Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A férjetek vs. Feleségetek...

A férjetek vs. Feleségetek életetek nagy szerelme vagy csak valamiért hozzámentetek? Pl. Hogy legyen társatok, rendes szeretettel szeretitek, v a pénz miatt hogy biztos jövőt biztositson, szülői unszolás

Figyelt kérdés
Időből való kifutásérzes stb miatt... Vagy a nagy szerelmetekhez sikerült hozzámenni?
2012. okt. 4. 11:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Kizárt dolognak tartom, hogy az életem nagy szerelme/szerelmei legyen/legyenek életem felesége/i. A két dolog, kétféle elvárás több ponton is erősen eltér és szerintem összeegyeztethetelen. De elfogadom, hogy másnak viszont lehet az élete nagy szerelem egyben élete "hivatalos" párja is egyben. Én nem tudnám megvalósítani ezt.
2012. okt. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én 12 éve vagyok együtt a férjemmel, és még mindig szeretjük egymást, ideális a kapcsolatunk. Jelen állás szerint egymás mellett öregedünk majd meg. Nekem ő az igazi, és úgy érzem a viselkedése alapján, hogy én is neki.
2012. okt. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagyok, mondhatom, életem igazi szerelme a férjem.


Előtte (a rövidebb kapcsolatokat leszámítva) 2 hosszabb, komolyabb párkapcsolatom volt, az egyik 4 évig, a másik 1,5 évig tartott.

Az elsőnél azt hittem, ő a nagy szerelem és a férjem lesz, de utólag belegondolva, az akkori kapcsolatom minősége meg sem közelíti a mostanit.

2012. okt. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen. Sokáig hasonlóképpen vélekedtem, mint a legelső válaszadó. Elképzelhetetlennek tűnt számomra, hogy a nagy szerelem, szenvedély és a harmonikus viszony, kapcsolat együtt megvalósulhat.

De megtörtént. :)

2012. okt. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Nem vagyok fiatal ember, túl vagyok nagy szerelmeken, házasságokon. Én meg sokáig úgy vélekedtem, mint a negyedik válaszoló, aztán az ellenkezőjéről győzödtem meg. A szerelem - szerintem - tűzvihar, a házasság - szerintem - békés öböl egy tónál. A két dolog semmilyen átfedésben nincs egymással. Mert valaha azt hittem, hogy az egyik dolog szeliden átalakul a másikká. Nem alakul át.
2012. okt. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1. válaszoló:


A szerelemnek és a házasságnak ilyen téren nincs köze egymáshoz.

Ha már idősebb vagy, tudhatnád, hogy nem a házasság azonos a békén öböllel és nem a szerelem a tűzviharral.


Minden szerelem lecsendesül idővel függetlenül attól összeházasodik-e a pár, vagy sem.

Ez nem baj, ez nem egyenlő a boldogtalansággal, sőt.

2012. okt. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

12:04

Kérdés, mit értesz tűzvihar alatt. Ha szappanoperába illő, balhés, se veled, se nélküled viszonyt, akkor az tényleg nehéz összehozni a békés tóval. Illetve vannak, akik így élnek, de ott elég bizonytalan a kapcsolat is és sosincs egy nyugodt percük, tehát a békés tavacska ki van zárva.

2012. okt. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Nyilván mást és mást értünk szerelem alatt. Nekem nem minden együttjárásom volt nagy szerelem. De ha másnak igen, akkor az az ő esete. Ilyen egyszerű.
2012. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Franc se tudja, biztos találnék jobbat, akire jobban ráillene életem nagy szerelme címe, de mivel az életcéljaink egyeznek, meg volt a szerelem (ami úgyis elmúlik, átalakul), ami mára egy kellemes, de erős szeretet, tiszteljük egymást, bármi baj van, ott vagyunk egymásnak, jól eltöltjük együtt az időt, így nem érzem azt, hogy bármiből kimaradnék, rosszul döntöttem volna.
2012. okt. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Logikusan választottam .Mivel a nagy szerelmeim mind elérhetetlenek voltak vagy viszonzás nélkül maradtak és bizony az idő és a lehetőségek száma vészesen lecsökkent,maradt a logikusan legjobbnak tűnő választás. Az élet nem egy lányregény ,herceggel meg fehér lóval.
2012. okt. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!