Anyagi problémák?

Figyelt kérdés
Munkanélküli és várandós vagyok.Párom egyedül próbálja megállni a helyét,azonban egyre nehezebb szegénykémnek.Úgy érzi egyedül van és én nem vagyok társa,de én anyagilag sajnos nem tudok hozzá járulni a családi kasszához,míg a picur nem születik meg.Hogyan támogathatnám őt?Mikkel tudnám őt "támogatni"?

2012. szept. 25. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy társnak tekint-e vagy sem az nem csak az anyagi helyzettől kéne függjön. Ha nem érez a társának, így várandósan, amikor evidens, hogy nem tudsz dolgozni és nem is fogsz munkát találni, akkor ott más bajok vannak, nem csak a pénz. Talán több bátorításra lenne szüksége, és természetesen otthoni nyugalomra, pihenésre. Itt az érzelmi támogatás a lényeg, lehet kilátástalannak érzi a helyzetét.
2012. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Szia. Szociális segélyt kérhetsz a helyi hivataltól, akkor is ha várandós vagy, míg nem születik meg a baba. Ne aggódj mert várandósan nem fognak közmunkára. Bár igaz nem nagy összeg, de több, mint a semmi, és minden hónapban jár.
2012. szept. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

És ez sajnos akkor is így lesz, ha a pici megszületik, legalábbis egy darabig! Jobb, ha ezzel a párod megbarátkozik a gondolattal!

Te próbálj meg minden otthoni dolgot megcsinálni, várd finom vacsival, esténként bújjatok össze, nézzetek filmet, beszélgessetek! Ha otthon van pihenjetek, "szolgáld ki", mármint ha kér egy pohár vizet, ne zavard ki a konyhába, hogy hozzon magának, hanem vigyél Neki Te, ezzel is érezteted Vele, hogy szereted, és tiszteled azért amit tesz értetek! Ha mész kifelé, kérdezd meg kér e valamit!

Néha lepd meg egy-egy levélkével, üzenettel a hűtőn, nagyon jól fog Neki esni! Ezekkel a dolgokkal újra, és újra erőt lehet adni a másiknak, amikor nehéz Neki! Kell, hogy érezze, hogy érted/értetek érdemes minden reggel felkelni, és estig dolgozni, hogy mindenetek meglegyen!


Én legalábbis így csináltam/csinálom!

2012. szept. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Én csinálnék otthonról végezhető munkákat. Adminisztrátorit, vagy valami hasonlót. Aztán mellette állnék a bajban. Nem nyaggatnám, este vacsival várnám, meg masszírozással, hogy otthon pihenni tudjon. Megpróbálnám a stresszt feldolgozni, amit a munkahelye okoz neki. Megértő felesége lennék, ennél nagyon többet nem tudsz tenni, de nem is kell.
2012. szept. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Az előzőekkel egyetértek. De sem most, sem a baba születésekor ne TE várj el tőle különleges bánásmódot, és ne csak a babával foglalkozz, hanem vele is. Beszélgess vele a gondjairól, a lehetséges megoldásról és mutasd ki, hogy szereted és mellette állsz!
2012. szept. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csinálj meg minden házimunkát hogy pihenhessen ha hazaér, mert gondolom túlórázik is meg ilyesmi. Ezenkivül spórolj, ahol csak tudsz. Meg rendszeresen kérdezd meg, hogy tudsz-e segíteni neki valamiben? Ha nem is tudsz segíteni a munkájában, azért biztos jól esik neki, hogy felajánlod. Ezenkivül kezdj el keresni otthon végezhető munkát, keress ingyenes tanfolyamokat, amiket ha elvégzel segítenek a munkakeresésben. Képezd magad, gyakorolj nyelveket, az interneten van sok ingyenes lehetőség.
2012. szept. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
és miért nem keresel munkát pl?
2012. szept. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

okos utolsó: várandósan ki veszi fel?


munkanélküli segély sztem jár,kérdezz rá a munkanélküli hivatalban. mi sem állunk most jól,én vaterázok,sok könyvünk van amit 1000 éve nem olvastunk,már összejött 1 hét alatt 13e ft. nézz körül otthon mi az ami nem kell? és tedd fel. mi pl eladtuk azokat az aranyakat is amiket másoktól kaptunk,abból is összejött annó vagy 50e.


vagy próbálj telemarketinges melót. elég sz.ar,de ha tudod úgy csinálni h nem veszed a szívedre az elutasítást,akkor lehet vele keresni.. én gyes mellett 50e ft-ot kerestem vele,igaz utáltam,de a pénz kellett

2012. szept. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha sok barátnőd van, esetleg lehetne Avonozni is vagy ilyesmi. Ha csak 10-20ezret keresel vele havonta, az is segítség.
2012. szept. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha keresne munkát,biztos lenne olyan aki terhesen is felvenné. Meg ha egyszer tudták hogy anyagilag rosszul állnak akkor nem kellett volna gyereket csinálni!
2012. szept. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!