Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg ez lenne a társadalomb...

Tényleg ez lenne a társadalomba való visszavezetés? Ti nem tartjátok baromságnak az egészet? Na meg értelmetlennek?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy több milliárdból létrehoztak valamelyik börtönben egy csirkefeldolgozó üzemet és hogy majd akkor itt fog dolgozni kb 60 rab, és állítólag ettől fognak megjavulni és ez segíti a javulásukat.


1, Hát nem tudom, sztem úgy hülyeség ahogy van + egy hatalmas pénzkidobás is, mert ennyi pénzt kidobni hogy 60 ember dolgozzon??


2, Aztán tényleg komolyan gondolja bárki, hogy pl ha elítélnek 10 évre egy amúgy 4 diplomás pedofilt, és 5 éven át pucolja a csirkéket, akkor attól megjavul? ezt ugye nem gondolja senki komolyan?


3, hát meg felmerült bennem az is, hogy állítólag nemzetközi egyezmények tiltják a kényszermunkát. na most akkor ez hogy fér meg azzal, hogy "munkát minden rabnak"? ez hogy lehetséges?


4, végül megint visszatérnék ahhoz, hogy mi a frászból gondolják, hogy ha valaki valamit elkövet, akkor kapásból fogyatékos is lesz? azaz példaként megint a 4 diplomás pedofilt mondom, akit lecsuknak, na de ki miért feltételezi, hogy a pedósága miatt mindjárt hülye is lesz, és pont a csirkepucolás fogja jelenteni a reszocializációt számára? szerintetek nem abszurd ez is?


Mi a véleményetek?

(sztem tök tömören: pénzkidobás a hülyeséggel vegyítve, de kíváncsi lennék a véleményekre)



2013. jan. 25. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Nem pénzkidobás egyáltalán. Csak kicsit próbálom máshogy megvilágítani a helyzetet. Elöször is a bv törvényben olyan, hogy kényszermunka nincsen. Amikor fogtartottak dolgoznak, akkor ott kezdődik, hogy ki akar dolgozni, hány hely van az adott üzemben, és ki az, akinek a magatartása olyan, hogy a nevelője kellően megbízhatónak tartja, hogy dolgozhasson. Máris leszűkül a kör, és nem fog mindenki dolgozni. Aztán: nem attól javulnak meg, hogy dolgoznak... de ez, hogy valaki dolgozni tudjon, meg legyen benne a készség, ami kell egy állás megtartásához (pl.: hogy beszélsz a főnökkel, kollégákkal, hogyan tartod be a munkahelyi szabályokat, stb...) elengedhetetlen a társadalmi beilleszkedéshez. Ezek a készségek valakinél meg vannak, mert mielőtt bekerültek dolgoztak (jelen esetben mindegy milyen munkakörben), de sokan vannak olyanok is akikben nincsenek meg ezek a készségek, mert adott esetben soha nem dolgozott, sőt olyan környezetben élt, ahol senkinek se volt munkája. Na most a munkáltalás segíti a társadalmi beilleszkedést. Azok, akik korábban nem dolgoztak segítséget kapnak, hogy kialakíthassanak bizonyos készségeket, amik egy állás megtartásához szükséges... de akik korábban dolgoztak, azok pedig abban, hogy ne épüljenek le ezek a készségeik. Mert hiába diplomás akár az illető, és dolgozott éveken keresztül, ha több évre börtönbe kerül, és azalatt nem csinál semmmit, akkor igencsak elszokhat a társadalmi szerepvállalás formáitól, köztük a munkavégzéstől is.
2013. jan. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1, na de pont ezt írtam! komplett fogyatékosnak nézik, hogy eleve feltételezik, hogy nem tud munkahelyen viselkedni, aztán meg simán lehet hogy egy hatalmas cégnek volt a vezérigazgatója és sikkasztás miatt csukták le avagy könyvelő volt vagy tudom is én, azaz volt neki sok évig munkahelye, semmi gond nem volt ezzel.


