Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Anyukám semmit nem enged meg.

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. Anyukám semmit nem enged meg. 8-ra mindig itthon kell lennem. Nem ihatok egy korty alkoholt se. Napokig, hetekig kell könyörögnöm, hogy egy koncertre elengedjen aminek fél10-kor van vége és még haza is kísérnének. Minden hétköznap és vasárnap 9 nagyon max negyed 10-kor le kell feküdnöm. Nyáron is volt hogy éjszakázott és tesóm nem köpött be és úgy léptem le. Egyre többet hazudok, pedig nem szeretnék.

A tanulmányi eredményem is mindig 4-5 között volt. Egy erős középiskolába járok, itt is próbálok jól teljesíteni. Múltkor 8 órakor kezdődő mozifilmre nem mehettem el, pedig nincs messze tőlünk a mozi és fél 10-kor vége lett volna és péntek volt. Bízik is bennem mindent megbeszélünk, de azt mondja nem áll szándékában tovább kiengedni. Nagyon rosszul esik, hogy a barátaim mindig mehetnek, meg a szüleik nem tiltják tőlük az alkoholt (nem azt mondom, hogy lerészegednek, de egy pohár sör, pezsgő esetleg pálinka ALKALMAKKOR). Szerintetek, hogy tudnám kiharcolni, hogy engem se fogjanak ezen a téren ilyen szigorúan. Nem kallódnék el, csak rossz, hogy hazudnom kell, ha valamit szeretnék.


2012. szept. 20. 12:31
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Szerintem te is kicsit máshogy viszonyulnál, ha a környezetedben, szinte mindenkit engednek, téged meg egy rohadt mozifilmre se.
2012. szept. 20. 13:09
 12/25 anonim válasza:
55%
Kedves kérdező,jobb lenne ha észheztérnél,anyád fogja megmondani hogy mit csinálhatsz,nem te hugyos 15 éves létedre.
2012. szept. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
68%

Majd 10 év múlva rájössz, mire volt ez a visszatartás jó. 18 éves koromig csak alkalmanként (2 hetente 1x) mehettem el otthonról, és 7-re haza kellett érnem. Ha késtem, hónapokig sehová és hozzám se jöhettek. És igen, a környezetemben élők házibuliztak, én soha, főleg nem szórakozóhely. Aztán 20 felett rájöttem, hogy tkp. nem is volt ez baj.

Szeszesitalt 18 évesen fogyaszthattam először, és soha a suliban, az osztályban fel nem merült, még négynapos kiránduláson se, hogy alkoholt igyunk.

2012. szept. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Akkor viszont most én vagyok a hülye, mert 15 lassan 16 évesen 8-nál tovább szeretnék kint maradni hétvégén. vagy szeretnék elmenni egyszer egyszer szórakozni.

Mindegy is, nem is tudom miért tettem fel a kérdést, nem leosztásra voltam kíváncsi.

2012. szept. 20. 13:32
 15/25 anonim válasza:
68%
az a baj hogy néhány szülő kiengedi az annyi idős gyerekét mint te!meg lehet nézni hány kis tizenéves van a discokban,mennek egyik pasiról a másikra esetleg teherbe is esnek!!!!!!mert felelőtlenek!ja meg isznak is!neked még otthon a helyed!és tanulj!
2012. szept. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Nem akar neked rosszat anyukád, ahogy a többi korodbelinek sem akarnak rosszat a szülei. Egyszerűen féltenek. Néztél te híradót mostanában? Ha figyelemmel követnéd, micsoda borzalmakról számolnak be benne, megértenéd, hogy miért ilyen "szigorúak". És az, amit hallunk, csak töredéke annak, ami történik még a világban. Ez pedig csak egyre rosszabb lesz.


Engem sem szívesen engednek el koncertekre, pedig már vagyok 18. Meg is értem, legutóbbi alkalommal egy srác mindenképpen belém akart tukmálni egy sört, amiből persze ő egy kortyot sem ivott. Gondolhatod, mi volt benne...


