Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A férjetek vs. Feleségetek...

A férjetek vs. Feleségetek életetek nagy szerelme vagy csak valamiért hozzámentetek? Pl. Hogy legyen társatok, rendes szeretettel szeretitek, v a pénz miatt hogy biztos jövőt biztositson, szülői unszolás

Figyelt kérdés
Időből való kifutásérzes stb miatt... Vagy a nagy szerelmetekhez sikerült hozzámenni?
2012. okt. 4. 11:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
44%
Én ha valakivel párkapcsolatban vagyok,azzal úgy tervezek,hogy egy életre,mert másképpen nincs semmi értelme.A párom a családom,akire számíthatok,nemcsak egy szórakozás,vagy valami plátói faßság,mint a sztároknál.
2012. okt. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

még "csak" 30 vagyok, de tökre igaza van az elsőnek.. álmaim szerelme és házassága ugy nézne ki, hogy nem élünk együtt vagy időről időre igen, de csak átmenetileg.. szép dolog szerelemből házasodni, én is ugy szeretnék, mert az még mindig magasabb szintről indul, mint a langyos szeretetből indult, de ugyanugy megöli azt a szerelmet is az együttélés, a mindennapok mokuskereke, az elszürkülés, a másik megunása, a gyerekek, a pénzproblémák..stb. meg ha más irányba változtok a pároddal. nem tudom, van-e olyan házasság, ahol nem igy lesz, őszintén, szerintem nincs..

aztán ott ülsz 10-20 év mulva és azon elmélkedsz, hogy még ha szép családod is van, elégedett és boldog családi életet éltek (már ez is ritka manapság), a szerelmedet elveszitetted ennek a "kárára". a két dolog üti egymást. persze akinek fontosabb a családi élet és a gyerekek (szerintem a többségnek ez válik fontosabbá), annak nem hiányzik annyira a szerelem, de azért a lelke mélyén mindenkinek hiányzik.


ilyen persze nem nagyon van. a valo életben még azokat tartom ehhez leginkább hasonlonak, ahol van egy nagyon nagy fiatalkori szerelem, aztán eltávolodás , másokkal valo tapasztalatszerzés és később ismét egymásra találás, feltéve hogy nincsenek gátlo tényezők és nem fejlődött a két fél egymással összeegyeztethetetlen irányba.

2016. jan. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
... az "ilyen persze nem nagyon van" előtt kimaradt egy gondolat: arra gondoltam, hogy ilyen nem nagyon van, hogy nem éltek együtt öszezárva, hanem megfelelő távolságban. igen, szerintem a hosszu szerelem egyik titka a megfelelő távolság.
2016. jan. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!