Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit lehetne tenni...

Szerintetek mit lehetne tenni ilyenkor? Anyagi gondok

Figyelt kérdés
Anyukámról van szó. Bátyám születése előtt dolgozott kb 1 évet, aztán 1985-1998-ig otthon volt a gyerekek miatt. Utána visszament dolgozni, bírta vagy 1 hónapig, azután munkahelyet váltott mert keveset fizet, a következő helyen is egy hónapot volt, ott pedig a főnöke miatt mondott fel. Ezután a nagypapám mellett volt ápolásin 2002-ig. Állítólag azóta nem talál munkát. Mindig mondogatja, hogy elküldte a jelentkezést, telefonált stb. De már többször "lebukott", hogy ez nem is igaz. Annyira bánt hogy hazudik a saját családjának. Apu egész életében eltartotta, és arra nem képes, hogy elmenjen dolgozni. Az a helyzet h már elég szar anyagi helyzetbe kerültek, felélték a tartalékokat. Én és a bátyám még többé kevésbé itthon lakunk, adunk be a közösbe, de én hamarosan valószínű el fogok menni itthonról és sztem a bátyám is. Úgy félek mi lesz velük, de ha lesz saját családom már nem fogom tudni őket támogatni. Ti mit tennétek? Hogy lehetne rávenni h elmenjen dolgozni? Apu úgy bánik vele, mint a hímes tojással, semmiért sem szól neki. Nem tudom mit lehetne tenni. :( köszi hogy "meghalgattatok"

2012. okt. 2. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha apukádnak megfelel,akkor te miért avatkozol bele? Amikor meg kell huzniuk a nadrágszijat,akkor majd felemeli a s@ggét és elmegy dolgozni.
2012. okt. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudod a mai világban sajnos sok embernek elveszi a kedvét a munka keresés, nem csak anyukád van így.

Apukád ha eltudja tartani és az jó neki, meg elégszik vele, akkor nincs tenni valótok.

Ti már felnőttek vagytok, éljétek a saját életeteket.

Nem kel bele szólni az életükbe, ti csak a gyerekei vagytok.

Majd ők megoldják, hidd el, bíz bennük.

((mostanság a szülő tartja a gyerekét, nem fordítva))

Sok sikert az életben nektek!

2012. okt. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért avatkozom bele mert szeretem apukámat és nem szeretném h neki rossz legyen, mikor mi már nem leszünk a közelében.
2012. okt. 2. 20:49
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy így is már fizetéstől fizetésig élnek. A kaján plusz a rezsin kívül nem tudnak költeni semmire, így hogy mi gyerekek adjuk a bevétel egyharmadát.
2012. okt. 2. 20:51
 5/8 anonim ***** válasza:
anyukad vegul is egesz eleteben otthon volt es nem dolgozott, majd akkor talan feleszmel ha mar sem etelre sem futesre nem tellik.
2012. okt. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszed mi nem fizetéstől fizetésig élünk??

Termelünk a kertben azt esszük, semmi ruha, cipő. NA!!!

De a gyerekemtől el sem fogadnám!

2012. okt. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es remélem. 5-ös válaszoló, mi is termelünk a kertben, szüleim nem vettek maguknak isten tudja mióta új ruhát, cipőt. Csak nálunk az a különbség hogy lenne vki aki tehetne ez ellen, de nem tesz :( még ha mondjuk minimálbért keresne édesanyám, akkor mennyivel jobb lehetne. csak azért írtam mindezt le, mivel már annyira el vagyok keseredve. elhiszem h másnak sem könnyű.
2012. okt. 2. 21:45
 8/8 A kérdező kommentje:
bocsi 5-ösnek ill. 6-osnak szólt
2012. okt. 2. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!