Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a férjemet...

Hogyan tudnám a férjemet visszarángatni a valóságba? (anyagi problémák)

Figyelt kérdés
A férjem meg van róla győződve, hogy ő fantasztikusan tud bánni a pénzzel, közben fogalma sincs arról, hogy hogyan is kéne beosztani. A számlákra, a kiadásokra nem kíváncsi, mert azok csak idegesítik, de velem összevész, ha meg merem jegyezni neki, hogy ne költsön egy hónapban olyan sokat magára (cigi, számítógépes játék, számítógépes kiegészítők...). A legutóbb elment bevásárolni és csupa olyan dolgot vett, ami nem kell (üdítő, rágcsálni való, cukorka, csoki... 8000Ft-ért), de semmi olyat nem hozott, amiből monjuk ebédet tudtam volna készíteni. Másnap pedig kiakadt, hogy előző nap vásárolt be és mégsincs semmi a hűtőben (főtt ételt keresett). Nem tudom, hogyan tudnám vele megértetni a pénz értékét.
2012. máj. 22. 10:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Ilyen esetben visszakérdeztem volna, hogy : oké, hogy tegnap vásároltál be, de akkor mondjad, hogy azokból, amit vettél, mit használjak a főzéshez? És adjon is rá választ!
2012. máj. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Menjetek el együtt bevásárolni, hátha rájön, hogy az élelmiszer sem olcsó mulatság. Vagy adj a kezébe bevásárlólistát!
2012. máj. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Vedd el tőle a pénzt. Erre nem tudok mit írni, ez nagyon durva.
2012. máj. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Az első jól leírta.Megkérdeztem volna,hogy szerinted a rágcsálni valóból, a csokiból és a sok értelmetlen dologból amit vettél mit főzzek???Kiakasztana ha a párom 8000-et ilyenre költene el:S
2012. máj. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó vagyok.Ne vegyél ebédre semmit, mondd meg neki,nincs rá pénz mert elköltötte hülyeségre.
2012. máj. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem a te dolgod volna, ezeket hazulról kellett volna hoznia, de ha már így alakult, akkor beszéljétek meg nyugodtan, higgadtan, és kérd meg, hogy bízza rád az anyagiakkal kapcsolatos dolgokat. Szerintem a pénzt annak kell kezelnie aki ért hozzá, akinek nem folyik ki a markából haszontalanul. Egyeztessetek. Kérj magadnak egyetlen hónapot úgy, hogy nem vesz semmit és nem szól bele semmibe. Szerintem, ha látja, hogy következetes vagy és be tudod osztani a jövedelmet a későbbiekben is rád fogja bízni.
2012. máj. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
Ismerős... alig vagyunk együtt pár éve.. De ő is ezt csinálja. De ő szerencsére nem cigizik,meg nem vesz a gépéhez játékokat.:) Ő szivesebben rendel kaját mint hogy neki kelljen fözöcskézni. Én sajnos nem tudok profi módon.. De csinálok ha tudok. Ráadásul minuszban van,de inkább rendel:(
2012. máj. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

Én a helyedben leülnék vele beszélgetni, és elmondanám hogy menniy pénz szükséges az ő fizetéséből a háztartás vezetésére(étkezések, tisztítószerek stb). Természetesen fele-felébe fizetnénk ezt is. Ha van gyerek akkor az ő költségeit is belevenném, mert mindent fele-felébe kellene fizetni..

A maradék pénzéből meg gyűjtön csak amire akar abba én nem szólok bele, amíg pl nem foglalkozik többet a játékokkal mint velem vagy a munkájával..

2012. máj. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

oda adnám neki a listát hogy vásároljon be! ..

azt megérteném ha 1-2 ezerért vásárolna mert jó az is kell néha.. de 8E forintért? egyszerre?! ..

2012. máj. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%

Jesszusom, milyen ember ez. :S Az ilyet én kivágnám, az biztos. Vagy főztem volna neki valami trutyit cukorkából, csokiból, mondván: nesze, itt az ebéded!

Számítógépes játékot minek veszi meg, miért nem tölti le? Párom is szeret játszani, de soha nem venné meg, hisz milyen drágák már. És ő egyetlen nasit enged meg magának, a 80 ft-os mikrós popcornt. Nem 8000-ért. :S Szoktál a férjednek sütni? Mármint édességet. Az én párom iszonyat édesszájú, heti többször kap krémes sütit, még mindig jóval olcsóbb, mint a bolti nyalánkság.

2012. máj. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!