Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van az életetekben igaz...

Van az életetekben igaz barátság vagy többnyire érdekemberek vesznek körül?

Figyelt kérdés

2012. nov. 27. 12:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Igen, van. Ráadásul a Párom, nagyon nagy szerencsém van vele :)

Egyébként pedig sok barátom,barátnőm van, akikben megbízok ugyan és soha nem árultak el, viszont sokszor akkor találnak meg, ha valami segítség kell, ki akarják beszélni a problémáikat. Aminek örülök, h számítanak rám, én is rájuk, vannak akik meghallgatnak, de ha mondjuk közös kiruccanást akarnék bárkivel is, nem érne rá senki ;)

2012. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem mindig van 1% esély, hogy nem bízhatsz valakiben, szóval nincs teljesen igaz barátság. Általában ez az 1% akkor jön ki, amikor a legnagyobb szükség lenne arra a bizonyos emberre, akiről idáig azt gondoltad, hogy bármiben számíthatsz rá.
2012. nov. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Malats ***** válasza:
Van. 1. Bármikor bármiben szàmithatok rá, és forditva is igy van.
2012. nov. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Az igaz barát létezése is egy kifejezetten komoly érdek.
2012. nov. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

elég gyakran hallható a "kétszínű emberek" miatti sopánkodás. S ez mind egy csomó "igaz baráttól". akit "érdekembernek" ítél meg valaki, a másiknak épp az igaz barátja.

Voltak az életemben emberek, akiket szerettem, néha úgy éreztem kölcsönös, máskor meg azt éreztem, hogy megsértettem vagy kiábrándítottam őket. persze akadtak, taplók is, de gyakorta érzem azt, hogy én teszem azt, hogy érdekből legyenek velem, mint sokan.

Sok "szerencsétlen áldozat" nem egy szent, ráadásul hisztis, ezért nem is szembesítik a dolgokkal, és magukban nyomorognak a kétszínű emberekről.

2012. nov. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:

Nekem még gimnáziumban alakult ki egy nagyon komoly barátságom az egyik osztálytársammal, azóta eltelt 8év és még mindig minden rendben van közöttünk, bármikor számíthatunk egymásra, pedig nem vagyunk nap mint nap együtt.

Két éve tudtam meg hogy a barátom, szerelmes volt abba a lányba akivel még a gimnáziumi 2 évben jártam és utána még egyet az egyetemen, a lánnyal szakítottunk és utána mondta el a srác h mindvégig szerette, természetesen nem jöttek össze semmi hasonló, a barátom mindvégig magában tartotta az érzéseit, elmondása szerint „mert a legjobb barátom barátnője”.


Egy másik barátságom pedig 22 éve tart, arról nem is tudok mondani semmi rosszat, sosem toltunk még ki egymással, természetesen szívatásból már nem egyszer :D.

2012. nov. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nálam is sajnos az van, hogy szeretném azt hinni, hogy van 1-2 ember, de sokszor kiderül, hogy ők csak ilyen haverok leginkább. Én pedig rájuk úgy tekintek, mint az igaz barátokra, viszont ez fordítva nem működik sajnos... remélem ez valahogy fog változni a közeljövőben.
2012. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nincs igaz barátom, akiről azt hittem, hogy az, a hátam mögött beszélt és letagadta utána. Ő is mondta, hogy általános iskolában csak érdekbarátságokat kötött. De elvileg megváltozott. Szerintem ugyanaz az ember maradt, nem csak velem tesz így. Egy másik barátom fejét tömi tele hülyeségekkel, amiket később tudok meg, és én vagyok benne a szereplő, akiről hazugságokat állít. Sajnos ez a barátom 100%ban hisz neki, vagy legjobb esetben 70-30% az ő javára, ha konfliktus volt köztünk. Nekem sose hitt teljesen. És ez az állítólagos legjobb barátnőm mindenkinek hülyeségeket beszélt, és még ő volt megsértődve. Már régebben (kb 2.5-3 éve) észrevettem, és volt is egy hatalmas vita belőle, de rosszul éreztem magam amiért bunkó voltam (habár jogos volt) és kibékültünk, az én kezdeményezésemre, mint mindig. Azonban már jó ideje megint nem beszélünk, akart próbaidőt, ami alatt hozzám szólt vagy 2x. Utána rá se kérdezett, hogy mi van, pedig ő erőltette az egészet.

Próbálom elfelejteni, és mással törődni, de nehéz. Annyit szeretnék már csak, hogy egyszer felhozza a témát, és akkor végre el tudjam neki mondani, mi gyülemlett fel bennem 4 év alatt. Mivel nekem mindig meg kellett hallgatnom a magyarázatait (követelte), de ő sosem várta meg, mindig közbebeszélt. És még én voltam az, aki veszekedéseket generált.


Elnézést a hosszú szövegért...

18/L

2012. nov. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 fery66 ***** válasza:
Talán 1(talán)
2012. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Sajnos én már nem egy emberben keserűen csalódtam, volt, aki kihasznált /érdekember /,így nem hiszek az igaz barátságban. Az örök barátságban meg végképp, pláne a mai, rohanó világban, mikor minden csak átmeneti ideig tart.

2 ember van, akit talán jó barátnak mondanék, de az egyikükkel eléggé kezdünk eltávolodni egymástól.

Azt szokták mondani, hogy legtöbb barátság ugyanúgy kihűl, elkopik, mint sok párkapcsolat.

2012. nov. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!