Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy írják (vagy mi a jele)...

Hogy írják (vagy mi a jele) kínaiul a Rékát?

Figyelt kérdés
elég egy link is amin megkereshetem...
2009. aug. 6. 23:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kínai nyelvben nincsen olyan név, hogy Réka.
2009. aug. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de r,é(e),k,a-betű sincs???
2009. aug. 7. 00:44
 3/7 anonim ***** válasza:
A kínaiak nem betűvel írnak, ezt azért illene tudni.
2009. aug. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolónak igaza van. Külföldi (nem kínai) neveket a hangzás alapján írják át. Náluk nincs ábécé, úgyhogy azt felesleges is keresni. Viszont itt egy oldal a magyar nyelv kínai fonetikus átírásáról:


[link]


Feltéve, hogy ez megbízható forrás, a Réka név vagy 雷考 (Léi Kǎo) vagy pedig 蕾考 (Lěi Kǎo). Amelyik jobban tetszik.


De azért semmiképpen nem ajánlom, hogy magadra tetováltasd vagy ilyesmi mielőtt még megkérdeznél egy anyanyelvű kínait, hogy nincs-e véletlenül ezeknek a szavaknak valami másodlagos, nem éppen pozitív jelentése!

2009. aug. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én beszéltem pár hónapja két kínaival, s az egyikük leírta nekem jelekkel a nevemet. Engem is Rékának hívnak, ha gondolod elküldhetem valahogy.:)
2009. szept. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem is elküldöd? Én is Réka vagyok:D
2009. okt. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elküldheted,de hogy????
2009. okt. 1. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!