Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vállalnál béranyaságot, ha az...

Vállalnál béranyaságot, ha az múlik rajta, h ne kerülj az utcára? Még nem szültem, de ezen gondolkodom.

Figyelt kérdés

30 felett vagyok. nincs barátom sem aki normális évek óta és lakásra sem tudok gyűjteni, hitelt meg végképp nem tudnék törleszteni.

ezzel minden megoldódna.


2013. jan. 24. 09:16
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

minden gyereknek az a normális, amit a szülei annak tartanak. így alakul a személyisége.


köszi a véleményt.

maradtam kétségbe esve.


nyártól indul a visszaszámlálás. 5 évtől lefelé.


nem tudom mit találjak márki, ha eddig is 5 évig csak gondolkozni tudtam, meg dolgozni. tőlem ennyire tellett. most már ez luxus.

2013. jan. 24. 12:16
 32/38 anonim ***** válasza:

Ezt a lelki sivárságot!

Az, hogy beültetik egy dolog, de akkor is benned növekszik, érzed a kis rezdüléseit, hogy tudnád érzelmek nélkül tovább adni?!

Az meg, hogy volt abortuszod és nem hatott meg, nem egy olyan dolog amivel még villogni is kell. Inkább szomorú.

De mit várunk valakitől, aki áruként tekint egy csecsemőre?!

2013. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
pont, hogy nem áruként. bennem nincs semmi önzőség. ha jó helye lesz, pláne odaadnám, inkább, mint hogy mellettem éhezzen! más meg alkoholista féreg, de köti magához a gyereket! ez az, ami nem normális felfogás!
2013. jan. 24. 17:32
 34/38 A kérdező kommentje:

tudom, hogy aligha hasonlítható a példám, de:

volt egy macskám, kicsi kora óta én neveltem, az ember szívéhez tud nőni, de nagyon. de eljött az idő, amikor szenvedett már panelban,mindig az erkélyen ücsörgött. oda adtam egy kertes házba, csak hogy ő boldog legyen. saját magam miatt nem fogok lekötni senkit magam mellé, pláne nem egy embert. ilyen esetben nálam nincs olyan, hogy "enyém". a gyerek javát nézem. akire speciel másoknak van szüksége, nem olyannak, aki magát alig tudja fenn tartani. nálam nincs olyan hogy anyai önzőség. csak anyai szeretet van. és a gyerek az első és az ő érdekei, nem az enyémek.


de amúgy is mindegy, mert lemondtam a dologról.

2013. jan. 24. 17:39
 35/38 A kérdező kommentje:

"igazán akkor szeretsz valakit, ha eltudod engedni, amikor el kell."

nem ártana mélázni ezen egyeseknek.

2013. jan. 24. 17:46
 36/38 anonim ***** válasza:
Bocs, de te meg azon mélázz, hogy az anyagii helyzetedet akarod ezáltal rendezni! Ez itt a baj! Ne játszd a mártírt, lejön a soraidból, hogy kereskedni akarsz a babával!
2013. jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Tudod, en teljesen mashogy gondolkodom ezekröl is.

Szerintem pl. ahova nem születik gyerek, oda okkal nem születik, igy az en gondolkodasomban nem allja meg a helyet az, hogy "azert szüljek gyereket, mert másoknak van ra szüksége", de megha igy is lenne, szerintem ezzel nem "a gyerek javát nézed", hanem 1. a tiedet (anyagi ok), 2. a nevelöszülöket. A gyerek majd keresni fogja a gyökereit, es nehez felfogni, plane gyerekesszel, hogy miert mondott le rolam az anyam, ez lelki problemakat okozhat neki...

Akinek "gyerekre van ra szüksége", es valamiert nem jön össze, meg mindig valaszhat "az arvahazak teljes kinalatabol", ha mar adas-vevesröl van szo, velük is jot tenne!


"igazán akkor szeretsz valakit, ha eltudod engedni, amikor el kell." En ugy gondolom, hogy nagyon nem akkor kell, amikor Te akarod, ez kb a serdülökortol, ill meg kesöbb is vonatkozo tanacs.

Es en nem vettem eszre, hogy "minden gyereknek az a normális, amit a szülei annak tartanak. így alakul a személyisége". Ketsegkivül nagy hatassal van a szülö (vagy azt helyettesitö) egy gyerekere, a szemelyisege alakulasara, ez igy megsem igaz. Kisgyerekkorban valoban kiszolgaltatott a gyermek, es meg jo ideig - de nem "vak", idövel egyre inkabb latja, ami körülötte törtenik, es abbol von le tapasztalatokat, igy alakul a szemelyisege. Igy pl. nem minden alkoholista gyerekenek normalis az alkoholista eletmod, es szerencsere sokan pont az ellenpeldat latjak benne...stb.


Remelem, nem erzed megterhelönek, hogy megosztottam velem ezeket. Öszinten kivanom, hogy egy jobb megoldast talalj az anyagi dolgokra!


10:54

2013. jan. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:

értem én ezeket az elveket.


hát egy babával kevesebb lesz most a földön. nem megyek bele.

2013. jan. 25. 22:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!