Pajzsmirigyrákkal kapcsolatban osztana meg valaki tapasztalatokat? Anyukám beteg, de jóformán semmit nem tudunk róla.
Anyukám beteg, de jóformán semmit nem tudunk róla.
Mekkora a gyógyulási esélye?
Milyen alternatív gyógymódok ismertek?
Mennyire súlyos a műtét? Mik a következményei?
A pajzsmirigy rák azok közé a rákok közé tartozik, ami (ha időben észlelik) szinte 100 %-ban gyógyítható, hiszen csak végstádiumban képez áttéteket.
Ha előrehaladott állapot kiveszik az egész pajzsmirigyet és gyógyult a beteg.
(kivétel az időskori - 60-70 éves korban jelentkező - agresszív pajzsmirigyrák,ami azonban 3-4hónap alatt halálos)
Valószínüleg anyukádnak az első típusú van, tehát ne aggód, megműtik, kap sugárkezelést és minden bizonnnyal meggyógyul.
De ha kiműtik az egész pajzsmirigyet, (mert mindkét lebenyben találtak elváltozást) akkor az nem jár súlyos következményekkel? A hormonokat utána élete végéig gyógyszerrel veszi be?
Illetve azt honnan lehet tudni, hogy végstádium-e? Mert azt hiszem, hogy 5 centis a göb, és már tünetek is jelentkeztek.
:( Egyre több ilyen kérdés van.
Ha nem találnak áttéteket, tehát más szervekben nem találnak daganatot, az biztató. Túl van már ilyen vizsgálatokon? Vagy azt még csak most fogják nézni?
Üdv.
A gyógyulási esélyei a betegség típusától és stádiumától függnek. A pajzsmirigyrákok közül van differenciált sejtes és differenciálatlan sejtes (anaplasztikus) rák. Előbbi relatíve jól gyógyítható, utóbbi nagyjából biztos halált jelent. 4 fő csoportba oszthatjuk őket a kiindulási sejtek szerint:
1. anaplasztikus rák (amit az előző kommentelő időskori pajzsmirigyrákként definiált): általában 60 éves kor fölött jelentkezik, nagyon rossz esélyekkel gyógyul, mivel gyorsan képez áttéteket és nem nagyon reagál a kezelésekre. Relatíve ritka, a pajzsmirigyrákok néhány %-a.
2. medulláris rák: 2 fő ismérve van - kb. minden 5.-6. esetben családi halmozódást mutat és kalcitocint termel (a vér Ca2+ -szintjét csökkenti). Rossz gyógyulási esélyű daganat, a pajzsmirigyrákok közül kb. minden 10.-20. ilyen.
3. Follikuláris rák: differenciált sejtekből indul ki, de szokása elérni az érpályát és szétszórni a rákos sejteket. Termel egy tireoglobulin nevű anyagot, amely alapján beazonosítható. Bizonyos osztályzásokkal további csoportokra osztható, némelyik csoport rosszul gyógyul, de alapjában véve jól gyógyul, kb. minden 5.-6. pm.rák ilyen.
4. Papilláris rák: az esetek 2/3-ában ilyen rák van, gyakoribb nőknél 40-55 év körül. Kétoldali érintettség és nyirokcsomó-áttétek a jellemzőek, de időben felfedezve jól gyógyítható.
A műtét és a kezelés veszélyes és bonyolult, viszont még mindig összehasonlíthatatlanul jobb, mint bármilyen alternatív gyógymódok. Fontos tudni, hogy nem szabad antioxidánsokat, egyéb táplálékkiegészítőket, gyógynövényeket szedni vagy fogyasztani az ortodox terápia alatt!
Jobbulást a mamának!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!