Biciklis-gyalogos kérdés, mi a véleményetek a témáról?
Biciklivel járok munkába.kaptam már egy-egy beszólást,ma pl.járdán mentem lassan,előttem ment egy tag,rácsengettem,és kérdőre vont,hogy "mi van,nem ismered az utat?" Mondtam neki,egyrészt nincs bicikli út,másrészt nem tiltja a kresz,hogy a járdán menjek(tudomásom szerint)mondtam neki,hogy ha az autók között megyek,akkor meg az a baj,türelmetlenek,jönnek ezerrel,nem egy biciklist elcsaptak már.(buszsávról ledudálnak élből-ezt nem mondtam neki)erre mondta,igen de járdán csak 15-el mehetek,múltkor ő is elcsapott egy nőt(kamu duma volt láthatóan)
másik eset,szintén járdán megyek,egy parkolóőr meg két civil áll a járdán,az őr beszól,hogy "Ez itt egy járda,elmúltál már 7 éves"
itt sem mentem gyorsan.nem mentem nekik(soha,senkinek)még csak egy rossz szót sem szóltam.Ezeknek az embereknek az a bajuk,hogy fél métert arrébb kell állniuk? Mindenkinek megköszönöm,aki arrébb áll.
Másik eset,Kálvin térnél ráállnak a kocsik a bicikli sávra,felmegyek a járdára szembe mentem egy idősebb házaspárral,de kikerültem őket."Csak tudnám minek találták fel ezt a k...rva járdát!" mondtam,meg kéne kérdezni,az autósokat,minek állnak a bicikli útra.Ha feléjük kerülök az a baj,meg nem akarom elüttetni magam.erre elgondolkozott....
Érdekelne a véleményetek gyalogos és biciklis szemszögből is,mi a tapasztalatotok.
31/f
Ha nem sérted a kresz szabályait illetve nem veszélyeztetsz másokat a biciklizéseddel akkor alaptalanul szólogatnak be. Tudod az kezdi a beszólást aki idegbeteg. Ne vedd fel az ő idegbetegségét. Helyedben annyit szólnék vissza, hogy hívják ki a rtendőrséget, ha nem tetszik. Ne idegesítsd magad ilyen primitív dologgal.
Ám egy személyes tapasztalatom egy biciklissel szmben nekem is van. Tegnapelőtt sétálok és átmegyek az uton és rámcsenget egy biciklis. Kereszteződésnél történt ez a dolog csakhogy én mikor átsétáltam ő a másik utcáról jött. Egyrészt nekem van ilyenkor elsőbségem, másrészt ő kitudott volna kerülni mivel egy 3-4 méter széles uttestet nem foglalok el. Na én is tudnék most hülyézni, de hát megkell értenem a felsőbbrendűeket. Mint ahogy a bmw-s is hátulról rámvillog, mert ő nem megy a másik sávba.... Én is sokat tudnék mesélni, de nem éri meg idegeskedni.
Leszögezném, én is városi bringás vagyok, és van saját tapasztalatom is arról, hogy más országokban hogy megy ez.
1. A biciklis alapvetően ugyanolyan jármű, mint az autó, azaz az útra való, nem a járdára. A járdán te csak tolhatod a biciklit.
2. Ha az útviszonyok nem engedik meg (pl. fel van túrva a teljes út), akkor tolhatod a járdán a biciklit. Az, hogy hülyék az autósok, nem megfelelő indok – feltétezned kell a KRESZ szabályai szerint, hogy a KRESZt mindenki ismeri és betartja.
3. Tudom, hogy a fenti két pont Budapesten nem mindig életszagú, és én is közlekedek a járdán. De tudom, hogy ott én vagyok a vendég, akinek nem kéne ott lennie, és eszerint is közlekedek: nem rongyolok el 3 centire 30-cal a gyalogos mellett, nem csöngetek le senkit, ha azt látom, hogy nem tudom majd kielőzni őket, akkor egy hangos „elnézésttel” szólok, és hangosan meg is „köszönöm”.
4. A nagy „Nyugaton” sem sokkal jobb a helyzet, ott is ugyanúgy szabálytalanul közlekednek a biciklisek (és a gyalogosok is), mint nálunk, csak kicsit jobban odafigyelnek egymásra, és toleránsabbak, tisztelik a többi közlekedőt is (mert ők is lesznek gyalogosok). Ha betartod az előző pontban leírt dolgokat, és autósként, gyalogosként is rendesen kezeled a többi embert, akkor te mindent megtettél, amit te tehettél.
Én szeretek biciklizni és támogatom azt, aki a városban is kerékpârral szeretne közlekedni, de itt jön a de...
Merthogy rettenetesen rossz tapasztalatim vannak a kerékpárosokkal. A járda nem a bicikli helye, hanem az úttest. És habár meg tudom érteni, hogy sok kerékpáros nem mer az autósok között menni, mégis azt mondom, hogy ha nem mer, akkor ne menjen, de akkor gyalog jöjjön a járdára.
A biciklisekkel talán az a legnagyobb baj, hogy:
- túl gyorsan mennek a járdán.
- mindig ki szeretnék kerülni hátulról az embereket, és kiszámítják, hogy honnan akarják, de azt nem veszik bele, hogy bárki bármikor elbotolhat, megállhat , vagy csak kirakja a kezét oldalra, mert átveszi a. a táskát egyik válláról a másikra.
Ezért az esetek 90%-ban nem csöngetnek.
Mindenképpen jó a kerékpár, hiszen azon kívül, hogy az ember testmozgást végez, nen szennyezi a környezetet, azonban a kerékpáros kultúra hazánkban gyerekcipőben jár és sajnos ez a fenti példákon - meg még sok más helyen - látszik is.
Úgy egy hónapja mentem haza késő este.Mivel egyedül voltam,a járda jobb szélén blattyogtam hazafelé,körülbelül az út negyedét elfoglalva.Közelített felém egy párocska biciklin,egymás mellett haladtak.Nyomták a csengőt,és nyomták és nyomták,hosszú perceken keresztül,mire berágtam,és odaüvöltöttem,hogy "kerüljetek ki"!Nem tudom,hogy mit vártak?!Esetleg bevetődök a járda széli bokorágyásba,hogy ők kényelmesen elbicózhassanak?Tovább folytatták a csengetést,mire mögém érkeztek...Megkérdezték,hogy "mi van nem hallottad?"...Aztán megvilágosodtak,és rájöttek,hogy ha egymás mögött mennek,akkor kényelmesen el tudunk haladni egymás mellett...
Szóval a biciklisek sem jobbak!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!