Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek nem unalmas az...

Szerintetek nem unalmas az iskolai élet?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy én vagyok csak így ezzel, vagy más is... Jó, tudom, hogy az iskola a tanulásról szól, figyelek is órán, sőt, egyike vagyok azon kevés embernek, aki fegyelmezetten viselkedik. Na de tök jó lenne, ha olyan lenne a suli, mint a filmekben, szünetekben aktív társasági élet, fiúzás egyebek. Meg itt klikkek sincsenek, a menzát mindendki utálja, a legeldugottabb sarokban van, a filmekben meg az a társasági élet színtere. Nálunk nincs olyan, hogy legmenőbb diákok, meg lúzerek, mindenki egyenlő... Nincs pletykálás, a fiúk nem foglalkoznak a lányokkal, nem csajoznak, csak a haverokkal vannak. Csak nekem hiányoznak ezek, hogy végre történjen valami? Programok is alig vannak a suliban, pedig szerintem feldobná a hangulatot. Én tök csalódott vagyok...

16/L


2013. jan. 13. 01:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%

nekem sosem volt unalmas, mindig történt valami.

Azért azt megjegyezném, hogy kollégista voltam, sőt osztály szinten ott laktunk, lányok 10-en egy szobában. Nem mindig volt jó, de ha visszagondolok, akkor pozitívként él bennem, pedig nem mindig volt fenékig tejfel...

A minap gondolkodtam rajta mennyire kevés gondunk volt akkor, de mégis akkor nagy dolgoknak éreztük a fiúzást is... stb..


A filmek nem a valóság, mert, egyrészt nem a magyar iskolákban/ról készült, másrész nem tudhatod, ott hogyan is történik igazából. Harmadrészt, a ilmek akkora sekélyességet közvetítenek szerintem, mindig csak az "érdekes" szál nem az...a többbi..(a gonosz klikk=sportolók klikk, a skinhead klikk, a zenészklikk, a könyvmolyklikk= lúzer klikk...stb)

Ráadásul külföldön (pl USA) egész más az oktatási rendszer..., nincs általában másnapra házi feladat pl (általában projektek 1-1 beadandó van)

nem korán kezdődik a tanítás, és 2-3 körül ér véget, hanem később, így az ebédszünet is kb 1 órás nekik. Akkor a menzán tudnak történni dolgok. Nálunk ebédkor rohantuk, sorba álltunk hamar bekaptuk a kaját és rohantunk, mert már kezdődött az óra. Tanítás után pedig (ha akkor mentünk) a hazajárósok rohantak... Este a vacsinál azért voltak események...:D


DE az életedet te irányítod, nem csalódni kell, hanem tenni valamit, hogy olyan legyen amit te szeretnél, persze mindent nem lehet megváltoztatni, de nme feltétlen kell mindennek unalmasnak lennie..

2013. jan. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%

Hát itt meg olyan van, hogy pár menő ugatja a többieket, aki nem szimpi neki. Ez is gimi. Nekem nem unalmas, hanem kiakasztó, ezekért. már olyan is megfordult a fejemben, hogy átmegyek máshova, de az nekem plusz egy óra lenne tömegközlekedéssel, így meg 10 perc se, biciklivel. Megmondani nem tudják, h mi bajuk van velünk, csak jár a szájuk. És úgy érzem, hogy akik menők akarnak lenni, ők is inkább kötekszenek mindenkivel, csak hogy menők lehessenek.

A fiúk fele ilyen köcsög, a másik felével jól elvagyunk, a lányokkal meg mindenkivel elvagyunk. Ilyen bolond gyerek is, aki tényleg nem normális ugat a többieknek, épp a más felfogásuk miatt, vagy bármiért. Nem baj, hogy neki is lehetne, mert nem teljesen normális. De csak abba reménykedem, hogy év végével kibuknak. Ha sokan maradnak, akkor átmegyek máshova.

2013. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
En gyulolom. Mindenki felnott koru az osztalyomban, sokaknak allando melohelye is van, megis olyan szinten vannak agyilag, hogy egy 4 evesnek tobb logikaja van. :/ Szemely szerint nekem csak az osztalyommal van problemam, a sulimat szeretem, mert az osztalyon kivul rengeteg emberrel lehet bent talalkozni, akik jo fejek, birom oket. :D
2013. jan. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem találom unalmasnak, sőt minden nap vicces. Pedig itt sincsenek különösebben klikkek, sem nagy járások, szerelmi dámák. Nálunk kb. az egész osztály egy nagy baráti társaság. És valami mindig van, a fiúk elég hiperaktívak, tornyot építenek a székekből, kilyukasztott vizes palackokkal lövöldöznek, hangosan énekelnek. Imádok bejárni, mert jó a társaság, és az órák is túlélhetőek.

Hosszútávon jobb ha nincsenek klikkek, meg kavarások, mert így van esélyetek egy igazán jó közösséggé válni, ahol teljesen önmaga lehet mindenki. Engem pl. legalábbis tuti feszélyezne, ha összejönnék valakivel az osztályból, mert akkor jobban oda kéne figyelnem magamra, kétszer végig kéne gondolnom, mielőtt mondok, vagy teszek valamit. Így meg teljesen felszabadulhatok egy időre.

17l

2013. jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
milyen iskolába jártál? oda akarok menni
2015. júl. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
uhh emberek, a kérdés kiírása óta már 2,5 évet kibírtunk az iskolában! :)
2015. júl. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!