Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi ez a nagy London-mánia?

Mi ez a nagy London-mánia?

Figyelt kérdés
Komolyan, mostmár idegesít. Akármilyen blogot, honlapot stb.-t nézek, mindenhol az áll, hogy ki akar az illető menni Londonba. Vagyis kiköltözni. De nyakamat teszem rá, hogy sohasem volt még ott, csak filmekben, képeken, könyvekben látta a várost. Akkor mi a fene ez a nagy rajongás? Miért hiszik azt, hogy ott minden fenékig tejfel? Egyáltalán mi olyan különleges Londonban?

2012. aug. 9. 18:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még mindig. Eszembe jutott még egy rövidke gondolat: a Londonmániások Union Jack-be való öltözése szintén idegesítő jelenség. Ez annyira turistás dolog, meg szánalmas. Az nem baj, ha van az embernek 1-2 cucca amit néha felvesz, de hogy komolyabb készlet... Na, azt én sem értem. Nekem is van 2 pólóm, de például kint sosem venném fel, mert hülye turistának látszanék. XD Nálam alapszabály, hogy nem vásárolok össze mindenféle kacatot az ajándékboltokban. Felesleges. Giccshalmaz. Ettől nem fogja az ember jobban szeretni Londont... Én nem tárgyakban élem ki a "rajongást", hanem fotózom sokat, meg évente egyszer kimegyek és megnézek minél több dolgot, s nem csak a populárisakat. Sőt, némely kifejezetten népszerű látnivalót messziről elkerülök. Drága és nincs értelme sem. Ilyen például a Madame Tussaud's vagy a London Eye. Eddig még egyszer sem adtam pénzt értük és nem is fogok. :))))))))))))
2012. aug. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Tökéletesen leírta az előző válaszoló, ha egyszer valaki beleszeret egy országba vagy egy városba, akkor annak lehetetlen megmagyarázni az okát. Ennél fogva is hülyeség ez a kérdés. Tőlem is folyton kérdezgették, hogy miért megyek Angliába, állandóan esik, ott sincs kolbászból a kerítés, stb. Nem győztem hajtogatni, hogy én a legkevésbé a jobb megélhetés miatt megyek, nekem ez az álmom mióta 15 évesen először leszálltam a gépről.
2012. aug. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Igen, ezek az öltözetek az én szememet is szúrják. De talán nagyobb baj az, hogy olyan ismerőseim minden vágya az Angliába/Amerikába való költözés, akik két normális angol mondatot nem tudnak összehozni."


Ez nem mindenkire igaz.Vannak azért sokan, akik céltudatosan, nyelvtudással mennek ki és megtalálják a számításaikat.Csak hogy nem ölbe tett kézzel kell várni, hogy majd jól felvesznek.Menni kell meló után, úgy mint itthon.Más kérdés hogy itthon már akkor sem találsz normális melót, értelmes munkatársakkal és emberi fizetéssel ha beledöglessz!Ott még azért akad-akad.Okosan kell meg ügyesen.Senki nem mondta hogy ott kolbászból van a kerítés vagy fenékig tejfel.De annak sincs több értelme, hogy itthon éhség sztrájkol valaki, mondván hogy ez az én hazám, én itt halok meg.Butaság, de ha neki jó így, tegye.Én nem akadályozom meg benne hogy maradjon.


Egyébként nem mindegy neked hogy ki hova megy, mért baj?Téged nem kényszerít rá senki.Mit szólnál hozzá ha valaki azzal cseszegetne hogy te minek maradsz.Nem gondolnád hogy semmi köze hozzá, egyéni döntés, kész.Engem meg a 100% Magyar pólók idegesítenek, mégsem teszem ki kérdésnek, hogy mi ez a Magyarmánia?

Pedig arról is lehetne ám beszélni. :P

2013. febr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Úgy általában Anglia is putri, de Londonisztán az egyik legretkesebb, legcsúnyább förmedvény a putriszigeten belül is. Semmi, buta magyarok mammognak, mint mindig, London méregdrága, ocsmány, retkes, túlzsúfolt, és mint általában Angliában, soha semmi sem pontos, működik rendesen, vagy ésszerű.
2014. júl. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Utolsonak valoszinuleg nem jott be a nagy londoni alom, azert beszel ilyen lesajnaloan. De ezek utan azon se lepodnek meg, ha sose jart volna meg a sziget kozeleben sem, amilyen irrealis dolgokat allit... bye
2019. júl. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!