2, oké, nyilván van egy olyan réteg, aki sose találkozott munkával, na de még az ő esetükben se hiszem, hogy ez megoldás lenne, hiszen egész más egy ilyen alárendelt rabszolga-helyzetben dolgozni, mint a szabad világban kapcsolatokat kialakítani, avagy fenntartani.

hát most ha csak nem az a cél, hogy mindenkit birkásítsanak, és szalagmunkás legyen szabadulása után, mert tökéletesen képtelenné teszik az önálló gondolkodásra és a magasabb szintű agymunkákra. nem?


3, a kényszermunkát illetően meg annyi, hogy na de ez a Pintér maffiózó úr azt nyilatkozta, hogy az a cél, hogy minden elítélt dolgozzon, úgyhogy elhiszem, hogy törvényileg nincs benne, de attól még nyilván akkor amolyan bújtatott vagy álcázott kényszermunka, ha egyszer ez a "cél". most nem?


4, na és ha több milliárdot áldoztak egyetlen telep létrehozására, ahol 60-80 ember tud dolgozni, akkor szted ez nem pénzkidobás? hát jézus isten, mikor térül az meg? na meg ennyi pénzért 60 embernek lesz munkája? és a többi sok ezer ??


Hát nem tudom, nekem eléggé ámításnak és propaganda-szagúnak tűnik, és sántít sok szempontból, de hát ez van.

2013. jan. 25. 10:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazat is adok, meg nem is.

Az talán rendben van, hogy utolsó sz@r bűnözőket a Te és az én adómból tartják el, úgy, hogy megizzadni max. a konditeremben tudnak? Nem érdekel, hogy hivatalosan kényszermunkának hívják vagy nem, ennél minden jobb, ami most van. Vagy lehetne valami ösztönző rendszert kidolgozni, hogy nem kényszerítenék őket munkára, de csak az kaphat minőségibb kaját, konditerem-használatot, tévét, stb., aki dolgozik. Így is elleneznéd? Lehet, hogy egy km autópálya se 3 Mrd pénzbe kerülne, ha lenne ingyen munkaerő (meg ha kevesebb boríték menne a megfelelő zsebekbe, természetesen).

Amivel egyetértek, hogy valóban meg lehetne oldani okosabban és olcsóbban is ezt a kérdést, és főleg a társadalomba való beilleszkedésük terén minimum kétséges a hasznossága.

2013. jan. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem a rabok etetése úgy egészben pénzkidobás.

Ha rajtam múlna, akkor teljesen önellátó életet kellene folytatniuk. A rendszer bevezetésekor kapnának magokat, palántákat, kiscsirkéket, malacokat...melyeket nevelniük, gondozniuk kellene, és amit megtermelnek, felnevelnek, azt eszik. Nem lenne semmi konditerem, semmi tv, semmi hasonló. Rá lennének kényszerülve, hogy megtermeljék maguknak a betevőnek valót, ha életben akarnak maradni. Konditerem? "Idekint" meg bérletet kell fizetni ha kondizni akar járni az ember.

2013. jan. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

4#-es részben igazat adok.Van olyan börtön na nem nálunk ahol semmi nincs még enni is csak úgy van ha valakitől kapnak!Szerintem ez lenne az ideális itt is.Mert miért is van ott???Azért mert becsületes?Törvénytisztelő?stb.

Tv?Konditerem?Melegvíz?Fűtés?Étel?Stb-stb.INGYEN!!! nekünk fizetni kell érte!Légkondi???Abszurd!!!Ha mindezt elvennék akk tuti visszábbesne a bűnözési ráta!

2013. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

áá dehogy esne! köze nincs a két dolognak egymáshoz.


na meg főleg ebben a rendszerben elég ironikus azt mondani a rabok 90%-ára h bűnöző és élősködik, amikor a legnagyobb maffiózok itt kint, legális köpenybe bújtatva csak éppen sokkal nagyobb mértékben szedik el a TE és az ÉN pénzemet, és mindenkiét ... szal most hogy is van ez?

ahogy szokott .. a kishal megbukik, leüli, ő lesz az elítélt, de ha nagyban csinálod,a megfelelő kapcsolatrendszerrel, akkor semmi gond. most akkor kérdem én, ki a bűnöző? tényleg azokra kell ilyeneket mondanunk akit lecsuktak pecabotlopásért?

én nem hiszem ....

2013. aug. 23. 18:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!