Japán lélekről?
Érdekes az életem, ha abból a szögből veszem, hogy lélekben japán vagyok. Amióta az eszemet tudom, így érzek, már akkor így volt, amikor azt sem tudtam, hogy japán létezik.
A manapság divattá vált ázsia-mániások között már már furcsán érzem magam. ^__^
Szeretném ha írnának azok akik hasonlóan érzik magukat.
Ez egy ostoba sztereotipia róluk.
Olvastak véleményeket emberektől akik kint élnek, youtube-on vannak vlogerek akik dokumentálják,hogy hogy zajlik az életük ott és ők mind azt mondják,hogy a japánokról kialakult sztereotipia miszerint rasszisták hülyeség, sőt
nagyon is barátságosak. Csak gondolom sok amerikai túrista úgy megy oda ,hogy bármit megtehet és ennek senki nem örülne.De ha valaki rendesen viselkedik akkor nem hiszem,hogy csak azért mert fehér utálnák.
Második kommentelő, te éltél kint Japánban?
Mert én igen, és tényleg tudnak rasszisták lenni. Kezdjük ott, hogy fehérember nem lakhatott az egyetem kollégiumában.
Egyik fele a népességnek ugyan érdeklődik irántunk, és szereztem kint jóbarátokat is. Tudnak nagyon kedvesek és barátságosak is lenni, de elegem van már abból, hogy megy az istenítésük, mintha ők nem lennének emberek, hanem egytől egyig szentek. Ott is vannak jó meg rossz emberek is.
Igenis, megy kint az ujjal mutogatás a fehérekre, a gyerekek van, hogy csúnyákat kiabáltak a hátunk mögött, majd elfutottak, hogy egyes boltokban nem akartak kiszolgálni meg ilyenek. És nem csak velem esett meg, hanem a többi fehér cserediákkal is.
Sok jót is lehet mondani róluk, de én most az ellenpólus akartam lenni, mert nem szeretem, mikor valaki nem sajátkézből vett tapasztalattal indulatoskodik, hogy az márpedig úgy van.
Érdekes én egyszer sem tapasztaltam Japánban diszkriminativ hozzáállást, pedig nem túristaként voltam ott.
A magyarok sok mindenben példát vehetnének róluk. Az ugyanis diszkrimináció ahogy itt viselkedik a magyarok többsége az ázsiaiakkal.. de nem csak velük. Itt a legtöbben egymással sem tudnak normálisan viselkedni, nemhogy másokkal. Senki nem gondol bele, hogy hogyan esik a másiknak amit mond, vagy hogy kit bánt meg a viselkedésével, legtöbb esetben pedig még elnézést vagy egy köszönömöt nem tudnak mondani.
Le lehet "szavazni", ez akkor is az én tapasztalatom.
@xellos: második vagyok megint.
Ez itt most nem egy verseny, hogy kik a jobbak: magyarok vagy japánok.
A japán lélekről, viselkedésről volt szó, arról osztottam meg a tapasztalataimat.
Örülök, hogy te nem tapasztaltál ilyet. Akkor jó helyen voltál. De attól még van diszkrimináció itt-ott.
Ha már a magyarokról van szó, hozzáteszem, hogy én még mindig százszor inkább itt lakok, és ezerszer örülök, hogy nem japánnak születtem.
Hallottál már az idzsiméről? Feltételezem, hogy igen.
Ez abban más a "sima" kiközösítéstől, ami bárhol a világon előfordul, hogy Japánban van olyan, hogy maga a tanár választja ki tök véletlenszerűen, hogy ki legyen az az aktuális diák, akit egyszerre az egész osztály szívatni fog verbálisan-fizikálisan egy ideig - hogy ez erősítse a csoport-összetartást. Aztán cserélnek, mást pécéznek ki, és akit addig szívattak, az is szívató lesz. megy ez körbe.
Van, hogy szegény diák legjobb barátja/barátnője kezdeményezi, hogy szívassák az illetőt.
És nem csak úgy kitaláltam, mielőtt ez a vád ér: ezt japánban az egyetemen tanították nekünk japán tanárok.
Meg aztán viszontláttam egyéb Japánról írott tanulmányban is.
Ha olyan jó hely lenne, nem lenne annyi öngyilkos (a világon a hatodik a listában), főleg nem a kiskamaszok körében, emiatt az agyon-szívatás miatt.
Hát igazából egyikünk sem a kérdésre válaszolt, tekintve, hogy a kérdező azt szerette volna, ha azok irnak, akik ugy érzik japán lelkük van, nem pedig arra volt kiváncsi, hogy mi a véleményünk a japánokról és a lelkükről.
Kérdés viszont, hogy a kérdező miből érzi, hogy lélekben japán?
@xellos, hát igen, kicsit félrement a beszélgetés, azért köszi a tapasztalatokat :)
A kérdező kérdésére annyiban tudnék reagálni, hogy én meg vagy 13 éves koromtól sokáig azt éreztem, hogy "kínai lelkem" van, vagyis otthonosnak és ismerősnek tűnt minden, ami kínai, és vonzott az az ország.
Aztán ahogy jobban belefolytam a történelmükbe, jelenlegi helyzetükbe, és beszélgettem olyanokkal, akik éltek kint külföldiként, már nem akartam kint élni. De a hangulatát itthonról szemlélve még szeretem. :)
Engem is érdekelne, más mitől érzi magát ilyen vagy olyan lelkűnek valaki, hogyan látja magát belülről, mikben nyilvánul ez meg.
Érdekes egy beszélgetés alakult ki. És sok meglepő dolgot olvastam, bár az emberek mindenhol emberek, mindegy hogy hova valósiak. Ott is kipécéznek, itt is. Engem a suliban a pad alá rugdostak, csak mert magasabb voltam náluk. Szóval ebből a szempontból, senki sem szent sehol sem.
Azonban a kérdésem valóban nem erről szólt.
A japán lélek érzése elég különös dolog. Őszintén szólva, ezt nehéz így leírni de megpróbálom. Már kis korom óta van ez így, és nehéz magam hová tenni a két világ két kultúra között. Ez olyan mint amikor valaki félvér, és igazán sehová sem tartozik. Hosszú történet lenne elmesélni, hogy miért, és honnan tudom hogy miért van ez az érzésem, de rokon lelkeket keresek. Akik talán választ adhatnak néhány kérdésemre. vagy akiknek én segíthetnék.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!