Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezeket az árakat kiknek szánják?

Ezeket az árakat kiknek szánják?

Figyelt kérdés

Brutális árak vannak a belvárosi karácsonyi vásáron. Én a közelben lakom, de kénytelen vagyok messze elkerülni. Így mi értelme van ennek, ha csak kőgazdagoknak szól?


[link]



2012. nov. 20. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:

A karácsonynak a szeretetről, a családról kellene szólni.

Ezt a nagy ajándékozási mizériát a kereskedők találták ki. Amíg van fizetőképes kereslet, addig kínálat is lesz.

2012. nov. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


A Vörösmarty téri karácsonyi vásár soha sem nekünk szólt. Ez már indulásakor is egy turistáknak szánt látványosságnak készült. Jönnek is a népek rendesen, főleg Japánból, nekik megfizethetőek az árak.

Szerintem azért találták ki, hogy télen is legyen valami, a Budapestre hozza a külföldieket.

Sikerült, amit akartak, mert a bécsi vásár után a budapesti a legnagyobb látványosság Európában - és ezt nem a magyarok állítják. Ugyanúgy jönnek a tömött turistabuszok ide, mint ahogy a magyarok mennek ki Bécsbe.

2012. nov. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A vásáron pályázni kell a standokért, 850 e Ft egy 4 nm-es stand a vásár idejére.
2012. nov. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ide én is csak nézelődni megyek ki, arra jó. Költeni? Soha. :D
2012. nov. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azt én is sejtem, hogy nem feltétlenül az árusok gonoszsága ez a borzalmas ár, hanem a helypénz nagyban belejátszik. De akkor ezt miért csinálja az önkormányzat? Szerintem ha már csinálnak vagy engednek ilyen közterületi rendezvényeket, azzal a városban lakókat kéne szolgálni, és nem a japán turistákat, meg a saját zsebüket.


És említette valaki a bécsi karácsonyi vásárt. Ott milyen árak vannak? Az se a helyieknek szól?

2012. nov. 20. 11:46
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Én nem pesti vagyok, de ha arra jársz, számold meg, hány stand van. Ezt szorozd be a fenti összeggel, és máris megtudod, mekkora összeg folyik be az önkormányzat kasszájába. Ez csak a kézművesek tarifája, nem lepődnék meg, ha a vendéglátósoké ennél jóval több lenne. Ez az összeg a fabódét tartalmazza világítással és a vásár őrzését.
2012. nov. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha én lennék a szomszéd kerület polgármestere, rendeznék egy ugyanilyet féláron... :D
2012. nov. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na, ha ilyen cigány árak vannak, én tuti nem megyek el erre, az biztos. Tényleg sok, amit egyesek megengedek maguknak.
2012. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!