Aztán ott van az; hogy nyolcra haza kell érned. Engem általában 9-re vagy 10-re várnak, de hiába nem lakom a város sűrűjében, így is igyekszem minél hamarabb itthon lenni, minél feltűnésmentesebben közlekedni, mert ki tudja, mikor száll rám egy csapat nagydarab férfi, és erőszakol meg.


Én azt ajánlom, hogy próbálj meg velük egyezkedni, mondjuk ha elmész valahova, akkor telefonálj kétóránként, hogy minden oké-e, szólj, amikor indulsz haza, hogy nagyjából meg tudják saccolni, hányra érsz haza. Ez nem annyira megerőltető, de ha így tennél, talán nem aggódnának miattad annyira.

2012. szept. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Ha valamilyen csoda folytán mégis kint maradhatok picit tovább, akkor úgyis telefonálnék.:)

Köszönöm a válaszod!:)

2012. szept. 20. 13:53
 18/25 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem is hasonló korú lányom van mint Te,átérzem a problémádat,de hidd el anyukád meg fog enyhülni idővel.Amikor a lányom 15 volt akkor én sem engedtem el,csak olyan helyre és ideig amit én jónak éreztem.Hidd el nem maradsz le semmiről,a barátaidat meg hogy elengedik.Nos az én lányom barátnőit is elengedték sok helyre ahová én nem,sajnos nem is nagyon foglalkoztak a szülők azzal hol is mászkál a gyerekük.A hazugságok egyszer úgyis kiderülnek,és még bajba is kerülhetsz ezek miatt.Mi van ha így lelépsz ahogy írtad és valami történik Veled?Mert bizony előfordulhat bármi,a tesód és a szüleid mit éreznének?Annak hazudsz ráadásul aki csakis jót akar Neked,akire leginkább számíthatsz,a korlátokkal csak védeni szeretne amíg csak lehet.Te pedig az önállósodás útján vagy,de még a legelején.Az alkoholt én nagyon ellenzem,de alkalmanként két korty pezsgő szilveszterkor nem a világ.Sajnos a lányomnak is van olyan barátnője akinek az a buli hogy fél óra alatt hullára issza magát,aztán a többiek pátyolgathatják.Ebben a korban én nagyon szerettem a házibulikat,mert oda jó szívvel elengedtem a lányomat.Szülők is otthon voltak,tudtam jó helyen van.Tudom hogy kell ennek a korosztálynak is az együtt szórakozás.Nálunk tök jó sátoros bulik szoktak lenni.Ilyenkor itt is alszanak a barátok.A koncertre úgy engednélek el hogy mennék érted kocsival,próbáld átbeszélni ezt a szüleiddel,nyugodt hangnemben.Ha mindent megbeszéltek és jó a viszony és sokat beszélgettek,közös nevezőre lehet jutni.De nem vagy lekésve semmiről hidd el.
2012. szept. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
74%

Ismét egyet kell értenem a vàlaszolok többségével, én nem vagyok konzervativ ember, de egy 25 éves lànynak otthon a helye anyu mellett. Gondolj bele: Mi lenne ha pl egy pedofil megkörnyékezne? Kis tapasztalatlan, gyermeklàny vagy, sikàn bekapnàd a horgot és vele mennél....és még sorolhatnàm, milyen veszélyek vàrhatnak ràd éjszaka az utcàn! én, nevezz vaskalaposnak, nem engednélek éjjeli piàlàsra, maximum moziba, de oda is csak megbizhato kisérövel, vagy mennék veled! Hidd el, pàr év mulva megérted, miért jo ez! én is rövid poràzon voltam tartva, és nem bànom, megköszönöm édesanyàmnak, hogy vigyàzott ràm:)


23L

16hkm

2012. szept. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Megfogadom.:)
2012. szept. 20. 14:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!