Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen sötétek az...

Tényleg ilyen sötétek az amcsik, hogy azt kérdezik, hogy tényleg van mindenhol meleg víz Európában? (meg ilyesemi)

Figyelt kérdés

#ljewtbontrnbowrn
2012. dec. 13. 21:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
#2 Nálunk nem kellett. Ezért nem is akadtam fönn ezen. :)
2012. dec. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, de azt mondani, hogy 'azt hittem Európa egy ország', hát ez milyen már?? xD
2012. dec. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
56%
tényleg vannak ostoba történetek az amerikaiakról de ezek alapján megítélni egy államot... nálunk se mindenki tudja, hogy az usa fõvárosa losangeles:D
2012. dec. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
13: Ez gúny?
2012. dec. 13. 22:26
 15/27 anonim ***** válasza:
irónia
2012. dec. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Ugyan mar kerem! Nem kell USA-ba menni ahhoz, hogy hulye kerdeseket kapjunk. Egyik kedves baratom hosszu evekig elt Nemetorszagban az elmult evtizedben es ott kerdeztek meg tole, hogy Magyarorszagon van-e villamosaram es melyhuto. Akkor most a nemetek is hulyek?


Apropo, ha mar fovarosok. Nekem egyszer egyik haverom azt mondta, hogy Lengyelorszag fovarasa Pozsony :).

Tovabba Kedves Kerdezo: hirtelen kapasbol mondd meg nekem Texas fovarosat. (Igen, minden amerikai allamnak van fovarosa).

2012. dec. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
65%

Sajnálattal kell közölnöm, hogy nekem vannak amerikába kivándorolt rokonaim, pár évente szoktunk menni látogatóba. Ha ott vendégségbe megyünk bizony gyakori jelenség, hogy megkérdezik, mo.-n meg úgy általánosságban európában van-e víz és áram, ismerjük-e a telefont?


Nagyon szeretném azt mondani, hogy nem igaz, de igaz. Az amerikaiak 90%-a sík buta. És aki földrajzi példákkal jön, annak igaza van: a legtöbb iskolában meg kell tanulni az összes országot fővárossal. Többek között az ehhez hasonló megoldások voltak a régi magyar oktatás előnyei: SZÉLESKÖRŰ tájékozottságot nyújtottak.


Az amerikai példa azonban sajnos sok helyen európában is fellelhető: tőlünk nyugatabbra, pl. a franciáknál, németeknél korántsem olyan tájékozottak történelemből, földrajzból mint mi, magyarok - ez pedig arra vezethető vissza, hogy az ő oktatáspolitikájuk országcentrikus - magyarán ilyen területeken szinte csak és kizárólag a saját országukról tanulnak, és ha nagyon muszáj, akkor a környezőekről (pl. politikai vagy fegyveres konfliktus esetén nyilván ők is megtanulják, hogy a másik oldalon ki volt az uralkodó és mik voltak a kiindulóokai), DE pl. a németeknek fogalma sincs mondjuk a Tudor-házról vagy a rózsák háborújáról, ahogy a franciáknak meg a nagy északi háborúról nincsen, mert úgy érzik ez az ő országukat nem érinti, felesleges megtanítani. Ilyen az amcsi oktatáspolitika és felfogás is: ami messze van, minket nem érint, nem fontos tudni.

2012. dec. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Mást tanulnak az iskolásban, ahogy egy elöttem szóló írta. Viszont ők megtanulják az adórendszert stb, ami a kis életüket közvetlen érinti. Ez nem butaság, max tájékozatlanság, de a kis saját életükben senki nem fogja kérdezni, mi M.O. fővárosa.Akkor nekik minek?
2012. dec. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Dallas ha nem akkor a legnagyobb város
2012. dec. 14. 16:21
 20/27 A kérdező kommentje:
18: Nem arról van szó, hogy mikor lesz erre szükségük, arra hogy mi Mo fővárosa, de könyörgöm "Európa egy ország"
2012. dec. 14. 16:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!