Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek (úgy általában)...

Szerintetek (úgy általában) beképzeltek-e az orvosok?

Figyelt kérdés
Szerintem a legtöbb orvos többre tartja magát a társadalom többi tagjánál, és ehhez jó táptalajt ad az az istenítő tisztelet, amivel az egészségükért aggódó páciensek őket körülveszik. Sok orvos istennek képzeli magát, és ennek megfelelően is viselkedik. Amikor felteszel nekik egy miért-tel kezdődő kérdést látod az arcukon, hogy ennek a hülyének minek magyarázzak el bármit is... Van ilyen tapasztalatotok? Vagy meg tudjátok ezt cáfolni?

2012. okt. 7. 18:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos, ez a mai trend.
2012. okt. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Nekik van mire beképzeltnek lenniük! Egy orvosit nem egyszerű ám elvégezni... Én jobban utálom azokat az embereket, akik a semmire játsszák az eszüket! Akinek van mire, az játssza!
2012. okt. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Igen, sajnos tényleg így van. Nem, nincs mire beképzeltnek lenniük. Vannak emberek, akik többre vitték, mint az orvosok, mégsem beképzeltek. Magyaországon a legtöbb orvos beképzelt, flegma, és megszokott dolgokon kívül képtelen mást diagnosztizálni.Arról nem is beszélve, hogy ha nem magánorvoshoz mész, akkor nem nagyon erőltetik meg magukat. Jó pár történetem van a "drága" magyar orvosokkal.
2012. okt. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Nekem több a pozitív,mint a negatív tapasztalatom az orvosokkal kapcsolatban.
2012. okt. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Egy "úgy általában" orvost sem ismerek, csak konkrétakat. Az ilyen általánosítgatások csak tovább rontják az amúgy sem feszültségmentes Nemzetközi Helyzetet.

Az mondjuk nagy részükre igaz, hogy túlterheltek.

Ami nem tesz jót a hangulatuknak és az emberekkel való bánásmódjuknak.

Viszont egy olyan munkáról van szó, amihez az emberek elsöprő többsége még a szükséges képzést sem lenne képes soha, de soha a büdös életben elvégezni. Ennek fényében mi, nem-orvosok nem nagyon ugrálhatunk. Még ha esetleg megfizetnénk őket annyira, amennyire égetően szükségünk van a munkájukra, akkor lehetne pofázni (tehát mondjuk ha egy kező rezidens egy hiperjó kezdő mérnöki fizetés megfelelőjét kapná), de így nem.

2012. okt. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az általában, nálam konkrét tapasztalatokon alapul.


Szerintem az orvosok a magyar értelmiségi "kasztrendszer" csúcsát foglalják el és csak az oda tartozókat tartják egyenrangúnak magukkal.


Azon az alapon, hogy ki hogy van megfizetve, én naponta rászarhatnék az íróasztalomra, pedig diplomám van (nem no-name) és három nyelven beszélek. De nem ezt teszem!

2012. okt. 7. 22:23
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

...De vannak kollégáid, akik mégis ráxarnak, ha csak nem valami egészen művészlélek hivatásod van, ahová "az élmény kedvéért" meg önmegvalósítani mennek a jónépek.

Amúgy: nekem sem noname diplomám van. Külföldön dolgozok a szakmámban, három nyelven beszélek jobban, mint amit a munkámban a mindennapi kommunikációhoz használok, pofásan meg is vagyok fizetve, de nem ezért nem xarok az asztalra, hanem mert szeretem, amit csinálok, ÉS mert nem készít ki olyan szinten a munkám, hogy az a motivációm és az emberi kapcsolataim rovására menjen.

De az orvosit biztos, hogy nem tudnám elvégezni. És fogadok, hogy te sem. Sem gyomrom, sem seggem (idegrendszerem), sem jó telefonkönyv-memóriám nincsen hozzá, egyedül az összefüggések megértése meg a logikus és rendszerező gondolkodás megy elég jól azok közül, ami szükségeltetne hozzá.

Én is jobban szeretem, ha elmagyarázzák, hogy mit miért, ez normális elvárás, ha olyannal akad dolgom, aki erre nem hajlandó (kétségtelenül akad ilyen nem egy, bár azért barátságos kommunikációval még ebben a helyzetben is megdöbbentő eredményeket lehet elérni), akkor keresek másik orvost, nem pedig elkezdek általánosítgató kérdéseket szórni az éterbe, mert attól senkinek, de tényleg senkinek nem lesz jobb. Neked sem.

2012. okt. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Előző: hasznosnak értékeltem a válaszodat.


Azonban a kérdésem nem az volt, hogy Te mit csinálsz, és hogy nekem mit kellene (vagy nem kellene) csinálnom, hanem az, hogy mindenki más rajtam kívül, hogy érzi: beképzeltek-e az orvosok, vagy sem...

2012. okt. 8. 06:26
 9/14 A kérdező kommentje:

Valamint: ez a weboldal épp arra jött létre, hogy mindenki kiszórja a kérdéseit sz éterbe, vagy nem?


Szerintem az emberiséget ne aszerint osszuk kétfelé, hogy képes-e (4%) vagy nem képes (96%) valaki elvégezni az orvosi egyetemet, mert ez épp az én tapasztalataimat igazolná az orvosi felsőbbrendűségről...

2012. okt. 8. 06:34
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
Ja, tehát mivel rosszul fizetik őket, ezért érthető, hogy bunkó a többségük, és nincs jogunk panaszkodni, hát rohadt érdekes gondolkodásod van. Egyébként amikor elmentek orvosnak ,sztem tudták, hogy mennyit fognak keresnek és mintha esküt is tettek volna.
2012. okt. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!