Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a férjemet...

Hogyan tudnám a férjemet visszarángatni a valóságba? (anyagi problémák)

Figyelt kérdés
A férjem meg van róla győződve, hogy ő fantasztikusan tud bánni a pénzzel, közben fogalma sincs arról, hogy hogyan is kéne beosztani. A számlákra, a kiadásokra nem kíváncsi, mert azok csak idegesítik, de velem összevész, ha meg merem jegyezni neki, hogy ne költsön egy hónapban olyan sokat magára (cigi, számítógépes játék, számítógépes kiegészítők...). A legutóbb elment bevásárolni és csupa olyan dolgot vett, ami nem kell (üdítő, rágcsálni való, cukorka, csoki... 8000Ft-ért), de semmi olyat nem hozott, amiből monjuk ebédet tudtam volna készíteni. Másnap pedig kiakadt, hogy előző nap vásárolt be és mégsincs semmi a hűtőben (főtt ételt keresett). Nem tudom, hogyan tudnám vele megértetni a pénz értékét.
2012. máj. 22. 10:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sajnos a szülei csak annyira értenek a pénzhez amennyire ő. Csak annak nem tartoznak, aki nem adott nekik. :(

Régebben nem volt ezzel gond, ő kért meg, hogy kezeljem a pénzt mert neki nem megy, de mostanában van egy-két munkatársa, akik arra nevelik, hogy a nők csak szórják a pénzt. Azóta vannak ilyen "macsó kitörései", hogy márpedig ő jobban kijönne a pénzből. Már volt olyan hónap, hogy ráhagytam a dolgokat, de amikor kijött az első büntetőkamatos villanyszámla, akkor leállítottam.

Kb annyit ad haza, mint a GYED-em, így nagyjából felesbe van minden, csak a fene majd megesz, amikor ő megveszi a havi cigijét 20000-ből és engem számoltat el, hogy tényleg kellett-e a gyereknek a bárányhimlő elleni oltás (9000Ft).

Itthon vagyok a kicsivel, főzök, sütök, ezzel nincs is gond, de ez az új pénzbeosztási mániája az őrületbe kerget.

Már azon is elgondolkoztam, hogy a munkatársaival is elbeszélgetek, hogy hagyják ezt abba, de félek hogy ezzel pont az ellenkezőjét érném el.

2012. máj. 22. 11:00
 12/18 A kérdező kommentje:
Egyébként a kiadásokat egy füzetben vezetem, tehát ha akarna, könnyedén utánaszámolhatna, hogy mire mennyi megy el, de ezek a számok csak "idegesítik".
2012. máj. 22. 11:03
 13/18 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Az én párom szülei is tékozlók, tele adósságokkal, ő valamiért mégsem lett olyan. De hát ahogy olvasom, a te párod sem ilyennek indult. Micsoda szép hozzáállás, amire a kollégái "tanítják". Felnőtt embernek ennyi esze legyen. :S


Mondjuk hát sajnos tudom, tényleg ilyen a csapatszellem sok helyütt. Én is dolgoztam olyan férfiak közt, akik másról sem dumáltak, minthogy mennyit költenek el játékokra, tivornyázásra. Még az egyik nekem szólt be, hogy mert szegény párom, meg mi az, hogy mi beosztjuk a pénzt, minek, ha fiatalok vagyunk. Hogy milyen baromság, hogy én vezetem a kiadásainkat, ő lead valamennyit az "asszonynak" (élettársak, a lány szüleinél élnek, gyerek nincs), a többit meg elkölti az utolsó fillérig.

2012. máj. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Lehet kicsit erősen hangzik, de ha nem ért a szép szóból 2-3 hónapra el kellene menned egy barátnődhöz.

Vagy egyszerűen tudomást se venni róla.

Az ö fizetéséből kellene kijönnie, és ha úgy csinál mind eddig. Nem fog se a hűtőbe vásárolni, se számítógéppel játszania se kell ugyanis kikapcsolják az áramot.

Ha ennyiből nem esik le a tantusz, komolyan tanácsolnám: kezdj a váláson gondolkodni.

Nem akarhatsz magadnak ilyen jövőt.

2012. máj. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Tanácsokat már leírtak és jókat kaptál. :) Az én férjem is most kezd egy kicsit "elszállni". Vettünk egy robogót és nemrégen cseréltük le az autónkat. A robogót azért vettük, mert jó időben ezzel havi szinten 18 ezret tudnánk megspórolni akkor, ha egész hónapban tud robogóval járni dolgozni. Most kitalálta, hogy adjuk el a robogót, mert többet érne most a 80 ezer forint, amennyiért eladnánk, mint amit hoz, mert lehet, hogy költeni kell rá, lehet, hogy csak 10 napot tud havonta menni vele. Én gyanítom, kényelmesebb neki az autó. :( Én mondtam, hogy szerintem hosszú távon megéri a robogó, mert lehet, hogy most visszahozna 80 ezret, de októberig van még diákhitele, lakásilletéke, amit fizetni kell, plusz az autóra vettünk fel valamennyi hitelt. Ez azért lett így, mert arra kalkuláltunk, hogy ha lejár a diákhitel és a lakásilleték, akkor az mehet az autóhitelbe és van egy pár évvel fiatalabb jó autónk. Úgyhogy most mi is vitában állunk, mert én azt vallom, hogy hiába lenne most 80 ezrünk, ha nem jönnénk ki a havi pénzünkből, akkor ebből a 80-ból hozzá kéne pótolnunk és hamar a s..ggére vernénk. De Ő ezt nem igazán érti vagyis szerintem nem akarja. Úgy gondolom jobb az autóban ülni. És persze Ő is dohányzik, amit igazából sosem sajnáltam tőle, de sokkal többet költ, mint én. Még lesz pár vitánk ebből. Kitartást neked is!
2012. máj. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt elfelejtettem leírni, hogy a robogó eladásának az az indoka, hogy lehet, hogy rossz idő lesz egész nyáron. :D
2012. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
15-ös! És még mennyit spórolna, ha biciklivel járna. :D Hát jó kifogásai vannak: "rossz idő lesz". :D
2012. máj. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok. :) A biciklit azért nem "ajánlgatom" neki, mert tényleg messze dolgozik, annak igazából semmi értelme, hogy "kipurcanjon" mire beér a melóba meg haza. Meg tudtuk venni a robogót, szerintem nagyon jó kis spórolós dolog lenne ez, de hát nem így....
2012. máj. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!