Éles helyzetekben megijedek. Nem szoktam kiállni a dolgokért, kerülöm a konfliktusokat. Gyáva lennék?
Múltkor kocsival utaztam Apukámmal és az előttünk lévő kocsi majdnem elvitt egy biciklist. Nem lett nagyobb baja a biciklisnek, de Apukám utánament a kocsinak, hosszan rádudált, beelőzte és számon kérte a vezetőt, hogy miért nem állt meg, mikor gázolást történt. Én ebben az esetben tutira hagytam volna a kocsit, eszembe nem jutott volna utánamenni, főleg úgy, hogy a biciklisnek tényleg nem lett nagyobb baja egy kis ijedségen kívül.
Egyszerűen utálom a konfliktusokat. Nem tudom mi lenne, ha tényleg komolyabb baleset történne, nem tudom, hogy akkor tudnám-e kezelni a helyzetet?
Leírok még egy esetet. A volt főnököm visszaeső alkoholista. Múltkor rajtakaptam, amint épp tökrészegen a kocsiba akar beülni. Tagadta, hogy részeg és látszott rajta, hogy iszonyúan szégyelli, hogy én így látom őt. Állította, hogy rendben lesz minden, ne aggódjak miatta. Mivel láttam, hogy tényleg milyen kellemetlen ez számára, ezért nem erősködtem tovább és ott hagytam. Persze utólag kiderült, hogy beült a kocsiba és vezette.
Gyáva lennék, mert utálom a konfliktusokat és hogy nem tudom más problémáját megoldani? Nem ismerem fel, hogy mikor mit kellene helyesen cselekedni?
Utálom néha magam emiatt, hogy néha ilyen beszari vagyok.
Sokat olvasok szépirodalmat, ahol rengeteg remek jellem van és szar a felismerés, hogy éles helyzetekben én ilyen gyáva jellem vagyok.
Ti hogyan látjátok az ilyen szituációkat?
Ha valaki jogos (és jogtalan) magán érdek(ek)kel szemben az jogosan elvárható társadalmi normákat próbálja érvényesíteni, az szinte biztos, hogy megüti a bokáját.
Fenti miatt egészséges reakció a hasonló szituk kerülése. Ez nem gyávaság.
Sajnos ilyen értékrend dominál a környezetünkben...
37F
Szia! Én természettudománnyal foglalkozom, és szerintem a reakcióid nem szokatlanok. Főleg, hogy nő vagy. A nők ugyanis a történelem és a történelem előtti időkben nem tudták magukat megvédeni, mivel fizikai erejük, később pedig a társadalomban betöltött szerepük miatt ez nem volt lehetséges. Ha belegondolsz a boszorkányperekben meghalt nők hiába is védekeztek bármivel, el lettek égetve, vagy a tó fenekére süllyedtek... Szóval a nőkben van egy egyfajta konfliktuskerülő mechanizmus, mert erre az esetre nincs megfelelő megoldási tervünk, így érthető, ha veszélyhelyzetet élünk meg, inkább menekülünk, mint konfrontálódunk. A férfiak ezzel szemben mindig is versengtek és nyíltan harcoltak, nem engedhették meg maguknak, hogy ne érvényesítsék az akaratukat, hiszen akkor a becsületükön csorba esett volna.
Egyébként a romantikus regényekben kitalált szereplők vannak, ne érezd emiatt kevesebbnek. Ha bátrabb szeretnél lenni az nem baj, de ne várj magadtól sokat, egyszerűen vannak ilyen karakterek, "antiharcosok", akik a háttérben tevékenykednek, és mentesek mindenféle hangos kakaskodástól :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!