Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen sötétek az...

Tényleg ilyen sötétek az amcsik, hogy azt kérdezik, hogy tényleg van mindenhol meleg víz Európában? (meg ilyesemi)

Figyelt kérdés

#ljewtbontrnbowrn
2012. dec. 13. 21:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Tőlem máskor olasz cserediák kérdezte meg, hogy ismerem-e a jeges teát, meg hogy én lovon járok-e suliba, mindezt Pécsen, tehát láthatta a saját szemével a dolgokat. Ezek szerint az olaszok nem csak buták, még vakok is. :D
2012. dec. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
42%

Nem Dallas Texas fovarosa, hanem Austin. Kerdezhettem volna nehezebbet is, pl. mi Washington fovarosa.


Na mindegy. A peldammal csak arra akartam ramutatni, hogy az 50 USA tagallambol (plusz Washington D.C.) jo ha 10 allamnak meg tudnad mondani a fovarosat (lehet sokat is mondtam). Es ez nem csak rad vonatkozik, hanem az europaiak tobbsegere. Akkor hulyek lennek mi is? Ennyi erovel mindenki hulye :D. A volt szovjet tagallamok fovarosaiat fel tudod sorolni? :D


Na, tul belebonyolodtam a temaba, szep estet! :D

2012. dec. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"hirtelen kapásból mondd meg nekem Texas fővarosát"


Austin (ott még van halálbüntetés - legalább is Texas államban még van, én onnan jegyeztem meg).

2012. dec. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
51%

Nekünk az usa tagállamainak fővárosait is meg kellett tanulni, de amúgy ez alapvető műveltség, amit felszedhetsz némi olvasással is. xD

Nyilván nem egy ember alapján kell megìtélni egy nemzetet, de nagyon ki tudok akadni, milyen tájékozatlanok egyesek. Haza példa, állunk a kocsmában, szóba hoztam Gogolt, 1. válaszoló: -Ki az a Gogol?', 2.: 'Én nem tudom' 3.: 'Híres festő'. xD Pedig Gogol tudtommal középiskolai tananyag. xD

2012. dec. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:

Nekem nem kellett csak az európai országok fővárosait megtanulni. Megtettem, tudom is jórészt, mert olvasok az európai országokról, az unióról. Ha mondjuk az USA tagállamok, vagy Afrikai országok fővárosait meg kellett volna tanulnom, akkor nem igen tettem volna, ha esetleg mégis, nagy részüket már elfelejtetem volna.

Ha már Gogol... Középiskolás anyag, volt tőle a Köpönyeg c. elbeszélése kötelező olvasmány. Jó. És?

A mai diákok többsége nem olvassa el, és nem tanulja meg az ilyen és ehhez hasonló "roppant" fontos dolgokat, mert egyszerűen nem érinti az életében, ergo nem látja értelmét, és unalmas. Aki pedig megtanulja, és fújja mint a gép ezeket, és állítja, hogy milyen okos... Fenéket!

A mai magyar 18-19 évesek (érettségizők) nagy részének 0 tudása van az ország jogi, gazdasági (itt lehetne kitekinteni más országok, rendszerek, és az EU helyzetére, és a gazdasági összefüggésekre, hogy ne legyen ennyi zokni...) állam-, és közigazgatási rendszeréről, a jelenkorban aktuális kérdésekről se elképzelésük, se véleményük nincs, a konfliktusaikat nem tudják normálisan kezelni.

Nos kérem szépen, ez a gond, nem az hogy nem tudják hogy ki Gogol, Brecht, vagy éppen mi volt a pun háborúk korában...

2012. dec. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Kedves mindenki: Nem azért, mert mondom, hogy hülyék mert nem tudják, M.o. fővárosát. De könyörgöm "Azt hittem Európa egy ország!?!?!?!?!?!?!?"
2012. dec. 15. 13:50
 27/27 anonim ***** válasza:
Kösz, hogy lepontoztál, én nem azt mondtam, hogy az a baj, hogy nem olvastak Gogolt, hanem, hogy még a neve se volt ismerős nekik. Ès ez minden témában így megy, mindegy, hogy tanították-e, vagy nem, nem tudják! Azt meg bevallom nem értek a politikához, közgazdasághoz túlságosan, de ha értenék az miért is lenne jobb, mint az, hogy az irodalomhoz értek? Nem tudok vele semmit kezdeni, mert egy hétköznapi civil vagyok, khmmm. Azonkívül az embereknek egy általános tudásra lenne szükségük, hogy átlássák a dolgokat, hogy több szemszögből is vizsgálódjanak. Ezt nem teszi lehetővé az usa oktatási rendszere.
2012. dec. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!