Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Albérletben lakom de a tulajdo...

Albérletben lakom de a tulajdonos nem akar igazi számlát adni a rezsi költségekről ti elfogadnátok?

Figyelt kérdés
A tulajdonos címére megy a csekk ide hozzám pedig egy ő maga által készített kinyomtatott papírt add.Kérdeztem tőle hogy miért nem add rendes csekket de azt felelte ,hogy ő bankon Keresztül fizeti és nem csekkel.De mikor kértem,hogy hozza a banki számlát nem hozta el.Mit tudok tenni vagy ez így normális 22 fiú vagyok nem rég költöztem el a szüleimtől nagyon értem a dolgokat.

2012. aug. 30. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Javaslom az elköltözést, mert ez a hapsi téged átver. Ha bankon keresztül fizet, akkor is kap róla levelet, hiszen azon van, mennyi fogyasztás alapján számláztak, plusz ügyfélkód is azon van, anélkül meg nem lehet intézni semmit, ha problémád van.

Vagy esetleg mond meg neki, hogy látni akarod a számlákat, ha nemet mond, spuri máshova.

2012. aug. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Keress másik albérlete, met bizony gyanús, hogy átver!

A rezsiszolgáltatóktól kap számlát, azon rajta van a fogyasztás, befizetnivaló.

2012. aug. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elküldeném a fenébe.
2012. aug. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

két eset van:


1. nem adózik utánad, akkor ő elég nagy hasznot húz belőled, viszont olcsóbban ki tudja adni az albérletet, ilyenkor nincs szerződés

2. szerződéssel laksz ott, akkor jogosan követelheted a számlát


Én nagyon sok albérletben laktam, volt fix összegű is, volt rezsis, hasraütésszerű (megbíztam a tulajban), óraleolvasásos. Tudni kellene, milyen feltételekkel vetted ki az albérletet.

2012. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ingatlanosos közvetítéssel kötöttük a szerződést.és hát a fizetést az sajnos így megy de már nem sokáig.
2012. aug. 30. 20:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom ajánlani amit a többiek. Költözz el, mert valószínűleg átver. Valóban kap számlalevelet a szolgáltatóktól, amin rajta van a fizetendő összeg attól, hogy bankon keresztül fizeti.

Ilyen szempontból pedig totál mindegy, hogy adózik-e utánad, az teljesen más téma. A fizetendő összegeket jogod van látni.

2012. aug. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Attól függ, milyen az a kinyomtatott papír! Mi is úgy fizetünk, hogy a számlákat nem is látjuk. Minden hónap elején leolvassuk az óraállásokat (minden óráról megy), a tulaj meg küldi az így kiszámított rezsi összegét. A neten fent van minden rezsi szolgáltatás ára, így tudom, hogy nem ver át. Így teljesen elfogadható, és nem nekünk kell a postára rohangálni.
2012. szept. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ sajnos az órát sem szokta le olvasni mindent látatlanba fizetek.
2012. szept. 4. 12:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!