Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől romlanak el a felnőttek?

Mitől romlanak el a felnőttek?

Figyelt kérdés
A kisgyerek mindennek örül, a felnőttek miért nem tudnak örülni dolgoknak?
2013. jan. 16. 15:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
22%

"Érdekes, hogy egyes emberek az egyes szavak értelmén lovagolnak, mintha nem értenék, mi a kérdés lényege. Ez az ő bajuk."


- Az meg a Te bajod, hogy nem fogalmazod meg pontosan a kérdésed, így nem kapsz sok hasznos választ.


Az, hogy "kiölik a játékosságot", messze van attól, hogy elromlanak a felnőttek. Egyrészt sok felnőttben megvan, de az élet nem szólhat csak játékról, mert az élet nem csak játék; ha túlsúlyba kerül a játék, az élet látja kárát.

Egyébként meg természetes dolog, nézz csak meg egy macskát, mennyit játszik kölyökkorában, és mennyit felnőttkorában. A játék az embernél is a tanulás fontos része, nem önmagáért értékes.

2013. jan. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Például a tied sem az.

:)

2013. jan. 16. 19:03
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Fura, hogy egyesek még mazochista birka módjára rá is bólogatnak, hogy így van ez rendjén.Ne is legyünk felszabadultak, játékosok, legyünk besavanyodott munkagépek, különben összedől a világ.

Örülök, hogy engem nem sikerült ennyire elrontani.

Egyik emlékezetes esetem, mikor egyszer a munkahelyemről egyedül jöttem hazafelé és szökdécselni, pörögni-forogni kezdtem az utcán nevetve (30 évemen túl voltam már).Arra jött egy kutya sétáltató idős hölgy és hát, elég érdekes arcot vágott....Na de kit érdekel, jól éreztem magam.Nem volt a vidámságomnak különös oka, csak olyan gyönyörű volt az idő és jól esett kicsit szabadnak érezni magam.Mindenkinek jót tenne, ha néha így tudna örülni ilyen egyszerű dolgoknak is.Van mit tanulni a gyermekektől.

2013. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
A kisgyerekeken - különösen 3 éves korig- a megismerés öröme látszik, a világ felfedezése- miden érdekes, meg kell szagolni, forgatni, kóstolni.. Ez kezd elromlani.. az iskolákban meg rázúdul egy halom "kész ismeret"- elkeseredik, és elkedvetlenedik, elveszti kreativitását. Segít, ha valamilyen alkotó tevékenységet csinál- nem törődve az eredménnyel "sikerrel"-, ír, rajzol, énekel, zenél, szín-játszik, akkor bár az a tiszta öröm ritkán tér vissza, de legalább nem betegszik bele a taposómalomba és információdömpingbe
2013. jan. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyanokat,akik már teljesen elfelejtették,hogy milyen fiatalnak lenni és egy kicsit se toleránsak.Hát van ilyen is.Amúgy ha sok csalódás és fájdalom ér az évek során,akkor lehet,hogy egy kicsit elromlasz.Bár ezt is kezelni kell valahogy.Nekem hiányzik pl a gimis korom,amikor annyi volt csak a dolgom,hogy bejárjak a suliba,tanuljak,haverozzak és ennyi.Érettségi után pedig teljesen megváltozott az élet,sokkal több lett a felelősség.Már megszoktam,de anno nagyon nehéz volt több dolog miatt is.Egyébként pedig az a baj,hogy sokan megkeserednek felnőtt korukra és mást se hallani tőlük,csak azt,hogy kidolgozzák a belüket,nem keresnek semmit stb az én szüleim és nagyszüleim is ilyenek.
2013. jan. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

30 fölött az emberek többsége egy nagy büdös gyökér, ez az igazság. A saját sorsodat alakíthatod úgy,hogy ne menj el ebbe az irányba. Ha ebben sikeres vagy, nem fog zavarni. Ha néha kevésbé, és Őket érzed erősebbnek (ami nem nehéz, sokan vannak),akkor természetes hogy irritál a létezésük is.

Hogy felelősségek vannak? Igen, ezt én is így hittem, húszévesen nagy hanggal sajnálkoztam hogy mostantól felelős vagyok. Aztán rájöttem hogy egy dologért vagyok felelős: keressek annyi pénzt amiből eltartom magam. Amíg ezen dolgozok, hajlandó vagyok bizonyos szabályokat elfogadni, de ezen túl NEM. Szarok mindenre :)

2013. jan. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat, nagyon egyet értek.
2013. jan. 17. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!