Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elítél a baráti társaság,...

Elítél a baráti társaság, mert nem akartam egy kövér, hülye pasival randizni? Jogos?

Figyelt kérdés
Új barátoknak mondanám őket, pár hónapja ismerjük egymást, megismertem általuk egy pasast, a húszas évei végén jár. Teljesen rámállt, hívogatott, folyton ott volt, ahol én, a neten is zaklatott. A fiúbarátaimat csekkolta, állandóan kérdezgette a többieket, hogy mit csinálok, hol vagyok. Eleinte tűrtem, aztán egyre idegesítőbb lett a viselkedése és elkezdtem undorodni tőle, amiért kopaszodik, kövér és folyton eszik. Tudom, hogy nem az ő hibája, de egyszerűen taszított! Az a stílus, amit levágott, hogy mindig valami miatt kekeckedik, próbál vitát gerjeszteni, beszól, mindenki más hülye rajta kívül. Képes volt órákig arról beszélni, hogy mennyit eszik és milyen gáz vagyok, hogy nem szeretem a zsíros, hizlaló dolgokat és ebből vitát csinált. Egyszóval katasztrófa volt a pasas. Nem fogta fel, hogy szolidan visszautasítom, még képes volt elmondani mindennek, mire én mondtam, hogy húzzon a francba és hogy keressen hozzá hasonló hülye kövér disznót. Tudom, nem túl stílusosan váltam el, de annyira felhúzott, hogy nem tudtam már szépen reagálni. Ezt elmondta a többieknek és azóta mindenki lenéz és elítél, hogy milyen felszínes ember vagyok. Ez az eset teljesen kikészített, mert nem értem, hogy miért kéne elviselnem egy számomra unszimpatikus embert, akit rámtukmáltak. Szerintetek itt kinek van igaza, vagy ki követte el a legnagyobb hibát?
2012. okt. 22. 00:08
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy amíg a jó oldalát mutatta, fel se tűnt, hogy egyébként külsőre milyen hibái vannak. Aztán annyira elkezdtem tőle undorodni, hogy magát az embert is egy irritáló, arrogáns hájpacninak láttam.
2012. okt. 22. 00:11
 2/39 anonim ***** válasza:
61%
Te komolyan ezért körmöltél ennyit?
2012. okt. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
64%
Az a baj, hogy nem azt mondtad neki, hogy idegesít a viselkedése, a modora, hanem a külsőségeket vágtad a fejéhez. Ez pedig tényleg felszínesség. Azt kellett volna mondanod neki, hogy zavar a stílus, amit levágott, hogy mindig valami miatt kekeckedik, próbál vitát gerjeszteni, beszól, mindenki más hülye rajta kívül.
2012. okt. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
15%

Igen, az a gond, hogy olyan bunkón viselkedtél, ahogy normális, intelligens ember nem teszi.


Szóval mondhattad volna neki, hogy ez a viselkedés elviselhetetlen, de te azzal jöttél, hogy keressen egy olyan kövér embert, mint ő maga.

Egyszóval olyan butának tűntél, mint az éjszaka, ne csodálkozz, ha egy intelligensebb társaság kitaszít, mi sem tűrűnk meg ilyeneket.


Nem azzal volt a gond, hogy elutasítottad, hanem ahogyan azt tetted.

2012. okt. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
45%

előzőnek igaza van :D

Feleslegesen akadtál ki ennyire. Az iylen embereket le kell sz*rni. Az új haverjaidnak meg lehet hogy máshogy jött le az egész, és lehet h túl sokszor ismételted (mint itt is) a: hülye, hájpacni, kövér, csúnya, jelzőket. Inkább mondd azt hogy bunkó, s*ggfej és ennyi. :P Ha meg a barátaid ezért fordulnak el tőled, akkor annyit is értek... Nyugiii :))

2012. okt. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
44%
talán javíthatsz ha személyesen bocsánatot kérsz tőle, és elmondod hogy nem az a bajod hogy kövér hanem hogy egy p*cs
2012. okt. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Eggyet értek az elöttem szólókkal félig-meddig.

Legközelebb gondold át milyen stilúsban épitessz le maadról valakit.

Másrészről pedig, ha ez az "előkelő" társaság nem veszi észre, hogy ez a pasas mekkora tapló, és őket nem idegesiti a viselkedése akkor vszinűleg ők sem "normálisak" szal nem vesztessz velük semmit.

Tudod madarat tolláról, ember barátjáról...

2012. okt. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
De könyörgöm, legalább 5-ször elmondtam neki teljesen kulturáltan, hogy nem szeretnék tőle semmit a stílusa miatt, de olyan szavakkal illetett, hogy elképesztő:( Például kérdezte egy nem odaillő beszélgetésben, hogy szeretem-e a csülköt, mondtam, hogy nem igazán bírja a gyomrom az ilyeneket, ezért nem szoktam enni, erre a reakciója az volt, hogy "mert finnyás p*csa vagy, majd ha f*szid lesz, megszereted". Most erre mit lehet reagálni? Az ember csak bizonyos határokig tűr, de esküszöm, még ilyen emberrel nem találkoztam.
2012. okt. 22. 00:25
 9/39 anonim ***** válasza:
Szerintem az meg már vergődésnek tűnne.
2012. okt. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
0%

Azért ez még mindig nem volt olyan sértő, mint amit te mondtál.


És mondtuk, hogy nem ez a gond, hanem az, hogy te nem ezzel az indokkal koptattad le, hanem a külsejére utaltál, amiről talán nem is tehet.


A barátok szemében ne csodálkozz, ha trógernek tűnsz, úgy is viselkedtél.

2012. okt. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!