Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Alig motivál már valami....

Alig motivál már valami. Elmagányosodtam, értelmetlennek tűnik az életem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyedül élek. A munkámban egyedül dolgozom, számítógépen, igazából senki nem törődik vele, mit és hogyan csinálok, tulajdonképpen nincsenek munkatársaim sem, vagy ha mégis, akkor is csak ritkán váltunk pár emailt és kész. Otthon ugyanúgy tudnék dolgozni, mint a munkahelyemen, ezért néha be sem megyek, mert ott pontosan úgy nem szól hozzám senki, mint otthon. Az életem nem áll másból, mint hogy délelőtt valamikor felkelek (tök mindegy, hogy mikor), majd az egész napomat számítógépen cseszem el, kis munka, kis facebook, kis GYK, ez-az-amaz, lassan este lesz, majd éjszaka és indul minden elölről. Mindenkivel csak virtuálisan érintkezem, személyesen alig. Alig látom eredményét annak, amit csinálok, mert ha mégis valamit elérek, az kb. 1 év után látszik. A rohadt adminisztratív hivatali kötelességeket kell csak teljesítenem, azt bezzeg figyelik.

Szórakozni nem járok, mert nincs kivel, meg pénzem sincs annyi. Hobbim van, de a hétköznapokban az sem segít, mert vagy azt is egyedül kell csinálnom, vagy nem ér rá más, mert egész napos elfoglaltságot jelent. Adjatok valami ötletet, mert ebbe beleőrülök! Van, hogy szinte egész nap nem beszélek senkivel.

Az anyám nyaggat csak állandóan interneten, ő meg már az agyamra megy.


25F


2012. jan. 10. 18:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szerezz itt vkit aki beszélget veled, hogy ne unatkozz:) Vagy egy barátnőt.. vannak olyan bulik ahol a beugró 400 forint vagy annyi sem.. vagy ha a munkádat végezheted otthon akkor fogadj örökbe egy kiskutyát. Addig is kimozdulsz vele foglalkozni kell törődni vele.. leköti a figyelmedet..lesz miért hazamenned.. és amikor sétáltatod majd találkozol más kutyásokkkal leálltok beszélgettek.. összeismerkedtek. Egyre többet találkoztok..együtt jártok le kutyátsétáltatni, majd átmegy vagy te átmész hozzá dumáltok...buliztok stb. :))) Hajrá!
2012. jan. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
45%
szerezz egy barátnőt
2012. jan. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Keress új melót. Pl vendéglátás? Ott lehet haverkodni.
2012. jan. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Suliba, tanfolyamon lehet ismerkedni ahová évekig jár az ember.
2012. jan. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban!Sajnos nekem már anyám sem él én is egyedül vagyok mivel nincs pénzem. Vidéken lakok nincs senkim már lassan tényleg magamal beszélgetek.Tudom hogy nem vigasztal ez téged ez!

:(

2012. jan. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok mint te,csak annyi különbséggel hogy anyuéknál lakom még(remélem nem sokáig),hiába van itt a párom nem ért meg.Barátaim nincs akinek elmondhatnám hébe-hóba a gondjaim,jelzem a páromnak sem mondom el,mert nem (igazán) érdekli.Próbálj ismerkedni,barátokat szerezni,elmenni szórakozni!

24/L

2012. jan. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nagyjából amit a többiek mondtak, kezdj el valami sulit pl okj-s képzés vagy netes ismerkedés eddigi tapasztalataim alapján nem lehet párt találni, de több olyan ismerősöm is van akit ott ismertem meg és azóta is jóban vagyok velük.
2012. jan. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Valami életcél nem ártana...

Az emberek csak fogaskerekek a civilizáció nevű gépezetben.

2012. jan. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nem rég végeztem az egyetemen, és eddig mindig tudtam a célom, azt akartam dolgozni igazából, ami most vagyok. Életem fő motivációja eddig ez volt, ezt tekintettem hivatásomnak. Tehetségesnek számítottam, mondhatni a korosztályom előtt jártam egy lépéssel, nem volt nehéz elhelyezkednem egy amúgy túltelített pályán.

Csak arra nem számítottam, hogy le se fognak sz@rni. A legszörnyűbb, hogy nem abba bolondulok bele, hogy sok a munka, hanem abba, hogy senkit nem érdekel, mit csinálok. Még segítséget ritkán kérnek tőlem, de azok is általában abból állnak, hogy a hétvége kellős közepén valaki helyett csináljak meg valamit.

Közben pedig elvesztettem a barátaimat, mert többször is költöztem új városba, a régieket otthagytam, és hát nem szerzek újakat könnyen.

2012. jan. 10. 23:40
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Jártam hasonló cipőben.

Mindenképpen találj ki/ válassz olyan elfoglaltságot, ahol emberekkel találkozol (az életben, nem a neten).

Foci, tánc; azonos érdeklődésű emberek klubja. Vagy hozz létre egy klubot Te magad, mittomén: bélyeggyűjtők klubja, fizikabarátok klubja, Radnótit szeretők baráti köre stb.


Ha munkahelyet nem is sikerül váltani (bár az is megoldás lehet), legalább esténként vagy hétvégenként menj társaságba. Baromi nehéz lesz eleinte, hiszen elszoktál a hús-vér emberektől, nyilván nem tudsz csak úgy cseverészni.


És azért megpróbálkoznék a munkahelyen is kapcsolatokat építeni. Szervezz nekik egy házi bulit.

2012. jan. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!