Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek (úgy általában)...

Szerintetek (úgy általában) beképzeltek-e az orvosok?

Figyelt kérdés
Szerintem a legtöbb orvos többre tartja magát a társadalom többi tagjánál, és ehhez jó táptalajt ad az az istenítő tisztelet, amivel az egészségükért aggódó páciensek őket körülveszik. Sok orvos istennek képzeli magát, és ennek megfelelően is viselkedik. Amikor felteszel nekik egy miért-tel kezdődő kérdést látod az arcukon, hogy ennek a hülyének minek magyarázzak el bármit is... Van ilyen tapasztalatotok? Vagy meg tudjátok ezt cáfolni?

2012. okt. 7. 18:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
41%

Persze, arra van az oldal, meg a billentyűzet, meg az időd, meg az energiád, és valóban azt csinálsz vele, amit akarsz. Csakhogy azzal, amit csinálsz, hatsz valamerre. Természetesen csak egy kicsit. Nem katasztrófa. Ahogyan a flegma orvos flegmasága is csak kicsit hat...

Ha nem hasznos a válaszom (tulajdonképpen valóban nem igazán az a te szempontodból), akkor minek pontoztad fel? Nekem teljesen megfelelt volna a nulla százalék is. Én csak a véleményemet szerettem volna elmondani, mert nem hiszem ugyan, hogy nagyot fordít a világon, de sok kicsi véleményből lesz a közhangulat...

Utolsó: senki nem mondta, hogy nincsen jogod panaszkodni. Egyszerűen _érthető_, hogy sok orvos mitől lesz motiválatlan és barátságtalan, VALAMINT az általánosítgatással ebben az esetben semmi érdemit nem lehet elérni, illetve el lehet: hogy egy kicsivel több embernek jut eszébe egy orvos ma este, aki barátságtalan volt vele, és egy kicsivel több ember fog egy kicsivel barátságtalanabb hangvételre számítani, és ha ezt elég sokan és elég gyakran csinálják, akkor egyre több ember fog Nyuszika alias FarkasDugdFelAQvaLétrádat sorsára jutni. És a történet végén nem a farkas dugta fel a létrát, hanem Nyuszika ment haza létra nélkül.

Ha jobban belegondolunk, nem is állunk olyan messze ettől a végkimenettől. Elítélgetjük őket, nem fizetjük meg őket, aztán hisztizünk, ha el akarnak menni. Az nem megoldás, hogy fizessék ki a tandíjat, mert a külföldi fizuból a jók röhögve kifizetik, az sem, hogy parancsba adjuk, hogy maradjanak itt, mert akkor tényleg senki nem lesz olyan hülye, hogy orvosira menjen, csak aki tényleg az - na, akkor majd lehet nézni, hogy AZOK hogy fognak a betegekkel bánni, a szakmai tudásukról nem is beszélve.

Erre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy rájuk vagyunk szorulva, mert a többségünk nem tudná őket helyettesíteni, ha beleszakadna, akkor sem, hát még, ha bele se akarna szakadni...

Uff.

2012. okt. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Minden amit írsz, számomra továbbra is csak azt sugallja, hogy ők érinthetetlenek...és, hogy a kezükben van a mi életünk, ezért jobb, ha nem mondunk rájuk kritikát. Most már az is felmerül bennem, hogy nem is maguktól lettek nagyképűek a dokik, hanem a "páciensek" (vagyis a többi ember) áhitata miatt.
2012. okt. 9. 06:27
 13/14 anonim ***** válasza:
71%

Ha tudnád, milyen nehéz megállni beszólás nélkül, ha ennyire nem érted...

Szóval.

Egyszervoltholnemvolt, egy messzi ország eldugott sarkában szobát vettünk ki három éjszakára néhány baráttal. Az egyik barátom különösen csóró volt, neki egy különösen akciós "lakosztály" jutott. Azért volt akciós, mert nem volt hozzá saját fürdőszoba, kicsit félre is esett a többiektől, és főleg mert egy "nagyon ugatós és barátságtalan" kutya volt az ablak alatt.

Kb. egy méter húsz centis láncon megkötve.

Szerinted mennyire lenne értelmes arról kiírnom, hogy mások szerint is ugatósak és morcosak-e abban az országban a kutyák?

Szerinted ha azt mondom, hogy törvényszerű, hogy a kutyák egy jelentős része másfél méteres láncon ugatós és barátságtalan lesz, azzal azt mondom, hogy a kutyák szentek és bálványozandók?

Na ne szórakozz.

2012. okt. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Jó.
2012. okt. 9. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!