Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » " A szeretet mindenhol nyomot...

" A szeretet mindenhol nyomot hagy " Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

2012. dec. 9. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Van benne igazság. Ha valakit szeretnek, pláne ha ő szeret, és attól függően, ez a szeretet milyen mértékben talál viszonzásra, az mindenképp kihat az adott ember érzelemvilágára, lelkiállapotára, hosszú távon is.


Másrészt, nem vagyok valami nagy ezoterikus, de azt én is nem egyszer tapasztaltam már, hogy az érzelmek, események valahogyan rányomják a bélyegüket az adott helyre. Ez lehet, így furán hangzik, nem is tudom igazán megmagyarázni, mert én sem egészen értem, de mondok rá példát.

Ha mondjuk belépek egy új helyre, egy boltba, ahol még nem voltam, egy új munkatársam lakására, vagy egy elhagyatott házba az út szélén, egyből lehet érezni, még mielőtt bárkihez is szólna az ember, hogy milyen ott a légkör. Például bemegyek vásárolni az üzletbe, ahol még sosem voltam korábban, és egyből érzem, hogy itt jó a hangulat, és tényleg kedves, vidám az eladó. Vagy amikor még kisgyerekként belógtunk kalandozni egy elhagyatott kis faházba néhány utcával arrébb, de nem bírtunk ott maradni. Éreztük rögtön, hogy valami rossz dolog történt ott, ami lehangolt mindnyájunkat. Később pedig kiderült, hogy tényleg, a korábban ott lakó idős férfi öngyilkos lett abban a házban...

Szóval valamiképpen még a helyekre, tárgyakra is igaz, hogy a szeretet, de más érzelmek is valahogyan nyomot hagynak rajta.

2012. dec. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az, hogy a mai világban a szeretetnek nyoma sincsen. Már csak elég megnézni a baráti körömet. "Szeretetből" szapulják úgy a másikat, hogy abban életre való nyomot hagynak. Gyűlölet, na az van mindenhol!
2012. dec. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!