Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem lehet ebbe beletörőd...

Miért nem lehet ebbe beletörődni? [Bőv. Lent! ]

Figyelt kérdés

Férjemmel idén novemberben elköltözünk külföldre (Ausztriába). A lányunk is ott kezdi az általános iskolát jövőre. Német anyanyelvű bölcsibe és óvodába járt pont emiatt. Ő is nagyon várja, főleg, hogy idén ott nyaraltunk, ahol lakni fogunk.

Anyósomék már a lányunk születése óta tisztában vannak a terveinkkel, ugyanúgy, mint a szüleim.

Erre gyűjtöttünk pénzt és tapasztalatokat (nyelvtanulás, szakmák tanulása). Szóval, sokat fektettünk ebbe bele.


Anyósom eddig csak annyit mondott a terveinkre, hogy majd meglátjuk hogyan lesz. Mivel már minden sínen van, elvan rendezve, így kezd "bekattanni".

Pár napja állandóan sír, hogy őt mindenki itt hagyja. A sógornőm is most repül nemsokára Angliába, hogy új életet kezdjen, mert itthon nem tud semmit kezdeni a szakmájával.

Ebbe is teljesen bele volt/bele van betegedve, de talán ezen miattunk már kezdi túl tenni magát.


A szüleim helyeslik a gondolkodásunkat és segíteni is szeretnének mindenben. Nekik sem jó érzés tőlünk elválni, de ők talán jobban felfogják, hogy a megélhetés miatt kint jobb lesz nekünk. Igaz, nekem is van testvérem, akinek szintén van családja.


A szüleim szinte minden évben Ausztriában nyaralnak, én is sokat nyaraltam velük, amíg nem volt családom, férjem.


Szóval, most az apósom is kivan ettől, de neki már leginkább a feleségéből van elege. Nem bírja az állandó hisztijét, ahogy nekem fogalmazott tegnap és megkért, hogy értsük meg őt is..

Én megértem, rossz neki, a gyermekei nagyon távol lesznek tőle, de ettől függetlenül miért nem érti meg, hogy az élet megy tovább és mindenki próbál valahogy talpon maradni?


A férjem már belefáradt az anyjával való "harcba". Nem egyszer mondta már el neki, hogy jövőre nyugdíjas lesz úgyis, az apja meg 2 év múlva. Addigra mi összeszedjük magunkat és segítünk nekik kiköltözni.

Ráadásul az én szüleim is kiakarnak költözni, csal még 5-10 évük van nyugdíjig.


2012. aug. 29. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:

"Én megértem, rossz neki, a gyermekei nagyon távol lesznek tőle, de ettől függetlenül miért nem érti meg, hogy az élet megy tovább és mindenki próbál valahogy talpon maradni?"


Szóval megérted, rájöttél a sopánkodás okára, de nem érted miért nem hegyja már abba? Könyörgöm mi neked tulajdonképpen a problémád? Hogy nem tud beletörődni? Ez neked miért probléma, ha ilyen ügyesen megértetted a baját,ugyanilyen ügyesen értsd meg azt is, hogy egy idős nő ezt nehezen fogja feldolgozni. Pont. Nincs de. Ez van, ilyen az ember, még te is lehetsz ilyen.

2012. aug. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ő nehezebben viseli az elválást, nem kell ebbe rosszat látni. Mindkét gyerekét illetve az unokáját is ritkábban fogja látni persze, hogy fáj neki.

Miért nem költöznek ők a határ mellé. Ahonnan könnyebben meg tudnak látogatni.

2012. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bele lehet törődni, csak nem máról-holnapra. Ausztria nem a világvége. Ha a sors úgy hozza, akár itthon is költözhetnétek az ország egyik végéből a másikba, a távolság majdnem annyi. Nem értem az anyóst. Azt jobban szeretné, ha itthon vagytok és nyomorogtok, meg szaladgáltok hozzá kölcsönkérni, hogy kihúzzátok valahogy fizetésig? Örülne, hogy egészségesek vagytok, talpraesettek és próbáltok boldogulni. Legjobbakat nektek!
2012. aug. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 intrepid ***** válasza:
Meg tud látogatni, Budapestről Bécsbe 23 euró a vonatjegy. Alig drágább, mintha magyarország egyik sarkából a másikba utazna. Apámék is elég messze költöztek otthonról, (260 km) és mindenki tudta kezelni a dolgot. Sok sikert kivánok a régi-új életetekhez.
2012. aug. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Értem, mit mondasz, mit írsz. Viszont az anyósom a sógornőm és a mi költözésünk miatt betegíti magát. Depressziós, stresszeli magát feleslegesen.

Orvosról - orvosra jár már fél éve - mióta sógornőm is közölt, hogy költözik -, mert nagy fájdalmai vannak.


Ez viszont nem vicces dolog. A legtöbb orvos azt mondja, hogy szervi problémája nincs, hanem ő generálja magának. Ezt pedig a költözésekre lehet visszavezetni.


Igen, költözhetnénk itthon is a világ végére, de nem fogok itt nyomorban meghalni. Nem ezért tanultam annyit és a párom sem. Nem ilyen sorsot szánok a gyerekünknek.

Örülök neki, hogy eddig nem mentünk hozzájuk kölcsönért, nem is szándékozom sosem, de nem fogok centről centre élni...

2012. aug. 29. 13:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Vannak olyan emberek, akik belebetegszenek, ha nem úgy alakulnak körülöttük a dolgok, ahogy szeretnék. Irányító típusok, számukra nincs kompromisszum, és ez sajnos fizikailag is megbetegítheti ez az őrlődés. Nem fogja tudni feldolgozni, csak miután elmentetek. Te mit tehetsz? Semmit. Csak türelmes lehetsz, nemsoká úgyis elmentek. Biztasd, hogy létezik internet, telefon, kimehetnek nyaralni. Kezdje el tanulni a nyelvet, hátha utánatok mennek. Talán ez leköti. De amíg nem lép túl az önsajnálaton, addig a depresszió és a fizikai tünetei sem múlnak el.
2012. aug. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!