont kényszerít, ha már egyszer kijelentettem, nem engedi, hogy visszalépjek. Mit tegyek?

16/L


2013. jan. 30. 15:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha anyukád kényszerít, elmész, és megbuksz. Ennyi. Majd látja, hogy felesleges volt. Bár ha így állsz hozzá, persze, hogy nem fog sikerülni. Én a nyelvvizsgával voltam úgy, hogy úgy éreztem, semmit sem tudok, várni akartam vele egy évet, de a szüleim a kérdezésem nélkül befizették. Nem volt mit tenni, elmentem. Sikerült, elsőre. Én még most is azt mondom, hogy egy próbát megér. Amúgy ha ennyire fáradt vagy vizsgáltasd ki magad, mert akár beteg is lehetsz.
2013. jan. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Minek a 7,8,9,10. osztály? Én már nem emlékszem, mi volt 7-8. osztályban, de az előrehozott érettségire a 9 és 10. osztályos könyvből készültem fel, meg szerintem mindenki más is. Hidd el, sokkal rosszabb lesz negyedikben úgy elővenni azokat a könnyveket, hogy már két éve a kezedben sem voltak. Esetleg nem lehet kérni a szüleidet, hogy fizessenek felkészítő embert?
2013. jan. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
7.-es anyag: kontinensek és országok, 8.-os anyag: Magyarország... Nem hiszem, hogy ezeket ne kéne tudni.
2013. jan. 30. 21:04
 14/16 anonim ***** válasza:
Érettségin azt fogják kérni, amit gimnáziumban vettetek. Úgy, mint ahogy matekból sem az alapokat kérdezik, meg nem az osztás szorzást, hanem a szögfüggvényeket, és ezeket. Vagy töriből sem az óvodás szintű anyagot kérik általánosból, hanem az elmélyített anyagot gimiből. De egyébként elárulom, hogy gimiben ugyanazt tanultátok, mint általánosban, csak részletesebben. De te tudod, happogjál csak továbbra is, véletlenül se próbáld meg az érettségit, igazad van, te vagy a király 16 évesen az önfejűségeddel... :)
2013. jan. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egy kicsit beszélgess el vele, hogy félsz a vizsgától, meg hogy nem tudod elég jól. Ha nem olyan rossz a kapcsolatotok, akkor legfeljebb azt mondja, hogy nincs önbizalmad. Jobb az ilyesmit kibeszélni.
2013. jan. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

És megkérdezhetem, hogy hány évig tervezel még élni ebben a világfájdalomban? Komolyan, 16 éves vagy, semmi különösebb dolgod nincs azon kívül, hogy felkészülj az óráidra (jó esetben, mert nem ismerem az otthoni körülményeidet). Nincs se érettségi, se vizsga, se semmi.


Hogy mit tegyél? Találj valami olyan elfoglaltságot iskola mellett, amiben örömöd leled. Barátok, olvasás, bármi. Vagy úgy érzed, ezekre sincs időd? Nem lehet, hogy nem jó módszert használsz a tanulásra? Az általános iskolai és a gimis tananyag közt van némi mennyiségi különbség. Lehet, hogy ez is okozza ezt a te depressziódat, hogy hiába tanulsz, már ha tanulsz, de semmi sem sikerül úgy, ahogy szeretnéd. Ennél is fontosabb, hogy találj magadnak egy célt, ami előre hajt, mert eléggé érződik az írásodon, hogy sejtelmed sincs, miért kéne küzdened egyáltalán. Az is segítene, ha tudnád, mit szeretnél majd később csinálni, bár a te korodban nemigen szokták még eldönteni a diákok.


Én a helyedben megpróbálnám az érettségit. Már 5 éve annak, hogy megcsináltam, de nagyon jól jött volna, ha 20 tétellel kevesebbet kell megtanulnom. Még így nem látod, de sokkal könnyebb lenne.


Most egyetemen volt szigorlatom (több tárgyból összefoglalt vizsga), alig 2 hét alatt kellett több mint 100 tételt megtanulnom. Az én tanulási módszerem: minden nap megtanultam kb. 10 tételt. Igyekeztem kényszeríteni magam, hogy ezt a mennyiséget aznap meg kell tanulnom. Délelőtt megtanultam 4-5öt. Aztán csináltam valami pihentetőt, mondjuk sorozat, ilyenek, majd délután az aznapi maradékot fejeztem be. Amikor végeztem, mindig valami szórakoztatót csináltam. Az utolsó napokban meg átfutottam az összeset. Igaz, hogy már hányingerem volt tőle, de nem adtam fel, és végül sikerült. Te is csinálhatnál valami hasonlót. Minden hétvégén megtanulsz x mennyiséget, kijegyzeteled a fontos részleteket, megcsinálsz korábbi feladatsorokat, közbe pihenőt iktatsz be. Alakítsd úgy a napjaidat, hogy hétvégén lehetőleg ne kelljen másra tanulnod, és foglalkozz csak a földrajzzal.


Szóval vegyél erőt magadon, és tedd azt, amit anyukád mond. Csak elkezdeni nehéz, mert nem könnyű kilépni ebből a "nem fog sikerülni az érettségi" állapotból, de ha sikerül, az lehet, hogy akkora löketet ad, hogy megint éltanuló leszel az iskoládban.

2013. jan. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!