Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Anyukám semmit nem enged meg.

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. Anyukám semmit nem enged meg. 8-ra mindig itthon kell lennem. Nem ihatok egy korty alkoholt se. Napokig, hetekig kell könyörögnöm, hogy egy koncertre elengedjen aminek fél10-kor van vége és még haza is kísérnének. Minden hétköznap és vasárnap 9 nagyon max negyed 10-kor le kell feküdnöm. Nyáron is volt hogy éjszakázott és tesóm nem köpött be és úgy léptem le. Egyre többet hazudok, pedig nem szeretnék.

A tanulmányi eredményem is mindig 4-5 között volt. Egy erős középiskolába járok, itt is próbálok jól teljesíteni. Múltkor 8 órakor kezdődő mozifilmre nem mehettem el, pedig nincs messze tőlünk a mozi és fél 10-kor vége lett volna és péntek volt. Bízik is bennem mindent megbeszélünk, de azt mondja nem áll szándékában tovább kiengedni. Nagyon rosszul esik, hogy a barátaim mindig mehetnek, meg a szüleik nem tiltják tőlük az alkoholt (nem azt mondom, hogy lerészegednek, de egy pohár sör, pezsgő esetleg pálinka ALKALMAKKOR). Szerintetek, hogy tudnám kiharcolni, hogy engem se fogjanak ezen a téren ilyen szigorúan. Nem kallódnék el, csak rossz, hogy hazudnom kell, ha valamit szeretnék.


2012. szept. 20. 12:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

ha nem lennél nagyon gyerek esetleg azt is feltudnád fogni,hogy miért ilyenek a szuleid és,hogy itt senki nem akar neked rosszat,hanem épp ellenkezoleg.nem vagy felnott a szuleid felelnek érted,szeretnek és csak jót akarnak neked,inkább orulj,hogy torodnek veled,mert a barátaid szulei le se sz*rják,hogy a gyerekuk mit csinál,és,hogy mi lessz belole.

15/L

2012. szept. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Nem könnyű néha helyzeteket átlátni, csoportból magadat kihúzni, előre látni a rossz irányba menő dolgokat. Sokszor felnőttnek sem. Az ilyesmit tanulva, tapasztalva sajátítja el az ember.

Anyukád feltehetően kicsit jobban félt az átlagnál, nyilván vannak nagyon rossz ismeretei erről. Sokféle koncert van, azt megítélni nem könnyű, melyiknek nem lesz rossz vége (elég csak a híreket hallgatni). Egyszerű kivédési módja a bajnak, ha el sem engednek. Az alkohol attól tud nagyon veszélyes lenni, hogy fiatalok gyakran balhéból isznak és hergelik egymást. Nagyon nehéz ám 5 kicsit becsípett havernak azt mondani, hogy nem iszom meg fél üveg vodkát heccből. Ha pedig megiszod, taligában tolnak haza, mert ebben a korban "gyakorlás" nélkül körülbelül erre számíthatsz. Ennek sajnos egyetlen kivédése, ha nem vagy jelen.

A barátaidnak lehet szerencséjük, és nem történik velük semmi. Ennek jó esélye van. De annak is, hogy bajba keveredjenek.

Mi a megoldás? Az őszinteség. Szüleid kicsit szigorúak, de feltehetően kellően indokolt esetben megengedik, amit szeretnél. Ehhez az a tapasztalatuk kell, hogy mindig igazat mondasz nekik, és mindig betartod a szavad.

Igaz, én kisvárosban nőttem fel, de 14 évesen szerettem volna nagyobb szabadságot. Két évbe tellett, mire elértem. Nem beszéltük meg külön, de olyan hallgatólagos egyezség volt, hogy mindig megmondom hová megyek, mindig megmondom milyen "balhé" volt, elfogadom, ha nemet mondanak, vagy feltételt szabnak, de mindenkinek indokolni kell, amit mond. Működött, és irigyeltek az osztálytársaim. De nem mondtam meg nekik, hogyan működik.

2012. szept. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

A barátaimat nem szarják le a szüleik. Jobb a viszonyuk mint nekünk, ugyanis anyukám 2 munkahelyen dolgozik, mert a szüleim elváltak és valamiből meg kell élni és még iskolába is jár. Van, hogy napokig nem látom, és próbálok segíteni a házimunkában. vagyis elég sok mindent csinálok itthon.

Megértem, hogy sok a rossz ember, de akkor ennyi erővel 8 előtt se engedjen ki, mert akármikor elüthet az autó vagy akkor is bármikor belém köthetnek. Ismétlem magam, nem arra vágyom, hogy minden nap hót részeg legyek, mert akkor már rég megtettem volna. Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy mit kell tegyek, vagy mondjak, hogy egyszer egyszer elengedjenek kicsit tovább!? Úgy érzem tudok felelősséget vállalni így lassan 16 évesen.

2012. szept. 20. 18:07
 24/25 anonim ***** válasza:
Szia! Én már huszonéves vagyok, de engem azért 15 éves koromban már engedett anya ide-oda. Mondjuk nekünk nagyon jó a viszonyunk, tudja minden titkomat, mondhatnám, hogy a "barátnőm". Discoba is voltam 15 évesen már, nálunk is mindenki járt. Akkor kóstoltam meg az alkoholt is. Szerintem próbáld azért még párszor megbeszélni vele. Tesód mennyi nem idősebb? Hogy esetleg vele szívesebben elengedne?
2012. szept. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.:)

Nem sajnos öcsim van. Nekünk is jó a viszonyunk csak nem sokat van itthon. Megpróbálom vele megbeszélni, hátha sikerül.:)

Még egyszer köszönöm neked!

2012. szept. 21. 07:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!