Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Anya kényszerít, hogy érettség...

Anya kényszerít, hogy érettségizzek májusban, de én még nem akarok?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok, és előrehozott érettségit akartam tenni földrajzból. De csak akartam, már úgy érzem, nincs bennem annyi energia, hogy fel tudjak rá készülni, már csak 3 hónapom van, és még bele sem kezdtem a tanulásba, és nem is tervezem, mert még az órákra sem tudok sokszor felkészülni, úgy érzem, egy ideje már teljesen le vagyok merülve, nincs semmi energiám. Ez gyakorlatilag a 8.-os felvételi után következett be, általános iskolában még taroltam, mindenki irigyelt, milyen jó vagyok mindenben, de mára ez már csak a múlt. Teljesen magamba fordultam, és nem tudom, hogyan lehetnék újra olyan, mint régen. Akkor volt bennem versenyszellem, most úgy érzem, nem sikerülne az érettségi. Anya viszont kényszerít, ha már egyszer kijelentettem, nem engedi, hogy visszalépjek. Mit tegyek?

16/L


2013. jan. 30. 15:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Bizonyítsd be mag adnak h le tudsz érettségizni, amúgy az 2 éves tantárgy nem?


A másik meg ha ezt megcsinálod nagyon jól akkor sokkal könnyebb lesz 2 év múlva mert akkor 1 érettségi megvan ami -20 tétel.

2013. jan. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Kicsit végy erőt magadon, két év múlva hálás leszel magadnak érte hogy 20 tétellel kevesebbet kell megtanulnod.
2013. jan. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem anyukád ösztönözni szeretne, hogy ha már egyszer elkezdtél valamit, akkor fejezd is be. Véleményem szerint jót szeretne neked, hogy ne 2 év múlva kelljen a más érettségi tárgyak mellett még a plusz választott földrajz érettségire is készülni. Így addigra neked már csak a kötelező érettségi tárgyak lesznek vissza. Viszont el kell szomorítsalak, hogy 12.-ben is még ott vannak a dolgozatok, témazárók, mellette pedig már az érettségi tételekből is felelnek, kis érettségiket írnak, és mindenhol helyt kell állni. 3 hónap az rengeteg idő, 10.-ben még anyag is könnyebb talán mint 12.-ben, szóval simán fel tudsz még készülni májusig. A 12-es érettségire sincs sokkal több idő, és ott nem csak 1 tárgy van. Ne hibáztasd anyukádat, biztosan nem rosszat akar neked!

De ha úgy döntenél, hogy 2 év múlva érettségizel le földrajzból, az sem nagy tragédia szerintem.

Írtad, hogy középiskola előtt benned volt a versenyszellem, jó tanuló voltál, de mostanra már visszább vetted a lendületet. Erre annyit tudok mondani, hogy általában az emberek többségével így van ez, amint tini lesz az ember, más dolgok is elkezdik érdekelni, elvonni a figyelmét, míg előtte csak a tanulás és az iskola volt. Szerintem motiváljon az, hogy minél többet próbálsz meg a tanulásra koncentrálni (a többi más teendőd mellett), annál könnyebben fogod venni az akadályokat, ha felkészülten írsz meg egy-egy témazárót, és egy jó érettségivel könnyebben válogathatsz a felsőoktatási intézmények között. Valamint középiskolában bármennyire is tűnik soknak, nehéznek az anyag, az egyetem csak rosszabb és egy-egy vizsgára 400-500 oldalas könyveket kell tudnia az embernek..ha visszamennék a középiskolába simán kitűnő tanuló lehetnék, hiszen utólag rájöttem, hogy amit az egyetemen teljesítettem anno, akár egy kitűnő érettségivel is zárhattam volna a gimnáziumot! :)

Kitartást neked, remélem tudtam segíteni egy kicsit!


22/N

2013. jan. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egyáltalán lehet még rá jelentkezni? Én úgy emlékszem, nekünk még a téli szünet előtt le kellett adnunk tavaly a jelentkezést érettségire, de lehet, hogy tévedek. Szerintem egy próbát megér, most még úgyis csak egy tanúsítványt kapsz. Ha nem sikerül, jövőre elmész újra és kész. Az cikibb lenne, ha a rendes érettségin húznának meg valamiből, mert akkor egy évet ki kéne hagynod, mivel nem vennének fel sehova.
2013. jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!


Anyukád szerintem is jogosan noszogat. Ha később nem bolti eladóként akarsz dolgozni, hanem egyetemen akarsz tovább tanulni, akkor ép ideje hogy megtanuljál vizsgára készülni és sikeresen vizsgázni.


A középiskolai 2 éves Földrajz tantárgyi anyag kevesebb mint egyetemen egy átlagos kollokviumos tárgyé, amiből 10 simán lehet félévente. Egy rutinos vizsgázó, az interneten megkeresi a legjobban kidolgozott tételeket, aztán kb. 2-3 nap alatt betanulja.

2013. jan. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Vesztenivalód nincs. Anyádnak van igaza ebben a dologban. Max, ha nem lesz jó, megismétled. Ez is scak egy lehetőség. Érdemes kihasználni. Azt meg, hogy nem tanulsz, csak magadnak köszönheted. Saját elhatározásod, hogy mire mennyi időt fordítasz. Vegyél erőt magadon és rázd meg magad! 16 éves vagy már, nem gyerek! Viselkedj is úgy!
2013. jan. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Fuss neki! Ha jól számolom, addig még 15 hét van. Ha minden hétvégén megtanulsz csak két tételt, akkor is marad több mint egy hónapod ismételni.

Ez azért is jó, mert némi vizsgarutint szerzel, kvázi tét nélkül. Mert ha nem sikerül, jövőre újraírhatod, de ha tanultál rá, akkor minimális plusz tanulással akár szintemelőt is írhatsz. És negyedikben annyival is kevesebb vizsgád lesz.

Én anno másodikban megcsináltam az angolt, harmadikban az infót. A "rendes" érettségi időszak így egészen könnyű volt, a többiekhez viszonyítva alig volt tanulnivalóm. Pedig akkor már kitaláltam, hogy szintemelőt is csinálok infóból, de abszolút nem volt olyan vészes rá a felkészülés.


Persze vizsgázni sosem jó, de hidd el, hogy hosszútávon tényleg jobban jársz, ha most nekifutsz. Negyedikben se fogsz akarni érettségizni, pedig akkor meg már muszáj lesz.

2013. jan. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia, próbáld meg megtanulni és elmenni.

Ha úgy érzed nem menne, de anyud is ingathatatlan akkor is menj el. Bajod nem lehet belőle, ha elrontod az írásbelit és nem tudnád a szóbelivel sem feljavítani akkor nem mész el a szóbelire. Bajod nem lesz belőle és nyoma sem marad, később újra próbálhatod :)

2013. jan. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A tételek azok már a szóbelihez kellenek, de még ott van az írásbeli is! A szóbeli nem érdekel annyira, ha az írásbeli sikerülne, akkor azzal a tudással a szóbeli simán menne... Viszont írásbelihez át kéne vennek a 7.-8.-9.-10. osztályos könyveket, és nekem ehhez nincs erőm, még normálisan olvadni sem tudok! Egy oldalt fél óra alatt olvasok el.
2013. jan. 30. 16:47
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyébként ha más tárgyból jó vagy akkor akár változtathatsz is a döntéseden. Ha jól rémlik az infó is csak két éves tárgy, akár abból is elmehetnél és anyud is megnyugszik.
2013. jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!