Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az "értelmiségiek" miért nem...

Az "értelmiségiek" miért nem szeretik a popzenét?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom egyes emberektől, h "óhh, mert a popzene az mekkora szar meg így-úgy, semmi mondanivalója nincs, mert a szöveg is tiszta gagyi meg bla bla bla".

Most szerintem elve ott kezdődik az igazán jó zene, hogy jó a dallama úgymond, szal belemászik az ember fülébe és nem szabadul onnan, az ember egész nap azt fütyüli, talán még el is kezd táncolni.

Aztán jön a szöveg, h na miről is beszél.

Szal ha nekem zene akkor már David Guetta, de sok egyéb popszám is jöhet.

Ezzel szemben jön a másik tábor, akik olyan zenéket hallgatnak, h zeneileg semmi alapja, de semmi, egy nagy nulla az egész.

Jó a szöveg elgondolkodtató talán, de akkor írjon verset, ez nem zene.

Legalábbis szerintem.



2013. jan. 3. 13:35
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak egy megjegyzésem van, hogy Lady Gaga nem a szó szoros értelemben megcsinált, nem vagyok oda érte, de láttam stúdiófelvételt tőle, ahol egy szál zongorával adott elő dalokat, nem volt semmi, igazából tud a csaj, csak a máz körülötte durva, bár állítólag ez is az ő érdeme.


Kérdező! Igazából nekem egy konkrét példa kéne, előadó, zenekar, akiket annyira utálsz. Kíváncsivá tettél.

Zenész a férjem, nagyon régóta ebben a szakmában van, több évtizede és ő sem kedveli az ilyesfajta pop-zenét ugyanis pontosan tudja, hogyan, miként készül:) Én tudom milyen mikor valaki éjszaka felkel, felkapja a gitárját és megír egy dalt, és milyen hosszú folyamat, míg abból studio minőségű anyag lesz.

2013. jan. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
100%
Rock,Metal a legjobb. Szövegileg és zeneileg is.Ez az én véleményem.
2013. jan. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Jó, de most ott van mondjuk a Carbonfools.

Az élére van állítva egy tipikus énekes, aki jóképű, jó hangja van, a lányok kedvence stb.

Általában az emberek hajlamosak azt gondolni, h övé az egész zenekar stb.

Viszont, ha az ember kicsit a dolgok után néz, láthatja, hogy Bicske Titusz viszi a hátán az egész bandát, ő szerzi a zenét a szöveget meg mindent.

Ő meg ugye a klippekben a háttérben "bohóckodik".

Ennek ellenére nekem a zenei élmény nem csorbul, h most ki adja elő vagy ki nem, arra figyelek, h mit ad át a zene.

Ennyi.

Egyébként, ha van rá lehetőség, szeretném, h linkelnétek zenéket, h mi is az, amire azt mondod, h na ez aztán valami.


Szeretnék én is belinkelni nektek egy számot, ami szerintem túlságosan túl van értékelve:



https://www.youtube.com/watch?v=GY5n5bSH9iA


Nem azt mondom, h rossz, de véleményem szerint az énekes nem jó választás volt, a szöveg a szokásos, ahogy te fogalmaztál kommersz.

2013. jan. 3. 14:37
 14/31 A kérdező kommentje:

A rock is jó, de azon belül is rengeteg irány van.

Egy System, főleg a régiek nagyon odavágnak, nem kell hozzá szerintem angolul tudni, h megtetszedjen egy Chop Suey.


https://www.youtube.com/watch?v=CSvFpBOe8eY


Ezzel szemben a hörgős, ész nélkül ordibálós zenének semmi értelme, szerintem.


Bár úgy vettem észre, a rockzenével is nagyon mostohán bánik ez a réteg.

2013. jan. 3. 14:41
 15/31 A kérdező kommentje:

Jó, tehát már előrébb vagyunk, azaz az ok leginkább, hogy nem az adja elő, aki szerezte.

De nem értem, h ezen miért kell annyira kiakadni, ő csak egy közvetítő.

2013. jan. 3. 14:45
 16/31 anonim ***** válasza:

Sziámi Petit személyesen ismerem:)


Hát most egy eléggé rétegzenét sikerült belinkelned ezzel, ő a magyar alternatív vonal egyik úttörője, nem is az éneklése a lényeg, ahogy Cseh Tamásnál sem az volt,aki valljuk be, hiába volt számomra zseni, nem volt egy nagy énekes:D De itt nem is az a cél...

2013. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Nem ez a gond, hidd el a párom szerintem kb 100 embernek írt már zenét vagy szöveget. Az a baj, hogy zeneileg összehozni nem nagy kunszt, nem művészet... Ez nem azt jelenti, hogy minden alter, rock, metál jó és minden pop szar... Minden műfajnak vannak igényes és szánalmas képviselői. De az tény, hogy a popzene nagy részét művészileg előállítani nem nagy tudomány és kb. a dallamok nagy része átvett régi nagyoktól. Kicsit megcsavargatják, színezik és kész is. Új, igényes dolgot létrehozni nagyon nehéz és sokan nem is erőlködnek vele.


És még annyi, hogy ne keverjük az előadóművészt a zeneszerző, szövegíróval...:)

2013. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Jó, de akkor, ahogy kértem linkeljetek valamit, h lássam, h pontosan mire gondoltok.

Amit az első hozzászóló linkelt nem volt egy nagy tudomány.

2013. jan. 3. 15:11
 19/31 A kérdező kommentje:

Sziámi


Jó, de akkor mi?

Most nehogy elkezdd a "jaj mert a szöveg":D

Kb minden második nóta a szerelemről szól, ezzel sincs másképp, jön a kicsiszolt kővel, keresett egy hasonlatot és akkor most hasra kell esni.

Aztán csodálkoznak, h ez a szám mennyire nem népszerű.

Alátolt volna egy normális zenei alapot többet ért volna....

De így?

2013. jan. 3. 15:22
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Számomra: Pink Floyd - The Wall albuma az elejétől a végéig.


Amúgy lehet, hogy más szavakat használ de ezt hívják művészetnek, hogy nem úgy fogalmaz meg valamit, ahogy az utca embere is meg tudná vagy egy 8. osztályos gyerek.

2013. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!